509 Shares 3777 views

Kapelusze z rękami z materiałów złom. Czapki dla strojów karnawałowych. Pomysły Craft

Uwielbiam odkrywać nowe rodzaje dzieło? Dowiedz się, jak zrobić czapki z rękami na złom. Niektóre opcje wyglądają imponująco, ale bardzo łatwe do uruchomienia. Umiejętności te mogą być używane do wytwarzania kostiumy, kapelusze dla lalek tekstylnych czy tylko akcesoria mody i oryginalnych prezentów.

Kapelusze z rękami z materiałów złomu

Jeśli obszar osoba kreatywna i miłość do robótek ręcznych, trzeba lubić ten rodzaj działalności, zwłaszcza możliwości w tej dziedzinie dużo. Produkcja nakryć głowy mogą być:

 • papier;
 • tektura;
 • tkanina;
 • Rury gazety;
 • połączenie kilku technik jednocześnie.

Tak, opcje, jak zrobić czapki z rękami z materiałów złomu, bardzo dużo. Wybór zależy od dostępnego czasu, cel produkcji i, oczywiście, że masz po lewej stronie.

Materiały i narzędzia

Chcesz okazały piękny kapelusz wykonany z papieru, kartonu, tkanin? Wtedy być cierpliwy i włączyć wyobraźnię, a także wszystko, co będzie potrzebne są następujące elementy:

 • ołówek;
 • linia;
 • kompasy;
 • nożyczki;
 • klej;
 • tkanina;
 • kredy;
 • szpilki;
 • igły i nici;
 • Elementy dekoracyjne (koraliki, wstążki, kokardki, koronki, kwiaty);
 • materiał podstawowy (papier, karton, rura prasa).

Najprostsze opcje jest łatwe do zrobienia w ciągu zaledwie pół godziny.

Preparat do stożka hat

Opcja nakrycia głowy cokolwiek wybierzesz, będzie trzeba jeszcze zrobić. Zgodnie z ogólną zasadą, ramy pełni rolę kapelusz wykonany z kartonu lub papieru. Produkujemy akcesoria trójkątny kształt na dwa sposoby:

 1. Załamanie prostokątnego arkusza.
 2. Zabraknie półokręgu.

W pierwszym przypadku, gdy arkusz jest zwinięty z worka, będzie zbyt dużo na dolnej stronie. Druga możliwość polega na początkowym Wykonanie obrabianego specyficzny kształt, a mianowicie półkole. Otrzymany w ten sposób dolna gładka i nie wymaga przycinania.

Szew jest zazwyczaj pierwszy związany z zszywacz, aby móc ustalić rozmiar, jeśli popełnisz błąd po raz pierwszy. Wspornik jest wyciągnięta, a podstawa jest stałe gdzie indziej. Jeśli formularz nie jesteś zadowolony, możesz przykleić szew. Ponadto, jest ona zazwyczaj staramy się niewidoczne, lub schować pod pięknie ozdobić.

Jak zrobić czapkę obrabiany-cylindrowy

Jeśli potrzebujesz formularz, trwa kilka technologii komplikować (w porównaniu z poprzednim) i uruchomić większą liczbę działań. Cylinder wykonany z kartonu lub papieru, zawsze będzie składać się z trzech elementów:

 1. Zwinięty w sitową o żądanej wielkości.
 2. Fields.
 3. Top "pokrywa".

W odniesieniu do pól, mogą być wykonywane za produkt w postaci stożka.

Aby hat-cylinder, aby działać tak:

