243 Shares 5343 views

Ile lat aby dać dziecku do szkoły? Kiedy dziecko jest gotowe do szkoły?

Wszedł w nowe stulecie, a tam są dzieci, z których wiele jest opisane jak indygo. Niniejszy wytwarzanie bardzo różni się od poprzedniego. Wiele dzieci ma pewne zdolności: potrafi czytać, pisać i liczyć, nie będąc więcej uczniów. W związku z tym pojawia się pytanie: „Ile lat miał dać dziecku do szkoły?” Niektórzy rodzice w takiej sytuacji zaczynają wierzyć, że nie ma innego roku przed szkołą dziecko będzie się nudzić w domu. Oznacza to, że wszystkie środki powinny być wykonane do szkoły. Ale jest problem – nie jest jeszcze 7 lat. To jest najlepszy wiek do przyjęcia do szkoły. I tam jest opcja przeciwnie: dziecko jest prawie 7, wie dużo i ma umiejętności, ale z punktu widzenia psychologii jeszcze zupełnie nieprzygotowany do szkoły. Ale wkrótce będzie on jeszcze starszy. Czy dopuszczalne jest dać dziecku do szkoły na 8 lat, czy to nie za późno?

Dla rodziców chłopców szkolnych dopuszczenia do 18 lat, jak w koszmarnym śnie. Po tym wszystkim, chłopiec natychmiast zabrano do wojska, ale również, aby wybrać dziecko na kolejny rok, jak reszta nie chce. Jak będzie w tym przypadku?

Ile lat aby dać dziecku do szkoły?

Zanim zagłębić się w psychologiczne aspekty tego tematu, co wiek zgodnie z prawem rosyjskim dziecko może uczęszczać do szkoły. Zgodnie z prawem, dzieci mogą uczestniczyć w takich instytucji w celu osiągnięcia 6,5 roku, jeśli nie ma przeciwwskazań, ale nie później niż 8. W przypadku gdy aplikacja macierzysta i zgody dyrektora, dziecko może brać przed lub po terminie.

Dlatego dzieci powinny przyjść do szkoły od 6,5 do 8 lat. Jest w tym kontekście pożądane jest, aby dopasować rodziców. Chociaż, oczywiście, to jest do zaakceptowania i więcej przed wejściem do szkoły, jeśli to było robione świadomej decyzji.

Czy to możliwe, aby nie dać dziecku do szkoły? Dzieci muszą otrzymać wykształcenie. W związku z tym, należy pozostawić je bez treningu jest to niemożliwe. W niektórych przypadkach dziecko może być homeschooled.

Praktykowane jako przygotowania przedszkolnego. Kto jest najbardziej często znajdują się w prywatnych szkołach. Istnieją pewne grupy wczesnego rozwoju dzieci, coś przypominające przedszkole.

W Stopnia 1 konieczne jest, aby dać dziecku do lat 8. W przeciwnym razie będziemy mieć do czynienia z organami opieki i może nawet stracić prawa rodzicielskie.

Jak ustalić, czy w szkole oszołomienia? Konieczne jest, aby zdemontować szereg czynników, przed podjęciem decyzji, w jakim wieku, aby dać dziecku do szkoły. Zbadajmy je szczegółowo.

inteligentne funkcje

Ta szkoła jest jednym z najważniejszych czynników. Rodzice muszą zrozumieć, czy dziecko dobrze mówi, pamięta zdarzenia. Ważne jego troska i myśl. A także muszą ustalić, czy pomoc psychologa, ponieważ dziecko jest zgodny z pierwszej równiarka.

