196 Shares 4276 views

Jak dbać o rośliny doniczkowe: jak przeszczep ficus

Piękne dekoracyjne Houseplant ficus może ozdobić każdą salonem. Zasadzić miłe dla oka, przynosi wyrafinowania we wnętrzu lokalu, należy wiedzieć, jak dbać o ficus w domu.

pielęgnacja roślin polega na jego ziemi, podlewanie, nawożenie, przesadzania i innych ważnych procedur. Ficus nie wymaga szczególnej opieki, ale pewne subtelności, aby wiedzieć, że jest nadal konieczne. Zbadajmy niektóre z głównych aspektów pytanie: Jak prawidłowo dbać o ficus?

Ciekawostką jest fakt, że jest ulubieńcem wielu roślin nie toleruje żadnych zmian. Konieczne jest zatem początkowo znaleźć i zidentyfikować stałe miejsce i nie próbować przenieść go do niego. Pożądane jest, aby miejsce, w którym będzie znajdować się ficus był lekki, ale roślina należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W warunkach słabego oświetlenia roślina zwykle zaczynają odpadać liści. Wymagany poziom oświetlenia zależy od gatunku Ficus.

Temperatura powietrza do dobrego wzrostu roślin należy w lecie 25-30 ° C, w okresie zimowym – 16-20 ° C Minimalna temperatura rośliny – nie mniej niż 10-15 ° C roślin jest bardzo wrażliwy na przechłodzenie gleby, tak, aby umieścić go w zimnym podłożu lub parapet nie jest zalecane. Może to doprowadzić do spadku liści. Ponadto, zakład powinien być umieszczony z dala od ogrzewania baterie w zimie.

Podczas podlewania roślin należy zauważyć, że częstotliwość występowania tej procedury zależy od indywidualnych warunków, która rośnie ficus. W lecie często obfite podlewanie w zimie – umiarkowany i ostrożny. ziemia lato pomiędzy procedurami powinien być zobowiązany do wyschnięcia. Sprawdzić aktualność podlewania może dotknąć: jeśli grunt jest mokry i przykleja się do palców, a następnie podlać ficus wcześnie. W czasie upałów latem i zimą, w suchym i ciepłym pomieszczeniu roślina potrzebuje natryskiwania. Woda wymagana do tego ciepło i miękkie.

Wielu fanów wewnątrz rośliny jest często zajmuje się pytanie – jak przeszczep ficus? W tym przypadku, należy wiedzieć, że Uprawy roślin w normalnej gleby oraz z mieszaniny torf, liście, piasek i torfu. Młode rośliny są przesadzane co roku zwykle. należy posadzić w doniczce na 2-3 cm więcej niż w poprzednim. należy użyć metody manipulacji, to znaczy, aby nie zrzucić gliniane korzenie nocleg. Aby to zrobić, trzeba pre-woda ficus, a następnie wyjąć z garnka, zdjąć wierzchnią warstwę gleby, ziemia com wstrząsnąć lekko i umieścić roślinę w nowym garnku, którego dno – warstwę drenażową, która jest lekko pokryte ziemią. Wreszcie powoli dodawać grunt równomiernie wypełnić pulę. Jak przeszczepione ficus, jeśli jest dorosła roślina? Miłośnicy Fikuov wiedzieć, że dorosłe przeszczep rośliny nie podoba, i nie powinny być dotykane niepotrzebnie. A jednak, to można zrobić.  

Oznaki tego, że roślina dorosły być przeszczepione będą: szybkoschnąca ziemi po podlaniu korzenie roślin wystających na zewnątrz, jak i bryłę ziemi korzenie splecione. Jak przeszczep ficus w tym przypadku? Średnio dorosła roślina w ciągu 4 lat przeszczepione nie częściej niż raz na dwa lub trzy lata. Wydajność jest wybrany 3-4 cm więcej niż poprzedni. Procedura jest taka sama jak podczas przesadzania młodych rys. Przesadzanie dużych roślin jest często trudne, dzięki czemu można uzyskać zmianę warstwy ornej w tym przypadku, nie więcej niż dwa razy w roku.

Fani ficus powinni być świadomi, a ulubiony kwiat mogą rosnąć dość duże, a jeśli chcesz, aby zapobiec jego wysokości, wystarczy umieścić go w małym garnku i blisko niego. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę, aby korzenie z garnka nie mówić. Przesadzanie roślin wytwarzają wiosną lub latem. Tutaj, w zasadzie, i wszystkie szczegóły jak przeszczep ficus?

Właściwa pielęgnacja zapewni dobrego wzrostu kwiatu, jej piękno i wdzięk, i będzie okazją, aby cieszyć się przez cały rok ulubionych roślin.