263 Shares 7544 views

Miasto robocze, Czukocki Okręg Autonomiczny: opis, czas, pogoda

Wiele miast, które nie są tak często słyszał, znajduje się niemal na skraju świata. Bardzo często znajdują się one w północnej części naszego kraju. Jednym z takich osiedli – miasto Anadyr. Znajduje się on w słabo zaludnionym regionie Rosji – w Okręgu Autonomicznego Chukotka. Oczywiście, to miasto jest bardzo interesujące, bo życie jest bardzo różni się od innych miast. Należy lepiej zapoznać się z Anadyr, aby porozmawiać o jego charakter, klimat, ludność i wielu interesujących szczegółów z nim związanych.

Ogólne informacje o mieście

Najpierw trzeba podać podstawowe informacje o miejscowości. Więc Anadyr miasto znajduje się w odległej części kraju, na Półwyspie Czukocki. Jest także ośrodkiem tej samej nazwie Okręgu Autonomicznego Chukotka. Miasto leży niemal w strefie przygranicznej, co również przyczynia się do niektórych szczegółach. Został założony w 1899 roku, ale przez długi czas nosił inną nazwę – Novomariinskaya. Status miasta, to miasto trochę się nieco później – w 1965 roku.

To jest mówić o wielkości dni robocze. To zajmuje bardzo małą powierzchnię w porównaniu do innych miast naszego kraju. Obszar rozliczenia wynosi około 20 metrów kwadratowych. kilometrów. Szczególnie interesujący jest fakt, że Anadyr jest najbardziej tętniące życiem miasto w całej Rosji. Tutaj wszystko w domu, pomimo faktu, że należą one do okresu sowieckiego, które niedawno zostały pomalowane w różnych kolorach. Teraz miasto zyskało nowy wygląd i wygląda naprawdę niezapomniany.

Lokalna Pogoda i klimat

Więc spojrzał na przegląd miasta. Teraz konieczne jest, aby rozmawiać o warunkach klimatycznych, w której leży miasto. Pogoda w dni robocze zazwyczaj zimno, może być trudno znaleźć ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do takich warunków naturalnych. Klimat tych miejsc – w subarktycznego i morski. Charakteryzuje się długim okresie zimnej i bardzo krótkim ciepły. W styczniu średnia temperatura wynosi -22˚S. Jak w lipcu, średnia temperatura waha się znacznie z roku na rok, średnio, to w + 11s.

Jednak pogoda w dni robocze są znacznie łagodniejsze niż w kontynentalnych regionach Czukotce, bo tu jest wpływ klimatu morskiego. Ze względu na ten czynnik zima w tych miejscach mniej zimne, a lata są znacznie chłodniejsze. Podczas cieplejszych miesięcy, często tworzą mgły. Woda jest tutaj nie cieplejsze, temperatura latem wynosi około + 10 ° C

Tak więc, spotkał się z pogody i klimatu tego wspaniałego miasta, a jest teraz warto rozważyć inne szczegóły na ten temat.

Czas w dni robocze: Co to jest strefa czasowa?

Jak wiecie, nasz kraj jest naprawdę ogromny, więc różne osady znajdują się w różnych strefach czasowych. Interesujące jest to, aby wiedzieć, w jakiej strefie czasowej jest miasto Anadyr. Jeśli porównamy jego pozycję z Moskwy, to jest daleko od niego na wschodzie. W związku z tym, różnica czasu pomiędzy tymi miastami jest znacząca. Różnica w Moskwie jest aż 9 godzin. Podczas naszej stolicy 12:00 Anadyr już 21:00. Według standardów międzynarodowych, strefa czasowa UTC + 12 jest wskazana.

Tak więc w czasie Anadyr jest bardzo różni się od Moskwy. Należy zauważyć, że strefa czasowa, w której leży miasto, jest nazywany czas Kamczatka. Działa kilka regionów – Czukocki Okręg Autonomiczny i Kamczatka region.

lokalny charakter

Oczywiście, konieczne jest, aby powiedzieć o naturze i Okręgu Autonomicznego Chukotka, a zatem w dni robocze. Tutaj rządzi całym zmarzliny. Oznacza to, że bardzo długi czas, temperatura powierzchni nie wzrosła powyżej 0 ° C cały obszar półwyspu w naturalnym strefie zwanej tundry. Tutejsze lasy są całkowicie nieobecne. Od rośliny często można znaleźć arktycznych wierzba, borówki, żurawiny i innych, ich wysokość nie przekracza 20 centymetrów. Czasami istnieje rosnące rośliny takie jak brzozy i chudy Arctostaphylos alpina. Ponadto, istnieje wiele krzewów, mogą być często postrzegane w dolinach rzecznych. Wśród nich są niektóre gatunki wierzby, brzozy i innych drzew. Najczęstsze przedstawiciele miejscowej flory – to mchy i porosty, tutaj można znaleźć wyjątkowe gatunki, które mogą się pochwalić tylko Chukotka Okręgu Autonomicznego. Anadyr naprawdę niezwykłe miasto. Będzie zatem ciekawe do odwiedzenia nie tylko miasta, ale również do zapoznania się z lokalnym charakterze.

