561 Shares 4168 views

Jak zrobić dżem z pigwy? Przepis i sposoby wytwarzania wyrobu

Pigwa – roślina z rodziny różowy z ciemnozielonymi liśćmi owalnych. W środku jesieni na to dojrzewają owoce żółte kuliste lub w kształcie gruszki. Że są one dalej przedmiotem zainteresowania wielu gospodyń domowych. Najbardziej popularnym rodzajem ochrony domu jest dżem z pigwy receptury , która zazwyczaj zależy od sposobu jego przygotowania.

Najprostszym rozwiązaniem

Faktem jest, że pigwa owoce mają trochę słodki, ale bardzo cierpki i cierpki smak. Z tego powodu są one rzadko spożywane na surowo. Zazwyczaj hairy jabłka poddane dodatkowej obróbce. Oni marynować, przygotować różne sosy i przyprawy. Między innymi, owoce pigwy sprawia, że wszelkiego rodzaju słodkich potraw: dżemy, przeciery, kompoty, soki, dżemy, słodycze, rozkoszy i kandyzowanych owoców.

Jednym z najbardziej popularnych produktów jest uważany za dżem z pigwy. Jego receptura przewiduje istnienie dwóch głównych komponentów:

 • dojrzałe owoce pigwy drzewo;
 • cukier.

Przygotowanie surowców, można rozpocząć, aby dżem z pigwy. Przepis składa się z kilku etapów:

 1. Owoce w pierwszej kolejności konieczne jest, aby wypłukać, a następnie cięte na cztery kawałki i usuwa się z każdego rdzenia.
 2. Gotowe elementy składana do puli z wrzącej wody. Proces gotowania trwa tak długo, jak konieczne ich pełne owoce zmiękczenia.
 3. Z uzyskanej mieszaniny dla wytworzenia jednorodnej masy przez wycieranie jej przez sito lub pocięte za pomocą robota kuchennego.
 4. Dodać cukier. Kwota musi być równa jego masie gotowane puree.
 5. Po mieszaniu powinny gotować na wolnym ogniu, stale mieszając, aż zacznie się odłączyć od ścianek naczynia.

Następnie, masa musi być przeniesiony do innego pojemnika i pozostawiono na jeden dzień w temperaturze pokojowej. W ciągu dnia od czasu do czasu trzeba wymieszać ugotowany zacięcie pigwy. Przepis stanowi, że w końcu masa lekko zgęstnieje. Teraz pozostaje tylko przekazać gotowy produkt w szklanych słoików i przechowywać je w lodówce, pokryte.

Zapasy na przyszłość

Miąższ zawiera trochę soku z pigwy. Ale istnieje wiele związków pektyny, które ze względu na ich właściwości żelujące sprawiają, że konsystencja produktu gotowego bardziej zwarty. Z tego okazuje się dobrą napełniania dżemem na torty. Ona jest w procesie wypieku zadbany wewnątrz ciasta i nie wycieka na zewnątrz. Niektóre gospodynie robią to dla tego pigwa dżem. Przepisy na zimę będzie zawsze pod ręką produkt.

Aby pracować na drugim przepisie wszystkie takie same owoce pigwy i cukru potrzebne. Proces technologiczny polega na sekwencyjnym wykonanie następujących operacji:

 1. Pierwsze owoce powinny być dobrze umyte, a potem pokroić w plasterki i włożyć do czystego głębokiej patelni.
 2. Istnieje także wlać wodę z szybkością 150 ml na 1 kg produktu.
 3. Zdolność postawić na ogniu. Po gotowaniu, aby płomień i gotować mniejszą zawartość, o ile produkt nie jest zmiękczona.
 4. Przygotować syrop cukru i wody w stosunku 1,2: 0,4.
 5. Przesączoną mieszaninę wlewa się do naczynia z produktu i trochę bardziej wrzenia. W przypadku zastosowania odmiany słodkich owocowych, a w końcu kwas cytrynowy może być dodany w ilości 2 g na kg materiału wyjściowego.

Gotowy do jam muszą wypełnić tylko do wysterylizowanych słoików, zwinąć i umieścić je obracając do góry nogami. Zachować te konfitury lepsze w chłodnym pomieszczeniu.

Gotowanie w multivarka

We współczesnych warunkach kobiet stało się znacznie łatwiejsze do przyrządzenia. Aby to zrobić, mają w kuchni było dużo różnych asystentów. Z ich pomocą, praca odbywa się znacznie szybciej. Weźmy, na przykład, przepis na dżem pigwy. W multivarka ten produkt gotuje bardzo łatwo.

2 kg owoców i cukru są potrzebne do pracy.

Przygotowanie:

 1. Pigwy mycia i pokroić w plastry. Każdego kawałka usunąć rdzeń z nasion.
 2. Włączanie multivarku napełnić wodą i ustawienie temperatury 160 stopniach i tryb „multipovar”. Po kilku minutach ciecz zacznie wrzeć.
 3. Włożyć do miski przygotowane plasterki pigwy i zamknąć pokrywę. Po 30 minutach, tłuczone ziemniaki będą gotowe.
 4. Przecedzić przez sito o wadze, waży go, a następnie umieścić w misce Multivarki. Istnieje również wylewa się cukier. W zależności od liczby powinny być takie same, jak i puree. Nastawa temperatury 130 °. Po 40 minutach, dżem jest gotowy.
 5. Produkt przenieść do czystego pojemnika i pozostawia do ostygnięcia przez 24 godzin. W tym czasie, wydaje się być pogrubione.

Smakowe dżem będzie dystrybuować tylko w małych słoików i podjąć w chłodnym miejscu.