210 Shares 3186 views

Jak zrobić ciepłą podłogę w łazience własnymi rękami? Radiant ogrzewanie podłogowe w łazience z rękami

Jako dodatkową pomocą łaźni grzejnych może wybrać system ogrzewania podłogowego. Przeprowadzenie prac obejmuje realizację kilku etapach, łącznie z pracami przygotowawczymi. W celu wprowadzenia ciepłą podłogę w wannie z rąk, trzeba wybrać jedną z następujących opcji poniżej.

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Wśród tych zalet można wyróżnić systemu równomierne nagrzewanie powierzchni całej powierzchni. Ponadto, w pokoju nie będą zaśmiecać dodatkowych grzejników, które zajmują dużo miejsca. Ponadgabarytowych wanny tego problemu jest najbardziej istotne. Po zainstalowaniu systemu ogrzewania podłogowego, będzie można zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Ale w tym przypadku istnieją pewne wady, które są wyrażone w złożoności instalacji, a także bez użycia pompy wodnej. Między innymi, nie mogą być problemy z utrzymaniem systemu.

Po zainstalowaniu ogrzewania podłogowego w wannie z ich rąk, rura podczas pracy może zakończyć się niepowodzeniem i szkoda będzie trudno znaleźć, zwłaszcza jeśli instalacja została przeprowadzona na podstawie betonowej podstawy. Warto zastanowić się, że rura stalowa może być następnie skorodowane. Dlatego zaleca się, aby skorzystać z plastyki metalowej lub polibutylen. Żywotność takich materiałów wynosi 50 lat.

Rodzaje systemów ogrzewania podłogowego wody

Ogrzewanie podłogowe w łazience własnymi rękami można zainstalować przy użyciu jednego z dwóch technologii. Tak więc system może być zainstalowany pod betonową podłogę. W tym przypadku konieczne będzie użycie monolityczne jastrychu. Prace te wymagają zastosowania odpowiednio dużej liczby sił kosztów finansowych. Będzie musiał wykonać pewne czynności, dla których niezbędne jest posiadanie pewnych umiejętności. Przez ułożenie warstwy nawierzchniowej można rozpocząć dopiero wtedy, gdy wylewka betonowa do całkowitego wyschnięcia. To może potrwać około miesiąca, która rozciąga się na podłodze gospodarstwa czasu układania. Opaski czas wysychania zależy od grubości.

Ogrzewanie podłogowe w łazience własnymi rękami może być wyposażona w inną technikę o nazwie wypas. Powinien on być gotowy do użycia materiałów, które upraszcza i skraca czas naprawy. Oznacza w tym samym czasie zostanie wydane więcej. Technologia ta może być podzielona na trzy sposoby pracy. Pierwszy polega na zastosowaniu modułowego systemu drewnianych, drugi – polistyrenu, trzeci – stojak.

prace przygotowawcze

Przed dokonaniem ciepłą podłogę w wannie z rąk, trzeba przygotować powierzchnię, co jest prawdziwe, co nie technologia zostanie wybrany. Paul będzie musiał zwolnić starą podłogę, wyrównać ją, aby zapewnić stosunkowo gładką powierzchnię, dzięki czemu cała powierzchnia nie było różnic wysokości większej niż 5 milimetrów. Jeśli istnieją odstępstwa od tego wskaźnika, to będzie konieczne, aby poziom podłogi za pomocą wylewki.

Technologia nawierzchni betonowych

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak zrobić ciepłą podłogę w łazience własnymi rękami, można wybrać konkretną technologię pracy. Aby rozpocząć przygotowaną powierzchnię trzeba umieścić warstwę izolacji, które mają zapobiegać utracie ciepła do drugiej. Wybór materiału grzewczego, należy zachować ostrożność tak, że grubość była nie mniejsza niż 30 milimetrów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na gęstość, która powinna być równa 35 kg / m3, ale nie mniej. Najczęściej do tych prac wybrano polistyrenu lub penoplex. Zaleca się używać gotowych mat, które mają specjalny uchwyt. Z ich pomocą można wykonywać większość prac jest prosta.

Przy rozliczaniu promieniowania ogrzewania podłogowego w łaźni z rękami, następnym krokiem będzie trzeba umieścić na obwodzie pomieszczenia taśmy przegrody przepustnicy, która będzie w stanie zrekompensować rozszerzalności cieplnej betonowego podkładu. Następnie folia polietylenowa układa. Po montażu może przebiegać z drutu, siatki, do której rura zostanie wzmocniony system ogrzewania podłogowego za pomocą zacisków. Rura falista chroni stawów. W niektórych przypadkach jest ona umieszczona na górze siatki wzmacniającej, która pomaga wzmocnić strukturę.

Charakterystyka rur niosek

Domowe ciepło podłoga w łazience powinny być wyposażone tylko po wybraniu zostanie r obwodu rury. Biorąc pod uwagę system ogrzewania podłogowego wody, można wybrać lokalizację elementów spiralnych. Mogą one być ułożone w postaci węża. Tak więc na metr kwadratowy podłogi będzie około 5 metrów rur, który jest w przypadku gdy etap układania będzie równa 20 cm. Rury mogą być ułożone ślimak, jeśli pomieszczenie ma całkowitą powierzchnię. Ale stylizacji spirala zapewnia równomierny rozkład temperatury.

testowanie hydrauliczne

W kolejnym etapie prac będzie trzeba przeprowadzić testy systemu. Przed jastrych będzie wypełniona, konieczne jest, aby wyeliminować niedociągnięcia. Test hydrauliczny powinien trwać w nocy, gdy jest to niezbędne do utrzymania ciśnienia w zakresie od 4 barów. Po weryfikacji może poruszać się w odlewania betonowych podkładów. Jej grubość powinna być 3-15 cm wyższa w porównaniu z ułożonych rur. Po wlaniu betonu wylewki muszą być pozostawione przez 28 dni, nie powinny być poza systemem ogrzewania podłogowego, a temperatura wody w rurach nie powinien być wysoki.

Jeśli zdecydujesz się zrobić ciepłą podłogę w łazience, po zakończeniu etapu suszenia może zwiększyć temperaturę. W ostatnim kroku można przystąpić do układania ostatecznej powłoki.

System polistyren do instalacji ogrzewania podłogowego

Ta technika ma tę zaletę, która ulega ekspresji przy braku konieczności pracy na zaprawy betonowej. W ten sposób będzie możliwe, aby utrzymać wysokość sufitów. Podstawą systemu będzie stosowany polistyrenowych płytek, które działają jako materiał termoizolacyjnej. Płyty te są zamocowane w tandemie z blach aluminiowych, które rozprowadza ciepło. W tych płyt, które mają specjalne zagłębienia, stałe rury. Na szczycie tej struktury, zamontowane płyty gipsowej. Najpierw trzeba przygotować podłoże, co oznacza jego czyszczenie i wyrównanie. Po montażu odbywa polistyrenowych płytek, po czym ułożone płyta aluminiowa, które powinny pokrywać około 80 procent powierzchni. Podłogi ciepłe w wannie z rąk butelek są często rozliczania. To oszczędza i trwały układ.