379 Shares 9194 views

TV komentator Alexander Metreveli: biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Z siedemdziesięciu jeden lat życia 66 danego sportu. Aleksandr Iraklievich Metreveli – najbardziej utytułowany tenisista radziecki, którego talent Nikolai Ozerov nazwie nadane przez Boga. Jego nazwa związana jest z krajowego gniazdka tenisowego na arenie międzynarodowej po 1956 All-Unia Federacja dołączył International. Co wiadomo na temat tego legendarnego sportowca i komentatora telewizyjnego?

stron biografia

Gruziński chłopiec, który urodził się w Tbilisi w listopadzie 1944 roku, był bardzo wysportowany w dzieciństwie. I szybko biegać, skakać perfekcyjnie, która trwała przez cały okres jego starszy brat, który zajął pierwsze miejsce w ręku rakietę tenisową. Rodzice – Irakli P. i Anna – synowie zachęcać. Moment był taki, że próbki mogą być tylko swoją pracę i talent. Kiedy Aleksander miał 10 lat, mój brat przyniósł mu jego trener – Aram Hangulyanu. On nie tylko uczyć tenisa, ale również wyrastają studentów osobowości.

Metreveli Aleksandr, tenis, dla których stała się sprawą życia, według dzisiejszych standardów zaczął późno, ale miał już sporo osiągnięć w innych dyscyplinach sportowych. W Hangulyana był najmłodszy w grupie, więc od samego początku było zgodne z pewnego poziomu. W tenisa dla chłopców konwergentnych wszystko, co udało mu się: prędkość o wytrzymałości sprinter Stayer i szybkość myślenia szachowego. Później jego życie w sporcie jest podzielony na trzy okresy. Pierwszy (1955 – 1960) – tym razem odkrywania podstaw, kiedy postanowił połączyć swoje życie do tenisa.

sukces sportowy

Drugi okres, Alexander Metreveli mówi 1960 – 1965 rok, kiedy był w stanie wejść na arenę All-Union. Już w 1961 roku został zwycięzcą ZSRR wśród chłopców, a od 1962 roku znajduje się w top 10 najlepszych zawodników w kraju. Począwszy od 1966 roku, a następnie w trzecim etapie, w którym na swoim koncie istnieją poważne sukcesy na arenie międzynarodowej nad gwiazdami pierwszej wielkości. Pięć razy w turnieju singli, otrzyma tytuł zwycięzcy i sześć razy przyjść do finału, w tym w Wimbledonie (1973). Dwa razy on będzie blisko do tytułu i Grand Slam w deblu.

Aby wygrać w Wimbledonie brakowało mu doświadczenia. Ze względu na możliwe deszczu zaplanowali turnieju organizatorzy przeniesienie meczu finałowym Metreveli i Yana Kodesha z Czechosłowacji w dniu następnym. Podczas imprezy takie zmiany płci męskiej i żeńskiej finały miały się odbyć równocześnie, co nie jest zbyt wygodne. Dlatego zdecydowano, aby nie przerwać grę, ale radziecki sportowiec traci niezbędną postawę. Walczył rozpaczliwie, tracąc drugi zestaw z wynikiem 8: 9, który mówi o upartej walce między dwoma równymi przeciwnikami. W rok później, Davis Cup Metreveli będzie mógł się zemścić, ale będzie to już inna historia.

Najlepszy tenisista ZSRR

Od 1972 roku, sport zawodowy został wprowadzony w rankingu ATP, który pozwala na określenie najlepszych tenisistów świata, ranking je między sobą. Alexander Metreveli w 1974 roku odbędzie się 9-te miejsce światowego rankingu, który będzie jego najlepszym osiągnięciem w jego karierze. Odtwarzanie do 35 lat, w domu, on pozostanie niepokonany. 29 zwycięstw w mistrzostwach krajowych, w tym 17 tytułów singli – wynikiem jego długowieczności sportowej. Absolutny mistrz igrzysk, wielokrotny mistrz Europy w głównym meczu życia weźmie gry do Pucharu Davisa do głównego zespołu kraju.

W wywiadzie, opisuje te szczególne uczucia, które mają doświadczenie w przeddzień zespołu zaczyna: połączenie dumy i podziwu. To było niemożliwe, aby doprowadzić swój kraj, na który będzie walczył 105 razy. Uhonorowany Mistrz Sportu, będzie to jeden z pierwszych, aby umieścić w Sław Tenisa na NTV +.