mieszkańców miasta

Więc przyjrzeliśmy się klimatu i charakteru Okręgu Autonomicznego Chukotka. Teraz konieczne jest, aby mówić o populacji tych miejscach. Anadyr, jak już wiadomo, bardzo małe. Jest domem dla nie więcej niż 15 tys. Man. Jeśli mówimy o bardziej dokładnych danych, w 2015 roku liczba ludności miasto było 14329 osób. Co ciekawe, liczba mieszkańców wzrasta. Proces ten rozpoczął się w 2006 roku i trwa do dziś. Na przykład, w 2014 roku liczba ludności wynosiła 14029 osób, w 2013 – 13.747 osób.

Oczywiście, według standardów kraju, gdzie istnieją naprawdę dużych metropolii, Anadyr nie jest liderem. Na liście jest na 809-te miejsce poza 1114 miast w Rosji.

W latach 2009-2011, istnieją pewne tendencje zaobserwowano silny wpływ na sytuację demograficzną. W tym czasie, w wyniku migracji był znaczny odpływ ludności. Jednak w tym samym czasie i został oznaczony przez dobrego trendu dla miasta – wskaźnik urodzeń przewyższa śmiertelność.

dostępność komunikacyjna

Tak więc spotkaliśmy się z danymi na temat sytuacji demograficznej w regionie. Teraz konieczne jest, aby porozmawiać o transport dni robocze oraz w regionie jako całości. Oczywiście, ważnym elementem każdej osadzie. struktura transportowa jest reprezentowana przez kilku składników. Wśród nich znajduje się port morski, lotnictwo, dróg i transportu publicznego.

Przede wszystkim, oczywiście, musimy mówić o porcie w dni robocze. Jest to obiekt, który ma naprawdę istotną wartość pojazdu. Stąd sąd we Władywostoku, Pietropawłowsk Kamczacki, Magadan i innych portów. Jednakże okres nawigacja jest ważny przez długi, jest on 4 miesiące. Tak więc transport jest realizowany od 1 lipca do 1 listopada.

Jak na drogach, w mieście są głównie beton. Jest Federal Highway A384. Biegnie od lotniska Anadyr. Długość drogi około 23 kilometrów. Miasto ma kilka linii autobusowych, które łączą główne ważnych miejsc.

Jak stało się jasne, znajduje się lotnisko. Anadyr wysyła i odbiera samoloty z różnych miast. Trzeba też mówić o tym bardziej szczegółowo.

Połączenia lotnicze do innych miast

Więc przyjrzeliśmy transportu w dni robocze, a teraz musimy omówić bardziej szczegółowo lotniska. Anadyr posiada bogate portu lotniczego federalnego. Znajduje się w pobliżu miasta, w miasteczku o nazwie Kopalnia Węgla. Jednak trudno jest się tam dostać, organizowane są przez cały rok transport runda Helikopter w zimie, można również skorzystać z przeprawy lodowej, a latem – łódką. Z lotniska oferuje regularne loty do Moskwy i Chabarowsku. Również ruch lotniczy odbywa się z prawie wszystkich rozliczeń Czukotce.

Trzeba też mówić o locie z Moskwy do Anadyr. To zajmie około 8 godzin. Starty codziennie od lotniska Wnukowo. Ceny biletów są dość wysokie, średnio, stanowią one 28 tys. rubli 35 tys. rubli. Odległość trasie z Moskwy do Anadyr jest również duży – około 6187 km. Tak więc, zostały wprowadzone w dni robocze lotnisko i powietrza podróży z nim do innych miast.

Gospodarka miasta

Oczywiście, trzeba powiedzieć trochę o tym, co trafi do zakładu w tej osadzie. Na terenie Anadyr działa duży zakład do produkcji ryb. Ponadto, w pobliżu miasta prowadzone wydobycie złota i węgla. Również tutaj jest ważne cele.

Jednak to nie wszystko, może pochwalić dni robocze. Rosja ma wiele elektrowni wiatrowych, ale największym z nich – Anadyr WEC. Dostarcza energię elektryczną do kilku pobliskich miast, jak również lotniska.