127 Shares 5998 views

Płyta główna AMD 970: przegląd, funkcje i opinie

Ilość płyt i innych elementów wzrasta coraz bardziej z każdym rokiem. Teraz rynek stał się bardziej wyraźnie zróżnicowane. Teraz wyraźnie widoczne zmiany w budżecie, multimedia i graczem. Producenci chcą stworzyć bardziej wyrafinowane urządzenie, które będzie stonowane rynek. Ale to jest niemożliwe, ponieważ użytkownicy mają różne cele i pragnienia.

chipset

W oparciu o chipset AMD 970, dużej liczby płyt głównych z najlepszych producentów. Na ogół są one praktycznie identyczne. Różnica znajduje się w zewnętrznej formie, parametrów interfejsów. Pomimo faktu, że chipset Socket AM3 + od dawna pojawił, ale platforma ta jest istotna, jest zbudowany na wielu płytach gier, które realizują wysoką wydajność.

Asus

AMD 970 płyta Asusa dostał tytuł rant PRO GAMING / aury. Producent na kupującego natychmiast stało się jasne, że w porę gaming produkt z wysokim potencjałem. Wersja dostępna w zwykłym kartonie. Przód wyświetlane sama karta, ponieważ miał bardzo atrakcyjny wygląd.

Za nim było dużo informacji. Pokazuje pewne cechy, panel interfejsu i wspieranych technologii. W pudełku znajduje się płyta z „drewna” i oprogramowania, instrukcje, wtyczki do panelu interfejsu, most dla wielu kart graficznych, zestaw naklejek, krawaty i dwoma przewodami z interfejsem SATA.

Wygląd Asus

Trudno powiedzieć coś o obiektywizm, gdy przed sobą takiej urody. Płyta wykonana jest z najnowszymi trendami w trybie gry. Czarne PCB z elementami jasnym kolorze czerwonym. Jest nawet cień, który tak umiłował w łączeniu z przezroczystą pokrywą.

Jeśli przyjrzeć się bliżej „płyta” AMD 970 od Asusa nieco przeciążony komponentów. Jedna ze stron otrzymała dużą liczbę gniazd. Grzejniki mocno wystawać ponad powierzchnię, a więc mają szansę, aby złapać ich, gdy zamontowany w obudowie.

parametry asus

Nietrudno się domyślić, że to jest para serwera i mostek południowy AMD przedstawiła 970 / SB950. Gniazdo procesora nie AM3 +, co jest podyktowane przez model kryształów. Płyta obsługuje podłączenie wielu procesorów jednocześnie, a wśród nich – popularnego Phenom II, Sempron, FX i Athlon II.

Jest możliwe, aby rozproszyć „główną”, aby zwiększyć wydajność systemu. W wyniku tego, procesor może pracować z prędkością 4,7 GHz. Jest to stabilny opcja dla typu AMD FX-9370 chip. Magistrala systemowa jest przyspieszane przy 330 MHz, a pamięć RAM może działać 2,1 GHz.

opinie asus

Asus 970 PRO GAMING / AURA – świetnym rozwiązaniem do gier, który zdobył zaufanie użytkowników. Po pierwsze, producenci fakt, którzy korzystają z materiałów najwyższej jakości naszych produktów. Po drugie, był pierwotnie dobry deklarowane parametry. Po trzecie, atrakcyjny wygląd sprawia, że jest to prawdziwa okazja.

Uczestnicy zapoznali się z solidną cyfrowy podsystem zasilania, ciekawe oświetlenie, które choć wielu było bezużyteczne, nadal wygląda ładnie. Na panelu interfejsu posiada wszystkie niezbędne gniazda, karta dźwiękowa ze specjalnymi technologiami, które poprawiają brzmienie. Nabywcy lubił obecność kart więzadeł nie tylko dla AMD, ale dla modeli NVIDIA. W efekcie korzyści z tak wielu niedociągnięć, które były wyrównane i znaleźć je niezwykle trudne.

MSI

Wydała kilka opcji na podstawie AMD 970. One został przedstawiony już w 2012 roku, ostatni również przyszedł stosunkowo niedawno. Tylko o nim i powinien mówić, bo w przeciwieństwie do pierwszego odnosi się do modeli do gier.

Przychodzi „główną” w czarnym i czerwonym opakowaniu. nic przedni jest określony w uzupełnieniu do modelu. Więcej informacji: Za specjalnych technologii, dostępność interfejsów, funkcje. Wewnątrz, oprócz płyty głównej zmieścić wszystkie niezbędne dokumenty, jej sterowniki i programy narzędziowe. Jest nasadka do panelu, parę kabli SATA i mostów za parę kart graficznych. Wszystko inne w darze ma metaliczny markowych odznakę i plakietkę na drzwiach.

Wygląd MSI

MSI 970 Gaming jest cool, jak w poprzednim modelu. Na czarnym PCB widocznych elementów w kolorze czerwonym. Wzdłuż obwodu procesora II AMD Phenom z x4 970 można zobaczyć duże radiatory. Każdy element ma swoje miejsce, więc podłączenie do nich intuicyjnie łatwe do znalezienia.

