733 Shares 9855 views

Większość świeca z pochwy: Opinie

Jednym z najczęstszych chorób ginekologicznych – to zapalenie pochwy. Powodem tego jest najczęściej uderza w pochwie drobnoustrojów, które wywołują stan zapalny. Najczęściej warunkowo patogennych bakterii – gronkowców i E. coli, Proteus. Powodują one tzw nieswoiste zapalenie pochwy.

Zapalenie może się zdarzyć i rozwój konkretnych infekcji: rzęsistkowica, Chlamydia, Mycoplasma. Przyczyną zapalenia pochwy mogą stać się jak grzybów i wirusów. Wszystkie one spowodować naruszenie mikroflory pochwy i rozwoju procesu zapalnego. Dlatego iskra pochwy są najlepszym sposobem leczenia, ponieważ są one skuteczne w zabijaniu florę bakteryjną.

Charakterystyka leczenia zapalenia pochwy

Głównym celem leczenia tej choroby – aby przywrócić zaburzoną mikroflorę pochwy. Wraz ze zniszczeniem bakterii chorobotwórczych zapalenie stopniowo opada. Ale dla pomyślnego odzyskania trzeba używać skomplikowanego leczenia. I iskra zapalenie pochwy – jego głównym sposobem. Oni nie tylko zniszczyć infekcję, ale zmniejszyć stan zapalny i świąd, a także przywrócić zniszczonych florę. Wraz z rozwiązaniami i antyseptyczne leki stosowane świece pomagają szybko radzić sobie z zapaleniem pochwy.

Jakie są świece

Preparaty pochwy powinna być wybrana w zależności od rodzaju czynnika przyczynowego. Według tej funkcji można podzielić wszystkie świece z pochwy na kilka grup:

 • bakteryjnych zapaleń pochwy dla stosowanych leków z antybiotykami „metronidazol”, „Dalatsin”, „Terzhinan” i inne;
 • w leczeniu Candida zapaleniem pochwy pokazujący świece z przeciwgrzybicznych składników: „Mystatin” „klotrimazol” „Mikonazol”, „Levorinum”;
 • z zanikowego zapalenia pochwy, która zwykle występuje na tle zaburzenia równowagi hormonalnej, określonych specjalnych preparatów „Ovestin”, „orto ginest”, „estriolu”, „Estrokad”;
 • dopochwowego dezynfekcji i profilaktyki zapalenia używane „Pharmatex”, „PANTEX Owal Kontratseptin” lub „T”;
 • przywrócenia flory pochwy po leczenie antybiotykami stosuje się świece probiotyki, takie jak „Bifidumbacterin”.

Jak wybrać świece do leczenia

Te leki w aptekach są teraz bardzo dużo. I często kobiety, które trzeba kupić świece z pochwy, co wybrać, nie wiem. Czasami leki są kupowane za radą przyjaciół lub farmaceuty. Ale nie można tego zrobić w każdym przypadku. Trzon każdej jednostki i pochwy może być spowodowane przez różne mikroorganizmy. W związku z tym, należy wybrać lek może być tylko lekarz po badaniu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne takich leków

Świece z pochwy zawiera silnych środków chemicznych, często – antybiotyki. W związku z tym, mogą one mieć wpływ nie tylko błonę śluzową pochwy, ale również na sąsiednich narządów i tkanek. I to nie jest zalecana do korzystania z nich, jeśli występuje nadwrażliwość w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli kobieta ma uczulenie na jeden lub więcej składników leku, jego stosowanie może powodować nieprzyjemne skutki uboczne:

 • pieczenie i swędzenie;
 • obrzęk i zaczerwienienie błon śluzowych;
 • występowanie wydzielin;
 • częste alergie: katar, kichanie, uli.

Świece zapalenia pochwy: Ranking

Na podstawie badań klinicznych i opinie lekarzy i pacjentów może zrobić listę najbardziej skutecznych leków. Ich popularność zależy od efektów powodują, łatwość użycia, brak skutków ubocznych i kosztów. Na tej podstawie istnieje kilka najbardziej powszechnym środkiem.

