313 Shares 6013 views

Taj Mahal: prawdziwa historia, jak legendy

Pomimo faktu, że w czasach starożytnych Greków opisaną w sumie siedmiu cudów świata, na różnych kontynentach, są arcydziełami architektury, który słusznie może być podane taką samą nazwę. Mówiąc o takich obiektów, najczęściej mamy na myśli Taj Mahal, który jest uważany za perłę architektury indyjskiej. Utworzony w XVII wieku, od dawna uważane wśród turystów prawdziwy symbol miłości i oddania dla kobiecej urody, a także jako symbol odwagi i nieskończonej oddaniem.

Taj Mahal, jak prawie każdy wielki gmach starożytności – piękna legenda, która została zawarta w formie pięknego kamienia. Ten grób został zbudowany przez jednego z cesarzy z dynastii Wielkich Mogołów na cześć ukochanej żony Mumtaz Mahal. Smutek z powodu utraty ukochanego władcy była tak wielka, że obiecał zbudować na jej cześć najpiękniejszego budynku, którego piękno pragnie podkreślić piękno żony. Budowa trwała prawie dwadzieścia lat, doprowadziły go do najbardziej zręcznych architektów tamtych czasów. Jak kiedyś próbki Masjid, znajdujący się w Delhi, a także słynne mauzoleum Timura w Samarkandzie.

Taj Mahal – to nie jest jakiś rodzaj budynku, a cały kompleks budowli, wykonane w tym samym stylu perskim. pozycji dominującej, co jest całkiem naturalne, w rzeczywistości trwa mauzoleum, który wygląda jak ogromny sześcian z majestatyczną kopułą i czterema wieżami, minarety. Wnętrze grobu również jest uderzające: liczne pokoje ozdobione mozaikami wykwintne i malowane kwiecistej ornamentyki. W głównej sali na specjalnych cokołach umieszczone trumny Mumtaz Mahal i samego cesarza, którzy nie chcą rozstawać się ze swoją ukochaną po śmierci. Jest jednak podkreślić, że w grobach nikt, a bohaterami tej historii są pochowani w specjalnej krypcie pod ziemią.

Czas, jaki upłynął od powstania tego majestatycznego budynku jest na tyle silny, aby zmienić jego. Wiadomym jest, że Taj Mahal został po raz pierwszy ozdobiony dużą ilością pereł i kamieni szlachetnych, a główne drzwi wiodących do niego został wykonany z wysokiej jakości srebra. Do tej pory z tej świetności ma prawie nic: biżuteria od dawna rozliczane w kieszeniach zdobywców, Brytyjczyków i turystów.

Taj Mahal jest znany nie tylko ze względu na architekturę, ale również wspaniały park w cieniu, który jest tak przyjemne umilić gorących godzinach popołudniowych. Przy głównej bramie świątyni można dojechać jedną z czterech ścieżek parku, każdy z nich taki czy inny sposób przechodzi obok malowniczego kanału. Prawdziwe dzieło sztuki i są dwa meczety, które znajdują się po obu stronach budynku głównego.

Taj Mahal, którego historia wygląda pięknej orientalnej baśni, można nazwać „korona pałaców” (tak tłumaczone jego nazwa), a w 1980 roku został uhonorowany tytułem „World Heritage arcydzieło.” Jednak żaden z tytułu nie można opisać poczucie piękna i wielkości, które daje swoim gościom prawdziwie najwspanialszym dziełem.