452 Shares 5711 views

Technologia falistej pokrycia dachowego. Instrukcje montażu i instalacji

Urządzenia technologiczne dachy tektury falistej znowu stał zainteresowany prywatnych budowniczych i profesjonalnych konstruktorów, po materiał znalazł nową powłokę tech na bazie polimerów. Dopuszcza się tworzenie systemów dachowych, które są niewrażliwe na zewnętrznych zjawisk agresywnych. Ponadto, profilowana z jednostronnym lub obustronnym powłoką z poliestru lub plastizolu zaczął wyglądać reprezentacyjny. Wśród pozytywnych cech tego materiału można zidentyfikować długą żywotność, wysoką wytrzymałość i niską wagę, z czego ten ostatni pozwala na pracę w układzie dachu bez udziału pojazdów ciężarowych.

Jeśli jesteś zainteresowany w technologii falistej pokrycia dachowego, a nie masz odpowiednich umiejętności w prowadzeniu tego rodzaju pracy, można skorzystać z instrukcji dostarczonych wraz z materiałem. To znacznie upraszcza proces pracy. Poprzez zakup desek, który jest dostępny pod oznaczeniem NS35 i NS44, można wykonać instalację typu systemu dwuspadowy. Z systemem stłumiony, która jest zazwyczaj instalowany na wannie, garaży, pomieszczeń magazynowych lub pomieszczeń, rzeczy są łatwiejsze.

Wybór materiału

Technologia blachy dachowej wymaga prawidłowego wyboru materiału. Początkowo, należy określić długość rampy. To jest odległość od kalenicy do okapu obliczonych blacha dachowa. Należy rozumieć, że profilowana internetowy, który sprzedawany jest w rolkach, może być w zakresie od 12 m długości. Wysokość pofałdowań zapewnia dobrą charakterystykę wytrzymałości i jest opisany w oznakowaniu. Więc jeśli masz oznaczony materiał NS35, sieć będzie mieć wysokość fali 35 mm, podczas gdy w internecie jest pod etykietą NS44 został wspomniany parametr równy 44 mm.

falistego pokrycia dachowego technologia przewiduje definicja ładunku na konstrukcji dachu, ta będzie zależeć od kąta nachylenia: im wyższa, tym większe jest obciążenie. Z większe wrażenie kąt zwiększa grubość blachy pokrycia dachowego.

Wybór dodatkowych składników

Dach z tektury falistej, instrukcje montażu, które muszą być znane przed pana pracy wymaga użycia łączników. Jak stosować śruby, której wielkość jest równa 4,8h35 mm. Łączniki muszą być podkładka, która jest wykonana z gumy neoprenowej. Podczas stosowania łączników, których wielkość wynosi 80 mm do rozmieszczania i mocowania elementów kalenicy więcej. Potrzebne na tym etapie i nitów, ale konieczne jest, aby wybrać te, które odpowiadają barwy powłoki. Poprzez zakup profilowaną podłogą, można uzyskać dodatkowy zestaw elementów konstrukcyjnych, wśród których są:

  • Płyta końcowa;
  • parapet;
  • klamry wiatrowej ;
  • koń;
  • dolina;
  • Gzyms pas.

W celu dokonania prac zgodnie z zasadami, powinny być włączone w system dachowy ciepła i hydroizolacji, z czego ten ostatni należy składać do rodzaju membrany. Nadaje się do tego i tradycyjnego pokrycia dachowego. Jednak aby pozbyć się drobnych pęknięć i szczelin, użyć kitu.

Pozytywne cechy blachy profilowanej

Dach z tektury falistej, instrukcja montażu, która wiąże się z wykorzystaniem różnych materiałów, będzie miał ostatecznie wiele pozytywnych cech. Spośród nich nadają się do montażu na dowolny kąt nachylenia, jak i efektywności. Ponadto powłoka mieć naprawdę wysokiej jakości, a praca będzie w stanie wyprodukować tak szybko, jak to możliwe. Proces nie będzie towarzyszyć szczególne trudności w eksploatacji powłoki będzie łatwo poddawał się do naprawy. Jeśli to konieczne, profilowany pokład można łatwo wyjąć, a następnie ustawić w miejscu. Przed rozpoczęciem blachy stalowej proces jest wygodny do transportu i przechowywania.

Technologia ta polega na konieczności cięcia blachy. Proces ten nie jest skomplikowane, jeśli chodzi o sposób i wiercenia.

Obliczenie ilości materiału

Aby produkować utwory, które są opisane w artykule, trzeba wiedzieć wcześniej, jaka ilość materiału mają być zakupione. Z tego podręczny kalkulator dachu tektury falistej, ale można dokonać takich obliczeń niezależnie. Aby to zrobić, należy najpierw obliczyć powierzchnię dachu, który obejmie. W tym celu należy pomnożyć długość przez szerokość. Według tej samej metody określonym obszarze jednego arkusza tektury falistej. Następnie, pierwsza postać musi być podzielona przez drugą. Pozwoli to uzyskać liczbę arkuszy, które muszą być zakupione.