 1. Podjąć wątku lub łańcuch i zmierzyć obwód głowy w odpowiednim miejscu do przyszłego kapelusz nie tonie i nie było tłoczno.
 2. Wyciąć prostokąt o żądanej długości (masz linę), biorąc pod uwagę wielkość spoiny. Szerokość blachy powinna odpowiadać wysokości kapelusza. Wyjmij pustą butlę i uszczelniania szwów.
 3. Korzystanie z kompasu, narysować okrąg. Obwód będą zgodne z danymi w pkt 1 i 2. Narysuj innym kręgu nieco większą średnicę. Ta odległość jest konieczne wykonywanie klejenia części.
 4. Śledź poprzednie kroki, ale na większej kartce papieru, ponieważ, oprócz wewnętrznego kręgu, trzeba będzie wydać więcej i na zewnątrz. To ograniczenie wielkości pól.
 5. Weź dwie części wykonane są w dwóch poprzednich etapach, a na tych częściach, które będą używane do klejenia, zrobić nacięcia na obwodzie przez małą odległość. Jego ustala się w zależności od wielkości danego produktu. Jeśli dokonujesz kapelusz dla lalki, a to wszystko nie więcej niż 10 cm, a kawałki mięsa powinny być wykonane w ciągu kilku milimetrów. Jeśli akcesorium jest przeznaczony dla osoby dorosłej, odległość pomiędzy wycięcie może być wybrany około 1,5-2 cm.
 6. Teraz zginać zębatą udział we właściwym kierunku, a uszczelnienie szwów.

Wszystko jest gotowe. Pozostaje tylko pomalować lub ozdobić podstawie innej metody.

Kapelusz z rurek gazetowych

Jasne dla wszystkich, że makulatura – bezwartościowe rzeczy, ale nie każdy wie, że kolor i czarne i białe listy może być wprawiany w ruch do produkcji spektakularnych prezenty, a nawet kapelusze. Nie każdy zgadnie, która was – kapelusz wykonany z papieru. Takie coś przypomni słoma nakrycia głowy dzięki charakterystycznym tkania. W kolorze, można zrobić wszystko, lub pre-barwienia arkuszy, lub tworzenia gotowego produktu na wzór kolorów. Tak, praca jest w następujący sposób:

 1. Najpierw trzeba jeszcze zrobić ramkę odpowiedni kształt i wielkość, choć można użyć gotowych kapelusz lub coś innego, na przykład łyżką lub patelni.
 2. Teraz musimy przygotować rurę. Skręcone arkuszy gazet i czasopism za pomocą igły lub okrągłych szaszłyków. Spróbuj zrobić tak, że jeden koniec rury, aby dostać trochę więcej. To pozwoli podczas splatania jest łatwo zwiększyć długość materiału. Stawów, jak również poszczególnych elementów szwy są klejone.
 3. Gdy wszystko jest gotowe do rozpoczęcia tkania, dostać się do pracy. Technologia może być wykorzystane są różne, ale sens jest taki sam. Pierwszy podejmowane kilka rur, złożone poprzecznie, a następnie po upływie jednej lub dwóch do opletaniya „szkielet”. Odbywa się to w formie dole okręgu.
 4. Przy użyciu wybranej podstawy dalej tkania pionową część korony;
 5. Dopletaete pola.
 6. Malować gotowego produktu, jeśli nie traktuje się arkuszy. Po wysuszeniu powierzchni może polakirovat. To daje spektakularny połysk i sprawiają, wodoodporny kapelusz.
 7. Teraz konieczne jest dodatkowe akcesoria do dekoracji wnętrz: kwiaty z nylonu, wstążki satynowe, wyroby z koralików lub innych elementów.

Ten kapelusz może być obecny jako pamiątkę, dekoracji wnętrz lub atrybutów plażowych.

Jak uszyć kapelusz na garnitur

Każda z tusz, których wytwarzanie jest opisane powyżej, może być pokryta tkaniną. Jeśli potrzebujesz niestandardowego formularza, na przykład w formie grzyby, owoce, warzywa i małe zwierzęta mają się znaleźć wzór odpowiadający lub zbudować go samodzielnie. W rzeczywistości, można łatwo zrobić bardzo nietypowe i oryginalne kapelusze z rękami na złom. Najprostszym sposobem, aby korzystać z runa lub filcu, dzięki czemu zachowują swój kształt dobrze, kroyatsya bez problemów, nie wymagają zabiegów szwy mogą być przyszyte ozdobne nawet na pierwszej stronie, a drobne szczegóły są zdolne do wiązania do powierzchni. Jeśli jesteś nowy w dziedzinie szycia, wybrać wzór i wszelkie materiały i tworzyć kapelusz dla stroju karnawałowego lub po prostu przyciąć niezwykły dodatek do wakacji.

Więc widzisz, co oryginalna czapka można zrobić łatwo i szybko. Zaskocz swoich znajomych niezwykłych akcesoriów lub dokonać kapelusz dla stroju karnawałowego.