Nagroda pieniądze radzieckich tenisistów

Dziś fani są przyzwyczajeni do tego tenisistów z pierwszej setki – bardzo bogatych ludzi. Ich nagroda za wygranie turnieju pozwolić im istnieć wygodnie resztę swojego życia. Opublikowane przychody karierze obecnych liderów. Tak, Roger Federer zarobił 90,9 miliona dolarów, Novak Djokovic – 79,4. Nie gorsze rzeczy w tenisa kobiet: Serena Williams 69,7 miliona dolarów w puli nagród, Mariya Szarapowa – 35 1. A jak to było w latach 70., zwłaszcza w radzieckich sportowców dla sportu zawodowego w kraju oficjalnie nie istnieje? Alexander Metreveli mówi, że nawet on nie ma nic do finału w Wimbledonie, a zawodnicy mieli do wyboru: albo codziennie nagrody.

Organizatorzy turnieju zapewniają wyposażeniowych sportowców, i to był wielki sukces, ponieważ krajowe piłki, rakiety i kształt nie może konkurować na arenie międzynarodowej. komisja sportowa nie wiedział, co zrobić z nagród, kiedy były one rzeczywiście otrzymać. Ten problem występuje tylko w szachy i tenisa. Z Rzymu Metreveli musieli nosić pieniądze po drugiej stronie granicy w walizce, bo nie było systemu przelew. Przedstawiciele Komitetu Sportowego przez długi czas w obrocie, ile pieniędzy można zostawić sportowca przeznaczono 30% w wyniku. To była jego pierwsza nagroda, który kupił „Wołga”, najnowszy model.

Zawód komentator

Przed upadkiem ZSRR wielki sportowiec mieszka w Gruzji, gdzie w 1968 roku, został wykształcony dziennikarz po Tbilisi State University. Natychmiast po zakończeniu kariery sportowej pracował w ministerstwie, a następnie komisji sportu Gruzji. Jego debiut zbiegł się z wielkim zwycięstwem drużyny piłkarskiej „Dinamo” na arenie międzynarodowej, która inspirowała jego pracę. Tam ożenił Vardosanidze Natelle Grigorevne, wraz z którym podniósł dwóch synów – Irakli, urodzony w 1967 roku, i Aleksander, urodzony w 1976 roku Teraz w trzeciej setce światowego rankingu grając młodą Metreveli Aleksandr (Tennis). Komentator Metreveli S. przyniósł dziadka matki, syna swego starszego Herakliusza.

Po rozpadzie ZSRR dawni mieszane podwaja Lady Anna Dmitrieva zaproponował Aleksander Metreveli starają się w telewizji jako dziennikarz sportowy. Więc on i jego rodzina przeniosła się do Moskwy. Kto jest za nim ponad 10 tys estry. Metreveli próbował wypowiedzieć się na temat różnych sportów, w tym piłki nożnej, ale to nie przynosi satysfakcji, ponieważ nie ma wystarczającej wiedzy. Ale tenis – to jego żywioł. Praca na NTV, że często miał wypowiedzieć się na temat turnieju w połączeniu z drażnić Dmitrievoy. Ich duet znany jako „Adam”. W powietrzu, były argumentując, broniąc swoich poglądów na to, co dzieje się na boisku, co daje dzienną i fascynujące historie. Spory te często były bardziej przekonujące Alexander Metreveli.

Komentator problemów współczesnego tenisa

Stan w nowoczesnym tenisie jest wielkim sportowcem ocenia sie jako krytyczny, biorąc pod uwagę, że dla jej rozwoju w tym kraju nie ma warunków, w tym warunków pogodowych i podstawy finansowej. gwiazdy światowego formatu takie jak Safin, Davydenko, Sharapova – jest szczęście, które zawsze tymczasowe. Dwuletni zawieszenie ten ostatni może mieć wpływ na jej decyzję, aby powrócić do sportu, jako odpowiedni zamiennik dzisiaj Maria Szarapowa nie jest.

Alexander Metreveli – znany krytyk tenisa kobiecego, przypominający showbiznesie. Uważa on, że dość prymitywne, bezpłciowy, nie zróżnicowany arsenał. Zobacz dziewczyny mecze poza pierwszej dziesiątce nudne i nieciekawe. Fanem Roger Federer, wierzy mężczyzn Gra bawić się w konkurencyjnym środowisku, gdzie najlepsi gracze wykazania męki, walki i nieoczekiwanych kombinacji.

W wywiadzie, Metreveli powiedział, że po przejściu na emeryturę będą zaangażowani w ogrodzie. Ale biorąc pod uwagę jego entuzjazm dla jego ulubionym sportem na to jako coś nie bardzo trudno uwierzyć.