724 Shares 7884 views

Witaminy dla matek karmiących – ważnym składnikiem żywienia

Na wieść o ciąży, wiele kobiet w ciąży zaczynają przybierać różne kompleksy witaminowe dla kobiet w ciąży i karmiących matek, które są wyznaczone przez ginekologa w celu uzupełnienia witamin i minerałów rezerw matki i satysfakcji w ich nowych potrzeb rosnącego organizmu. Niemniej jednak, coraz więcej matek myśleć o pytanie, czy, a jeśli jest to konieczne. W ostatnich latach, istnieje ogromna ilość informacji o daremności suplementacji witamin w postaci tabletek, az drugiej – do produkcji nowych leków, które, zgodnie z twierdzeniami firmy farmaceutyczne jest istotne i bardzo przydatne.

Witaminy dla matek karmiących – jak ważne są

Prenatalnych witamin i witaminy dla karmienia piersią nie jest zbyt różni się pod względem składu, ponieważ w rzeczywistości, organizm ludzki potrzebuje te same pierwiastki śladowe stale. Na opakowaniach z kompleksów witaminowych i zazwyczaj napisać „Witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących matek”, więc jeśli w ciąży podjęciem jakichkolwiek syntetycznych witamin, może nadal pić własną rękę po urodzeniu. Jednak konieczne jest, aby poprawki do zaleceń w adnotacji do witamin, ponieważ niektóre leki, zaleca się pić kursy, a następnie zrobić przerwę lub zmianę kompleksem witamin.

Należy pamiętać, że witaminy dla karmiących matek nie należy oceniać według ich liczby, ale o ich skuteczności. A bez których biorąc żadnych leków bezużyteczny ich przyswajanie przez organizm konieczne są naturalne i syntetyczne witaminy dla dodatkowych substancji pomocniczych,. W niektórych przypadkach, niestrawione pierwiastki śladowe prostu usuwany z organizmu, aw najgorszym przypadku rozpocząć gromadzenie substancji w organizmie, które później prowokuje rozwój różnych chorób.

Jak i kiedy zażywać witaminy

Od dzieciństwa jesteśmy uczeni, że im więcej witamin, tym lepiej, ale zapominając dodać, że mówimy o naturalnych witamin, więc najlepiej witamin dla matek karmiących – tych, które pochodzą z owoców i warzyw. Kompleksy witaminowe odbiór będzie przydatna w momencie, gdy natura przychodzi czas na beri-beri, czyli późną jesienią, zimą i wiosną. W lecie, należy starać się jeść jak najwięcej żywności ekologicznej, aby zaopatrzyć się w witaminy i w ten sposób, ale nie zapominaj, że spożycie laktacja niektórych pokarmów powinno być ograniczone ze względu na ryzyko wystąpienia alergii.

Formulacje tabletek termin – w gestii lekarza

Aby pomóc wybrać odpowiednie witaminy dla karmiących matek powinny ginekologiem lub lekarzem pediatrą, który będzie w stanie obiektywnie ocenić stan matki i dziecka oraz wyznaczyć dokładnie witamin, których brak istnieją. Najpopularniejsze kompleksy witaminowe, których skuteczność jest przeznaczone dla lekarzy i ich pacjentów dzisiaj są narkotyki „Vitrum Prenatal”, „Jedenaście”, „Pregnavit”, „alfabet matki zdrowie”. Wszystkie te leki zawierają optymalny zestaw niezbędnych substancji, a niewielka różnica w cenie wynika z polityki cenowej producenta. Samoleczenie nie warto robić, ponieważ może to prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji i zaszkodzić zarówno matkę i dziecko. Jeśli w trakcie ich schematu wykazały żadnych skutków ubocznych, nawet te, które nie są wymienione w opisie, a następnie podjąć witaminy dla kobiet karmiących piersią należy natychmiast przerwać i zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Przy wyborze witaminy dla karmiących matek nie należy kierować się względami finansowymi, gdyż z pewnością lekarz nie będzie podawany kobietom w ciąży lub karmiącym w laktacji niepotrzebnych leków do niej. Jeśli nadal masz wątpliwości, można zwrócić się do specjalisty po poradę. Kurs witamin w każdym przypadku indywidualnie, w zależności od ogólnego samopoczucia kobiet, stan jej paznokcie, włosy, skóra, obecność depresji lub innych zaburzeń układu nerwowego.