159 Shares 7923 views

Jakie powinny być specjalne siły nóż

Nóż towarzyszy człowiekowi od czasów starożytnych. Ta broń i narzędzia i sztućce. Jego celem i forma nie zmieniły się znacznie w historii ludzkości, ale dyskusja o tym, jak należy go stosować iw jakim celu przeprowadza się do tej pory. Szczególnie silny debata jest pojęcie „jednostek specjalnych nożem.” Bez twierdząc, że ostateczną prawdę, staram się dać własną definicję.

wszechstronność

Po pierwsze, pojęcie „siły specjalne” jest bardzo niejasne, a to inżynierowie i sygnalistów i sabotażystów, harcerzy, nurkowie w końcu. Każda z tych specjalności ma swoje własne wymagania dotyczące nożem. Ponadto realizacja niektórych z nich całkowicie eliminuje inne cenne walory armaty. Aby znaleźć kompromisowe rozwiązanie, wyrzucić wysoce wyspecjalizowane próbek i szukać uniwersalnych cech, które powinien posiadać wojskowe noże w ogóle. Dlaczego elastyczność? Nieprawidłowe aby poszczególne noże profesjonalnych sił specjalnych? Niestety, nie. Współczesne armie w milionach bojowników oraz w celu zapewnienia, że każdej jednostce ekskluzywny sprzęt niemożliwe. To, być może, nie wytrzyma każdą kieszeń.

Jakie powinny być specjalne siły nóż

Pierwszym jest narzędziem, a dopiero potem broń, a zatem jego właściwości aplikacyjne w żadnym wypadku nie powinny być uśmiercane w walce. Z kolei, pomimo faktu, że w nowoczesnych warunkach walka nożem jest mało prawdopodobne, że jest nadal możliwe. W tym przypadku, wróg może być w środkach zaradczych, w związku z tym, nóż musi przeniknąć jeśli nie oni, to przynajmniej utrzymać swoją jakość po nieudanym ataku. A teraz do konkretów:

– nóż jednostki specjalnych powinien mieć prosty kształt płaski metalowy uchwyt pięty. Jego masa nie powinna przekraczać 350 gramów. (Z osłoną). Długość ostrza – nie więcej niż 18 cm stali, że. – o wysokiej odporności na korozję, ale zapewnia wystarczającą wytrzymałość, łącznie łamanie i zadowalających właściwości tnących. Korzystnie, ostrze powłokę mat.

– Powszechne stosowanie osobistego ochronnej cienkiego noża krawędzi nie ma wystarczającej wytrzymałości. Jest to niepraktyczne przy użyciu karabiny jak entrenching narzędzia. Myślę, że to ma sens, aby naostrzyć nóż specjalnych jednostek w postaci „Tanto” lub tym podobne.

– obowiązkowa obecność sereyternoy ostrzenie, co sprawia, że łatwo wyciąć paski, uwięzi i inne materiały, które składają się urządzenia.

– Jak bagnetowe noże bardzo cennym atutem jest zdolność do gryzienia drut pod napięciem. Dokładnie tak, jak ta funkcja będzie realizowany w sposób konstruktywny, to nie ma znaczenia, ale powinno być obowiązkowe. Ponadto, należy przewidzieć, że drut może być podjadanie wysokiego napięcia. I nie mówimy tu tylko o drucie kolczastym. Jak pokazuje praktyka, współczesne konflikty występują najczęściej w mieście, gdzie trzeba jeść przewód może nastąpić w każdej chwili.

– Postępowanie z pochwy i rękojeści powinien mieć wysoką wytrzymałość, łatwo i z definicji nie przewodzić prąd elektryczny.