Dziecko gotowe do Stopnia 1, jeśli jest to:

 • Ma spójną mowy i słownictwa, który odpowiada normom dla klasy 1;
 • obraz może pochodzić z działki;
 • Dziecko normalnie mówi dźwięki i wiedzieć, gdzie są one w słowie;
 • w stanie odczytać małych słów z pewną prędkością;
 • Wie, drukowanych liter;
 • cech geometrycznych kształtów od siebie;
 • określa właściwości przedmiotów;
 • Jest on w stanie liczyć od 1 do 10, a w odwrotnej kolejności, dodawanie i odejmowanie proste wartości;
 • rozróżnia kolorów i nazw je poprawnie;
 • dobrze dodaje zagadki;
 • przechowuje wiersze i śpiewając piosenki, powtarzające wzorach;
 • maluje obrazy ściśle wzdłuż konturu.

Aby wysłać swoje dzieci do szkoły w wieku 6 lat, nie powinieneś spróbować przygotować je całkowicie, w przeciwnym razie szybko oponę nauki. Będzie miał prawie wszystkie umiejętności i to będzie ciekawe. W tym przypadku rodzice muszą rozważyć jakiej szkoły posłać swoje dzieci lepiej, być może warto zorganizować dziecku w instytucji o wysokich wymaganiach.

Nie należy zakładać, że szkoła w pełni przeszkoleni w ogóle. To zapewnia tylko podstawową wiedzę, która pomoże dziecku lepiej dostosować się do społeczeństwa. Dlatego rodzice powinni być przygotowani na to, że dziecko będzie miało wiele do czynienia.

emocjonalne tło

Twoje dziecko musi być zbierane i być w stanie podejmować świadome decyzje. Pomysł, aby wysłać swoje dzieci do szkoły w wieku 6 lat może być, jeśli jest on wystarczająco inteligentny jak na swój wiek. Ale jeśli on nie jest gotowy emocjonalnie, a następnie zrezygnować. Dziecko może zarobić poważne problemy na płaszczyźnie psychicznej.

Motywacja do nauki i dojrzałość układu nerwowego przyszłej pierwszej równiarki

Dziecko powinno mieć motywację do chodzenia do szkoły. Według psychologów, aby dowiedzieć się dziecka chęć do nauki, trzeba zadać mu proste pytanie: „Czy chcesz iść do szkoły? A dlaczego? „Odpowiedź będzie zależała od tego, czy jest on chętny do nauki. Jeśli jedyną motywacją dla dziecka – jest to gra, to być odroczone na okres jednego roku szkolnego.

Przed podjęciem decyzji, czy wysłać dziecko w pierwszej klasie, konieczne jest dokonanie oceny dojrzałości układu nerwowego. Jeśli dasz ją zbyt wcześnie, a następnie znieść 45 minut lekcji będzie bardzo trudne dla niego. Więc pomyśl o tym z wyprzedzeniem.

pediatrzy opinia

Czego potrzebuję, aby wysłać swoje dzieci do szkoły? Według pediatrów, konieczne jest przeprowadzenie kilku testów. Więc to będzie możliwe sprawdzenie sprawności fizycznej dziecka do szkoły. tak więc:

 1. Dziecko może dosięgnąć dłonią głowy do górnej części przeciwległego ucha.
 2. Dziecko dobrze uformowane kneecaps paliczków i wyrażony w zgięciu stopy.
 3. Jest zmiana zębów mlecznych.
 4. Dziecko jest w stanie utrzymać równowagę na jednej nodze.
 5. On wie, jak rzucać i łapać piłkę.
 6. Wybrzuszenie kciuk w uścisku.
 7. Rozwijać umiejętności motorycznych.

Ważną rolę odgrywa stan zdrowia: jak często dziecko jest chore, czy chorób przewlekłych itp Jeśli to konieczne, pediatra zaleci odłożyć tę kwestię i wyjaśnić, jak wiele lat, aby dać dziecku do szkoły …

A jednak, bez względu na wiek zdecydujesz się wysłać swoje dziecko do szkoły, pożądane jest, aby wzmocnić swoje zdrowie. Aby to zrobić, można przejść przed rozpoczęciem roku szkolnego, na morzu, na przykład, i uporać się z codziennej rutyny dziecka, jego snu i posiłków. Pamiętaj, aby oczyścić wszystkie ośrodki przewlekłej infekcji.

komunikatywność i samodzielność

Przez pierwszy równiarka to jest bardzo ważne, aby być w stanie rozmawiać z rówieśnikami i dorosłymi, a także posiadać odpowiednią samoocenę. Ponadto, dziecko nie powinno być ograniczone innych ludzi w społeczeństwie.