Na panelu interfejsu posiada wszystkie niezbędne złącza Wśród nich – cztery pary USB 2.0, parę USB 3.0. Połączone gniazdo klawiatura i mysz, gniazdo do połączenia z Internetem, itd. Układ zasilania konstruowane na schemacie 8 + 1.

parametry MSI

Podobnie jak w poprzedniej wersji, to działa na AMD 970 połączonemu z Southbridge SB950. Obsługuje dużą liczbę procesorów wśród których – Phenom II, Sempron, FX i Athlon II. Płyta mieści cztery sloty na pamięci typu DDR3.

Potencjał przetaktowywania Wysokiego płyty głównej. Umożliwia ustawienia BIOS, aby zwiększyć wydajność systemu. Maksymalna szybkość układ osiągnie 4,6 GHz przedstawia napięcie 1500 V. RAM prędkość wzrasta do 2,1 GHz.

Komentarze na temat MSI

Ludzie opuszczają pozytywną opinię na temat Gaming MSI 970. Wiązało się to ze wsparciem dla AMD Phenom X4 970, z indeksem małym ogniu, dobre nagłośnienie. Kupujący obchodzony wygodne rozmieszczenie elementów na chipset płyty głównej i stabilnej pracy.

GIGABYTE

Pochodzi tę płytę w jasnym polu. W przedniej części określonego modelu, tylny informacji więcej. Następnie opisuje główne zalety tej opcji nad drugą. Pudełko zawiera kilka przydatnych akcesoriów. Oprócz twórców dokumentacji dysków i sterowników umieścić tylko dwa SATA adapter pair dla G-Connector, przycisków i wskaźników systemowych. Obecnie jest naklejka z logo producenta.

Wygląd GIGABYTE

GIGABYTE GA-970-Gaming – jest to kolejna gra, „płyta główna”, który stał się ich wygląd. Jest bardzo podobny do dwóch poprzednich. Ponownie mamy do czynienia z czarną płytkę drukowaną, na której znajdują się składniki o jasnym kolorze czerwonym. Jest matowe wykończenie, które pomaga ukryć przewody miedziane. Istnieje aluminiowy radiator w pobliżu gniazda procesora. AMD Phenom X4 970 przed przegrzaniem, zwiększenie powierzchni rozpraszania i blisko głównej jest zainstalowany dodatkowy grzejnik.

Panel interfejsu wypełniony wystarczy. Jest to miejsce, aby podłączyć klawiaturę lub mysz, trzy pary USB 2.0 i dwa USB 3.0. Pojawiła USB 3.1, które są implementowane jako złączami typu A i C. natychmiast podłączyć do Internetu kablowego, można synchronizować akustykę.

Złączy płyty są natychmiast widoczne dla fanów, którzy są reprezentowane przez cztery szczeliny i dwie trzech płaszczyznach. Co ciekawe, prędkość obrotową można regulować, jeśli jest umieszczony w ciągu 4 złącza stykowe. Do instalacji chłodziarkę 3-pin, napięcie na tym terminalu – 12, i sterowanie prędkością obrotów potrzebować dodatkowych adapterów i potencjometry.

parametry GIGABYTE

Aby śledzić wydajność chipsetu AMD 970, opracowany specjalny UEFI oprogramowania. Ma wiele sekcji, która stanowi jedną lub inne informacje. Tutaj można spróbować zrobić overclocking. Overclock w tym przypadku jest reprezentowany przez prostą regulację. W dodatku istnieje możliwość automatycznego podkręcania. Udało się podnieść częstotliwość do 4 GHz, jeśli weźmiemy pod uwagę, takich jak kryształy FX-8320.

Istnieje kilka trybów, które pozwalają na podniesienie częstotliwości pracy określonej wartości. W trybie światła przy 100 MHz, średnia – 200 MHz i w skrajnym – 300 MHz. Takie posunięcie jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić do wyjścia z jednego ze składników. Istnieją również bardziej wyrafinowane parametry i ich poprawa. Ale będą one miały więcej niż kopać w ustawieniach. W ogóle, jak zwykle, AMD 970 można przetaktować do 4,4 GHz.

Opinie na temat GIGABYTE

Jest to dobra platforma systemowa, który otrzymał wiele pozytywnych recenzji. Członkowie wystarczyło udane rozmieszczenie elementów na płytce, jakość ich wykonania. Stosunek jakości do ceny jest naprawdę uzasadnione. Są wszystkie niezbędne porty na płycie. PCI Express x16 postanowiliśmy wzmocnić.

Pomimo faktu, że plus więcej niezadowolonych użytkowników. Na przykład, istniały pewne ograniczenia prędkości, a tam były pytania do fanów. Najważniejszą zaletą użytkowników rozważyć koszty. Za jedyne 100 $ kupujący otrzyma wielką grę „płyty głównej”, który miał atrakcyjny wygląd, wszystkie niezbędne składniki i potencjał podkręcania. Chociaż bez podkręcania wszystkie komponenty wykazały dobrą wydajność. Szczególnie dużo możliwości świadczenia AMD Phenom 970. chipowe Dzięki niemu możliwe było stworzenie prawdziwie potężny system gry wydajność.