718 Shares 1588 views

Mariya Ermolova: biografia, kreatywność

Mariya Nikolaevna Ermolova – Star rosyjski teatr scena słynie dramatyczny talent. Jej życie zostało podporządkowane służbie teatru, jej cała droga – jest przykładem bezinteresownej miłości do sztuki.

Dzieciństwo przyszła gwiazda

15 lipca 1853 urodziła się Maria Yermolov gwiazdka sceny. Biografia aktorki rozpoczęła w rodzinie związanej z teatrem: jej dziadek był kiedyś skrzypek poddany w Princes Volkonsky, za jego usługi, otrzymał swoją wolność i resztę swojego życia pracował w garderobie Teatru Małego, ojciec dziewczyny stacjonował tam jako sufler. W związku z tym, że ma od dzieciństwa pogrążyła się życia za kulisami. Patrząc na scenie z pudełka sufler, ona była przekonana, że będzie ona stać się lepszą aktorką. Ma 4 lat grał w przed lustrem różnych scen, a rodzice są mile widziane.

Ojciec Yermolova był orzechowy i artystycznej osobowości, czytał dużo, malowane, pisał poezję i dramaty. Ale to był trudny charakter, dzieci wychowywane w ekstremalnej dyscypliny, był skłonny do gwałtownych wybuchów gniewu ponad drobiazgi. To ma wpływ na charakter córki, która przez całe życie unikał społeczeństwa w ogóle, był bardzo skromny i bezpretensjonalny.

Badania i sny

rodzina Yermolova był wśród ubogich, tak wiele możliwości wyboru, gdzie studiować, dziewczynka nie było. Ojciec uważał, że dzieci powinny dziecko przyzwyczaić się do trudy życia, a szczególnie nie dbają o swoich przyjemnościach. Dziewczyna nie była nawet ABC, nauczyła się czytać dramaty, które były obfite na biurku ojca. Na 9 lat dziecko, zdecydowano się wysłać na studia w Moskiewskiej Szkole Teatralnej, był wolny, „państwowe” miejsce na wydziale baletowej, gdzie Yermolov zapisał. I zaczął najtrudniejsze lata swojego życia. Taniec talent, Maria nie było, każda lekcja była torturą dla niej, ale nauczyciele i koledzy zauważyli swoje zdolności artystyczne.

W 13 lat, ojciec był w stanie zorganizować córki pierwszy wypad na dramatyczne sceny, dostała rolę w farsie „dziesięć panien i bez pary” w Teatrze Małym. Obraz Fanshetty Yermolova nie było w pobliżu, a sukces to było ponadto słynny aktor Samarin przeszły zdanie: „Czy to nie być aktorką”

Ale to nie przeszkodziło sen Mariacki z dramatycznej sceny, znał wszystkie sztuki, które były w Teatrze Małym, był pewien swojego powołania, nie wiem co. I uparcie nadal rozwijać zawodu baletnicy.

udany debiut

Marii Ermolovoy wzrost nie był przewidywalny i oczekiwane. Wypadek w 16 lat miała szansę na zaistnienie na scenie Teatru Małego w dramatycznej roli. N. Miedwiediew teatr prima przygotowanie Benefis i pilnie poszukuje wymiany chorej G. Fedotova w wykonywaniu Lessing „Emilia Galotti” Mary i kolega poradził jej kandydaturę. Sukces debiutant przekroczył wszelkie oczekiwania, publiczność była w szoku przez szczerych i głębokich uczuć młodej aktorki. Została wezwana do dziobu 12 razy, to było niespotykane dla debiutanta. Yermolov się w swoim dzienniku: „Jestem dziś szczęśliwy.” Ale udany debiut nie powstrzymało jego bolesne lekcje baletu, dwa lata musiała zakończyć swoją edukację w szkole i dopiero po jego zakończeniu, aby wprowadzić żądaną ścieżkę dramatycznej aktorki.

Teatr – los

Natychmiast po opuszczeniu szkoły Yermolov został przyjęty do trupy Teatru Małego. Ale kierownictwo teatru był przekonany, że młoda aktorka jest najlepsza rola komedia, a jej pierwszy raz biorąc pod uwagę rolę wyłącznie w wodewilu. Grała frywolny młodych dziewcząt, umieszczając je w większej głębokości i nasilenia niż artysty pierwotnie przeznaczone. Jednak rola Maszy w „mężczyzn niewolnictwa” Marty w „Carskiej narzeczonej” „rodzinnym karnego,” Emma „w Lidzie Wedding Krechinsky” Marianne „Tartuffe” stał się dla niej dobry początek. Do ról Maria Nikołajewna podchodzić bardzo poważnie przez długi czas szuka cech osobowości, aby myśleć o strukturze obrazu. Pierwsze trzy lata w teatrze rozpoczął studia na jej czas, ona zatrudniony umiejętności, aby zrealizować swój potencjał.

Udany debiut i pierwsza rola znacznie skomplikować Yermolova życie w teatrze, na początku, była otoczona zawiści i wrogości. Trudno było dopasować do firmy również z powodu jego nietowarzyski natury. Miała dużo wsparcia Shchepkin rodziny, krewnych słynnego aktora. Ich dom był zamiar Moskwie inteligencji, a Maria była w stanie wnieść wiele przydatnych kontaktów, które pomagają jej w przyszłości.