W jakim wieku aby dać dziecku do szkoły? To będzie w dużej mierze zależy od jego niezależności. Po tym wszystkim, powinien sam ubrać buty, jeść, iść do toalety i wykonywać inne podstawowe czynności.

płeć dziecka

Płeć odgrywa znaczącą rolę w zanurzeniu w środowisku szkolnym. Więc rodzice chłopców chcą wysyłać swoich synów wcześnie, aby mogli szybko uczyć się i żyć niezależnego życia i dziewczęta, a wręcz przeciwnie, chcę zostawić przy nim dłużej. Ale w rzeczywistości jest to małe panie są gotowe, zanim dzieci się nauczyć.

Ważną rolę w gotowości do nauki określa dojrzałość półkul mózgowych. Dziewczyny szybko rozwija się w lewo za nim i związanych z tym działań. Dlatego w szkole podstawowej uczą się łatwiejsze.

W większości chłopców rozwój prawej półkuli. Jest on odpowiedzialny za orientację przestrzenną i czasową, a funkcja ta nie jest wymagana w elementarnych klasach.

Lęk i Temperament

Lęk – jest indywidualną cechą każdej osoby, która w znacznym stopniu wpływa na to jak wiele lat, aby dać dziecku do szkoły. Więc, chłopcy, z ponadprzeciętną niepokoju, dotyczyła przede wszystkim relacje z nauczycielami i ich działań szkoleniowych. Choć dziewczęta mają poziom lęku jest poniżej średniej, dotyczą głównie relacji rówieśniczych.

Odgrywa ważną rolę w szkoleniu temperamentu dzieci. Najtrudniejszy do szkolenia dziewcząt i chłopców choleryczny, melancholijny. Dzieci te mają nietypowy prezentację na temat studiów w szkole, zgodnie z nauczycieli.

Zaledwie chłopcy tego rodzaju postać jest zbyt wrażliwa i może płakać jeśli ktoś jest zdenerwowany lub zranić. Niestety, ani nauczyciele, ani rówieśnicy nie akceptują takie zachowanie.

Dziewczyny choleryk, wręcz przeciwnie, są bardzo mobilni. Więc nie mogą siedzieć przez całą lekcję spokojnie. Ponadto, są one wykorzystywane, aby bronić swojej niewinności do końca, czasami nawet przez walk.

Babes-flegmatyczny zbyt powolny i spokojny. Studenci o podobnym temperamencie jest czasami trudne do opanowania.

Najkorzystniejszą studiować temperament – optymistyczni. Te dzieci są umiarkowanie towarzyski i ciekawy, nie agresywny, pasuje niemal do każdego zespołu.

Co najważniejsze, ta w szkole podstawowej. Dalej, to już nie jest szczególnie odpowiedzi na zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

Dlatego też, przed ustaleniem ilu lat, aby dać dziecku do szkoły, proszę odwołać się do specjalistów. Jeśli Twoje dziecko ma już 7, ale psychologowie mówią, że powinniśmy poczekać, warte rozważenia.

Według psychologów

Czego potrzebuję, aby wysłać swoje dzieci do szkoły? Rodzice proszeni są o to pytanie bardzo często. Dlatego psychologowie odkryli kilka powodów, dla decydując się odłożyć wizytę w szkole.