 • „Terzhinan” – A leków o szerokim spektrum działania. Ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Powodem jest jego skład. Preparat zawiera nystatyna, neomycyna, ternidazol prednizolon. Ze względu na dużą liczbę głównych składników chemicznych stosowanych „Terzhinan” Zaleca się, aby nie więcej niż 10 dni.
 • „Polizhinaks”, ale nystatyny i neomycynę zawiera żel dimetilpolisilosan. Substancja ta nie tylko przyczynia się do bardziej szybkiego przenikania substancji czynnych, ale również skutecznie zmniejsza śluzówki pochwy. Dlatego jest to najbardziej popularne świece z pochwy. Referencje powiedzieć, że po ich zastosowaniu szybko przeszedł zjawiska takie jak swędzenie i stan zapalny.
 • „Metronidazol” jest popularna od wielu lat ze względu na niskie koszty i skuteczność w wielu infekcji. Narzędzie to nie tylko zmaga się z bakterii, ale również pobudza miejscowy odczyn ochronną tkanek.
 • „Clione D” wykazuje aktywność wobec grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów.
 • „Hexicon” ma najmniej skutków ubocznych, dlatego też zatwierdzone do użytku nawet w czasie ciąży. Zaletą jego stosowania jest to, że nie hamuje przydatnych mikroflorę pochwy.
 • „Klotrimasol” – jest to popularny środek. Szybko łagodzi swędzenie i podrażnienie, ale może powodować działania niepożądane drobnoustroje i wciągająca do niego.

Zasady stosowania świec z pochwy

W zależności od rodzaju czynnika powodującego chorobę, jak również poszczególnych cech lekarza pacjenta określa się dawkę i sposób podawania czopków. Zalecamy mycie pochwy i sromu przed zabiegiem. Zazwyczaj stosowane są świece 1 raz dziennie w nocy. Po tym wszystkim, rozpuszczają się one w pochwie i można wywnioskować podczas chodzenia. Podczas hospitalizacji można ich używać dwa razy dziennie. Ale po ustawieniu świece, pożądane jest, aby położyć się na kilka godzin. Jeśli kobieta nagle przegap raz, na następny dzień, aby kontynuować leczenie w ramach starego systemu. Procedura jest wprowadzenie świecy najlepiej jest wykonywać w pozycji leżącej z nogami psia. Ponieważ lek przenika głęboko do pochwy.

Czas trwania leczenia zależy również od lekarza. 1-2 dni zazwyczaj wystarcza. Ale w ciężkich przypadkach leczenie można kontynuować przez 3-4 tygodni. Czasami trzeba odpocząć po wielokrotnym przebiegu leczenia, aby zapobiec nawrotowi choroby. Dla bardziej skuteczne, aby pozbyć się infekcji jest zalecany przebieg leczenia partnera seksualnego.

Świece w ciąży

Zapalenie pochwy u kobiet, które nosi dziecko, – częstym zjawiskiem. Po tym wszystkim, lokalnej odporności jest ograniczona, zakłócone mikroflorę pochwy. Dlatego też w kontakcie z infekcją raz zapalnego. Ale w czasie ciąży, nie wszystkie leki mogą być stosowane, nawet jeśli mają one działanie miejscowe. Szczególnie trzeba uważać w pierwszym trymestrze ciąży, gdy fundamenty wszystkie niezbędne narządy dziecka. Przed rozpoczęciem leczenia zapalenia pochwy u kobiet w ciąży, konieczne jest przeprowadzenie badania i zidentyfikowanie czynnika sprawczego. Najlepiej jest używać świec, które są charakterystyczne dla pewnego rodzaju patogenu. Ale możliwe jest stosowanie leków złożonych efektów. Najczęściej w czasie ciąży są przypisane takie świece z zapalenie pochwy "Hexicon", "Terzhinan", "Clione D", "Ginalgin", "Neo Penotran".

Świece zapalenia pochwy: Liczba lekarzy

leki te są przepisywane w przypadku chorób zapalnych błony śluzowej pochwy często. Lekarze podoba się fakt, że działają szybko i skutecznie, a efekty uboczne prawie przyczyny. Komplety świec z pochwy mianowany częściej. Eksperci gości powiedzieć, że lepiej jest działać „Polizhinaks”, „Terzhinan”, „Hexicon”. Kiedy zapalenie pochwy spowodowane przez grzyby, lekarze lubią przepisywać „klotrimazol”, „clione D” lub „Kandyda”.