Talent tragiczne aktorka

Stopniowo, filmowcy pokazują siłę talentów Yermolova i polecić jej poważniejsze role. W 1873 roku miała szczęście pracować na wizerunek Katarzyny w „Burza” A. I. Ostrovskogo spędziła kilka lat doskonalenia i gładzenia tę rolę, wnosząc do perfekcji. Talent ma dojrzewać, a aktor musi zdobyć doświadczenie, aby rozwijać się w pełni sił. Minęło sześć lat wcześniej w Teatrze Małym świecił w całej swej siły prawdziwej nową gwiazdę – Maria Yermolov. Aktorka w 1876 roku wszedł w doskonałym stanie i jest gotowy do świadczenia. Specjalnie habitue okręgu na Shchepkin Sergey Yuryev bo przetłumaczył Play „źródłowym” Owca roli Lope de Vega w Lawrence, który jest idealnym miejscem dla takiego zdarzenia. Spektakl był ogromnym sukcesem, entuzjastyczny tłum zablokował drogę i zamiast koni jechał jej wózek do domu, a następnie popełnił aktorkę w domu na rękach.

To był początek szczęśliwego zespołu w życiu Marii Ermolovoy. To otwiera nową erę w Teatrze Małym – epokę romantyzmu. Jej liryczny darem pełni zrealizowane w takich rolach jak Ofelia, Desdemona, Esterel w „Star of Seville”, Elisabeth w „Don Carlosie”.

Ale największą chwałę Marii Ermolovoy wykonane tragiczne i dramatyczne role, są otwierane w pełni swojego talentu. Phaedra, Safona, Lady Makbet grana przez aktorkę zachwycił publiczność i krytyków. Wykazały one swoją tożsamość w pełni.

Dotykając nowoczesny dramat

Pod koniec lat 80-tych i 90-tych 19 wieku Yermolov Maria zwraca się do współczesnego repertuaru, który nie potrzebował wrodzoną pasję i patos w klasycznym materiałem. Tutaj nacisk kładzie się na codziennych tematów i realistycznych bohaterów. Nowe aspekty talentu Yermolova ujawnione w sztukach rosyjski dramaturgów A. N. Ostrovskogo, Władimir Niemirowicz-Danczenko, AI Sumbatov-Ugine, M. I. Chaykovskogo, A. S. Suvorina. To nie tylko stara się w sposób pozytywny, ale także odnosi się do negatywnych bohaterów.

Końcowe lata kariery

Od 1910 do kariery zawodowej aktorki zmieniła się, jak zwykle repertuar, już nie chciał grać z powodu jego wieku. Mariya Ermolova został zmuszony odwołać się do roli matek i kobiet. Ale w tym okresie miała twórczych sukcesów, do których zalicza się w rolę królowej Marty w Ostrowskiego „Dmitrij The Pretender i Wasilij Szumski” Mamelfy Dmitrievny w „burmistrz” A. K. Tolstogo, Fru Alving w Ibsena „obniżona”.

W 1920 roku, wspaniale obchodził 50. rocznicę jej pracy twórczej, rząd radziecki przypisuje to tytuł Artysty Ludowej Republiki, to była pierwszą aktorką w historii, aby otrzymać taki tytuł. Rząd sowiecki w latach 70-tych 20 wieku statku rozpoczęła „Mariya Ermolova”, która dała nazwę całej klasy pływającej pasażera.

W 1923 roku, ona oficjalnie opuszcza scenę. Ale nadal koncertują jako recytatora poezji spotkał się z publicznością.

najlepsze role

Aktorka Yermolov Maria Nikołajewna ma potężny talent tragiczne, gdyż jego życie jest wykonana na scenie ponad 300 obrazów. Ale jej główne role krytycy nazwali Joan of Arc w „Maid of Orleans” Schillera. Ten odtworzyć go na wiele lat „beat” z cenzurą, a dopiero w 1884 roku na scenie zezwolenie zostało udzielone. W ciągu najbliższych 18 lat, pokaz nie iść na scenie, i to tylko w Yermolov nabrała tempa. Wśród najlepszych ról również zawierać:. „Zimowa opowieść” Negin w „Talentów i wielbicieli” Ostrowskiego, Kruchinina w swojej sztuce „Winny bez winy” Mary Stuart w sztuce Schillera, Phaedra Racine'a, Hermiona w Szekspira

Marii Ermolovoy teatr – teatr doświadczenie i nurkowania. Ona zawarta system K. S. Stanislavskogo.

Chwała aktorka znana jest dzisiaj tylko przez jego współczesnych, zdjęcia Marii Ermolovoy nie przekazują wszystkich jej magiczną charyzmą i jej występy na filmie nie zostały sfilmowane. Jednak wiadomo, że pod wrażeniem publiczności głębia i siła doświadczenia, był w stanie wyrazić najbardziej subtelne ruchy duszy i ducha.

prywatność

Wszystkie współcześni twierdził, że życie Yermolov był bardzo skromny i skromny człowiek, że nie szukają luksusów, pomijając małe. Tak więc, z ozdoby na nim widać było tylko sznur pereł, od ubrań wolała zwykły czarny strój. W domu było bardzo surowe środowisko, to jest urządzone wyłącznie z kwiatów podarowanych przez publiczność.

Yermolov żonaty Nikolaya Shubinskogo nawet w młodym wieku do wielkiej miłości, która szybko rozproszona i znaleźli znaczną odmienność charakterów i postaw małżonków. Ale Mariya Nikolaevna Ermolova życia nadal żyć z niekochanej mężczyzny dla jego córki. Współcześni powiedział, że później został wyprzedzony przez wielką swą miłość, naukowca mieszkającego w Europie. Yermolov ale nie odważył się rozwiązać małżeństwo.

W ostatnich latach życia z nią dużo radości dostarczane wnuk Nick, z którymi spędzała dużo czasu. 12 marca 1928 roku zmarł wielką rosyjską aktorkę Yermolov Maria Nikołajewna.