509 Shares 1157 views

Ile ludzie są skłonni zapłacić za wielkiego dzieła sztuki

Życie, gusty, przyzwyczajenia i hobby ludzi na przestrzeni lat bardzo zmieniło, ale miłość do dzieł kultury światowej nigdy nie będzie pracować na sucho. Niedoścignionym mistrzem swojego rzemiosła, genialny malarze mogli wyrazić te emocje w pracach, i harmonię, które są w stanie poczuć, że większość ludzi, czasem nawet nie zdając sobie do końca myśli i idei, że autor stara się przekazać. Zaglądając w dzieło sztuki, doświadczamy duchową przyjemność, a może nawet tylko na tym, że rozważamy kompletny, doskonały i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach pracy. Podziwiania wspaniałych zabytków kultury, wydaje się być w kontakcie z historii.

Chodźmy dostarczać przyjemności i rozważyć najbardziej znanych, drogich i wielkich dzieł sztuki do tej pory. Oto siedem z nich:

1. Pol Sezann, 1895, "Gracze w karty"

W 2012 roku obraz znanego artysty z Francji postimpresjonistycznego sprzedano ponad $ 250 milionów dolarów. Konsumenci stają się para królewska Katar. Wcześniej obraz należał do milionera z Grecji. Ona podobno zamyka cykl prac zatytułowany „Gracze w karty”. Pozostałe 4 sztuki w tej serii są umieszczone w Metropolitan Museum. Na stworzeniu płócien artysty inspirowane twórczością „gra w karty z graczy”, których autor Caravaggio.

2. Jack Pollock, 1948 "nr 5, 1948"

ponad 160 mln. dolarów za obraz dano słynnego artysty abstrakcyjnego. Finansista David Martinez kupił dzieło sztuki od słynnego producenta filmowego Davida Giffen.

Za wynalezienie nowych technik malarskich w 1947. Artysta był nazywany Jack zraszacz. Ogromne płótna rozciągnięte na podłodze, ale artysta nie dotykać go za pomocą pędzla i po prostu spryskane farbą w sposób szczególny. Sam autor nazwał tę technikę „z biegu”. Że jego praca została napisana w taki sposób wyjątkowy.

3. Willem de Kooning, 1953, „Kobieta III»

Dzieła sztuki z 20 wieku jest arcydziełem, który został sprzedany w 2006 roku przez miliardera Ameryki S. Cohen za kwotę równą 137,5 mln. Dolarów. Praca ta powstała w 1951-1953. Jest częścią serii, która została poświęcona kobietom. Styl pisania jest inny Kooning. Ogromny wpływ na niego przez Picassa i Miro.

4. Gustav Klimt, 1907, „Portret Adeli Bloch-Bauer I»

Nawet pomimo faktu, że obraz nie jest wymieniony w oficjalnym rankingu, wielkie dzieła sztuki nie można sobie wyobrazić bez tego stworzenia. Obraz został sprzedany za 135 milionów dolarów. Dolarów, ale nie w aukcji bez przechodzenia przez nią. Kupujący był Ronald Lauder, prezes muzeum w Nowym Jorku.

5. Edvard Munch, 1932, "Krzyk"

Stało się to najdroższy obraz kiedykolwiek sprzedany na aukcji publicznej. Właściciel słynnych dzieł sztuki w 20 wieku był Leon Czarny, finansista. Niewiarygodne, aukcja trwała tylko dwanaście minut, a obraz w spotkaniu sprzedany za prawie 120 mln $. Wielu ekspertów uważa, że ten obraz – najlepszy „Scream” serii czterech obrazów.

6. Pablo Picasso, 1932, „Akt na tle zielonych liści i biust”

Picasso był zawsze uważany za najbardziej kosztowne artystą. Taka chwała zachowuje do dziś. Biorąc pod uwagę jego dzieło – jeden z najważniejszych, został sprzedany do kolektora, którego imię nie jest znane. Na tym obrazie, który przedstawia kochankę Picassa, człowiek dał prawie 106.500.000.

7. A. Giacometti, 1961, „Walking człowiek I»

Dzieło rzeźbiarza A. Giacometti oszacowano na 104,3 mln. Dolarów. Rzeźba jest uważana za jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dzieł mistrza. Ciekawostką jest fakt, że w zakupie to arcydzieło podejrzanej Roman Abramowicz. Choć trochę później, fakt ten nie zostanie potwierdzona, a nazwa kupującego i nie są podawane do wiadomości publicznej.

Dzieło sztuki – to pomysł, który przychodzi do życia z pomocą genialnych artystów, przekazuje je przez całą duszą. Tworzą nie tylko cenne dzieła jako „cud”, który staje się bliski i drogi do wszystkich mieszkańców naszej planety.