 1. Cechy psychologiczne: nie ma motywacji do nauki, oprócz działalności hazardowej; Twoje dziecko urodziło się, gdy najstarszy miał 7 lat; w rodzinie trudnym okresie.
 2. Zdrowie: dziecko ma chorobę psychiczną; w ostatnich czasach został uraz głowy lub kręgosłupa; mają przewlekłą chorobę.

Co się dzieje, gdy dziecko idzie do szkoły od 8 lat?

Jeśli Twoje dziecko nie jest gotowe do szkoły, należy dokładnie przemyśleć wszystko, aby rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Kiedy daje dziecku w szkole? Komorowski – znany w całej Rosji pediatry – mówi, że 6,5-7 lat – jest to idealny wiek dla malucha wizytującego szkołę. Ponieważ w tym czasie u dzieci zależy od rodzaju działalności gier na poznaniu. Chociaż dr Komarovsky przyznaje, że rejestrując się w szkole, po raz pierwszy dziecko będzie bardziej bolało.

Każde dziecko – osobowości. I lepiej niż ich rodzice nie znam nikogo. Możliwe, że Twoje dziecko musi iść do szkoły na 8 lat. Tylko podejmując taką decyzję, należy pamiętać, że być może Twoje dziecko poczuje się nieswojo, kiedy zdajesz sobie sprawę, że jego dzieci klas młodszych od siebie. W celu usunięcia jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z psychologiem dziecka.

Gdy jest to niezbędne, aby myśleć o projektowaniu dziecka do szkoły?

Celem kształcenia jest nauczenie dziecka, aby być niezależnym. Więc kształcić go od jego urodzenia, starał się dać mu czegokolwiek. W rezultacie, w ciągu 5-6 lat, zbiera niezbędne „bagaż” wiedzy do nauki w szkole.

A więc pojawia się pytanie: „Myśląc o projekcie dziecka w szkole?”

Jak można zrozumieć z tego artykułu, proces przygotowania do treningu jest dość skomplikowany i wieloaspektowy. Dlatego konieczne jest, aby myśleć już od dziewięciu miesięcy do dnia pierwszego września. Należy skonsultować się z psychologiem, bo ma do sprawdzenia gotowości dziecka do szkoły.

Jeśli okaże się, że dziecko nie jest jeszcze gotowe do szkoły, wtedy będziesz mieć czas na dopracowanie, co trzeba.

Decyzja o rejestracji wieku dziecka do szkoły – jest to bardzo ważny i odpowiedzialny krok. Trzeba myśleć rzeczy poprzez i zważyć.

Trzeba stworzyć świąteczną atmosferę w pierwszym dniu szkoły dziecka. Udekoruj mieszkanie i dokonać uroczystość rodzinną. Po tym wszystkim, dziecko musi wiedzieć, że nowy etap w jej samodzielnego życia, pełen wzlotów i upadków.

Grudzień dziecko i badania

Kiedy w grudniu, aby dać dziecku do szkoły? Rodzice proszeni są o to pytanie dość często psychologów. I odpowiedzieć na pytanie, oni w ten sposób: „To wszystko zależy od dziecka.” Ponieważ każdy – to osobowości. Ktoś jest chętny do nauki z przeszłości. Bo z postrzeganiem pomysłowości i wszystko jest normalne. A czasem w 7 lat nie jestem przygotowany do szkoły.

Zawsze najpierw skonsultować się z psychologiem. I powie ci co wybrać. Być może specjalista powie Ci co trzeba ciężko pracować, aby wypełnić brakujące „luk”. Jeśli dziecko jest małostkowy i znacznie mniejszy wzrost niż wszyscy w klasie, pożądane jest również, oczywiście, trochę poczekać.

Wreszcie, mała

Po przeczytaniu tego artykułu, mam nadzieję, że znalazł odpowiedź na swoje pytania. Teraz jest jasne, że w wieku siedmiu lat, nie oznacza, że czas ukochanej dziecka w szkole. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, oczywiście, i innych czynników. Mamy nadzieję, że teraz będzie można zrobić właściwą decyzję.