Jednak w obliczeniach jest ważne, aby pamiętać, że instalacja odbywa się z pewnym arkuszy nakładających się na siebie, a ponadto dodatek jest równa 5 cm. Dlatego dane, które zostały uzyskane w obliczeniach, należy dodać około 15%. Ważne jest, aby zakupić i wymagana liczba łączników. Można go obliczyć, biorąc pod uwagę, że jeden metr kwadratowy zajmie około 8 jednostek urządzenia.

Budowa toczenie

W trakcie prac nad układem kierowanego przez SNIP. Dach falistej uzyskać długotrwałe, jeśli przestrzegać tych zasad. Według nich, aby rozpocząć pracę nad układem niezbędnym do listwy instalacji. Że zostanie ona ustalona materiał dachu. Na podstawie wstępnej krokwi powłoki izolacyjnej być wzmocnione, to jest ważne, aby materiał był wzbogacony pewnego luzu, która jest w przybliżeniu równa 20 mm.

Korzeń praca produce do mocowania folii potrzebnej od okapu niejasne powinny być zakrywana, którego szerokość wynosi około 15 cm. Ale mocowania taśm jest wytwarzany za pomocą gwoździ, które są wbite krokwiami. Natomiast od stawów musi być wyeliminowane przez zastosowanie taśmy klejącej. Zapobiega to powstawaniu skroplin w zmiennych temperaturach.

Podczas pracy konieczne jest wzięcie pod uwagę SNIP. Dach z tektury falistej w tym przypadku okaże się dobrze wykończone na technologii. Wśród wymagań, można podkreślić potrzebę przenoszenia skrzyń antyseptyczne. Odnosi się to również do krokwi. Listwy elementy muszą być montowane w kierunku wzdłużnym. Znajduje się poniżej planszy zostaną wzmocnione wzdłuż okapu, musi mieć bardziej imponującą grubość.

Jeśli prawidłowo ustawić skrzynię, wtedy będziesz miał stały dach falistej ocynkowanej zostanie dołączony do elementów ramowych, które są reprezentowane przez prętów o przekroju 5×5 cm to prawda dla chudego systemu, którego kąt. – mniej niż około 15. Zainstalować pręty muszą być w odległości 25 cm. Podczas gdy skrzynka powinna być stała w imponującej stoku.

montaż na dachu

Koszt dachowych Decking zależy od złożoności pracy i powierzchni dachu. Z reguły, cena zmienia się pomiędzy 700 rubli na 1 m2. Musisz zacząć pracować w suchej bezwietrznej pogodzie. Podnieść arkuszy za pomocą lin. Zacząć naprawić arkusze mają być w dolnym zakresie i frontonem, co jest prawdziwe, jeżeli wartość tkanin przewiduje nakładania. Jest to konieczne, aby utworzyć wystającą półkę, która jest równa 30 cm, a równoważnik szczytowej do 7 cm. Jeżeli tkanina nie pokrywa całego dachu, to dopuszczalne jest stosowanie wielu arkuszy.

Profilowana, którego wymiary mogą być różne, dołączone poniżej i na boki, do wnęk. Pionowa nakładania powinna być równa 20 cm. Otrzymany luz jest uszczelniona szczeliwem. Wybrać przy zakupie może być arkusz, którego szerokość wynosi 800-1200 mm.

Montaż dodatkowych elementów

Co do pozostałych elementów, są one wykorzystywane do różnych celów. Na przykład, takie inne elementy dachu tektury falistej jako listwy końcowe, stosowanych do ochrony przed wiatrem. Zaczynają montaż karnisza i przynieść im być do kalenicy. Należy to zrobić po całkowitym być pokryte rampy, rampa jest więc około 5-10 cm. Ich mocowanie odbywa się w szczytowej i dachem, odległość pomiędzy łączników musi być równe 1 metr.

Instalacja paski na deskorolce

Istnieją dodatkowe elementy dachu tektury falistej, które nazywane są listwy jeździć. Ich instalacja jest wykonana nakładania, która jest równa 20 cm, ale nie więcej. Używane, gdy konieczne jest dodatkowe uszczelnienie. Między grzbietem i pozostawiono do uszczelniania małym rowku, który jest wymagany dla wentylacji.

Wypełnianie węzły połączeniowe

Pokrycie, którego wymiary są podane w artykule obejmuje Zakończenia instalacji węzłów styczność z materiałem i ścianą. Dlatego konieczne jest użycie pasków, które mają kąt rozwarty kąt. Po zakończeniu nakładania będzie określone taśmy rogu, jest konieczne zwiększenie samogwintujących wkrętów z dwóch powierzchni, z których jeden – ściany, z drugiej – dachu. Jeśli zamierzasz zbudować wzajemne przyleganie pasów, powinny pasować prawy róg poprzek.