636 Shares 2814 views

Popularne rodzaje deskorolek – co to jest

Dziś istnieją różne rodzaje deskorolek od standardowych modeli do przyjemności raczej złożonych struktur, które są określone w innowacyjnych rozwiązań technicznych i projektowych.

Często skrajne kochankowie, którzy wystarczająco radełkowane na danej płycie, doświadczają głodu dla nowej jasnych uczuć. Aby znaleźć odpowiednią opcję, spójrzmy na wszystkie rodzaje deskorolek, nazwy popularnych modeli.

standardowy projekt

Najlepszym rozwiązaniem dla początkującego jeźdźca – zwykła deska na czterech kołach tzw amerykańskie budynki. Zestaw zawiera płytę:

  • pokład;
  • koła;
  • absorbery i zawieszenie (ścieżki);
  • łożyska;
  • śruby do uchwytów montażowych.

deskorolki konwencjonalnych może być dobrym rozwiązaniem dla niedoświadczonych kierowców, którzy tylko udało się dostać na pokład. Prosta obsługa i wytrzymała konstrukcja pozwalają nauczyć się pewnie stoją na peronie i wykonywanie prostych sztuczek. Poza standardowym łyżwy to najtańszy wariant.

Mountainboard

Biorąc pod uwagę, jakie są rodzaje deskorolek, raz warto podkreślić takie popularne modele jak mountainboardzie. Podstawą tej kategorii produktów przeprowadza ogólną pokładzie zdalnie przypominający snowboard. Konstrukcja składa się z trzema kołami o średnicy 8 cali i każdej zawiesiny amortyzujący sprężyny.

Te rodzaje deskorolek są wykorzystywane przede wszystkim do ekstremalnej jazdy po nierównym terenie i podbój utwardzonych zjazdów. Główną cechą wyróżniającą jest potrzeba dla statycznego stóp zamek ze specjalnymi wiązaniami.

Longskeyty

Doskonałym wyborem dla miłośników szybkiej jazdy. Charakterystyczną cechą jest dostępność koła o szerokości opony miękkiej gumy, która pozwala zwrócić szoku w kontakcie z nieprawidłowości.

Długość może wynosić około trzech metrów takie gatunki deskorolki. Zdjęcia z tych modyfikacji występują dość często. Jednak korzyści w trakcie pokonywania wielkość odstępów nie. Na większości długich desek zrobić dla estetycznego wyglądu.

Ze względu na szybki set stawka longskeyty często używane do jazdy na długich odcinkach asfalt. Ponadto cechy konstrukcyjne nie powodują jeźdźca wydatkować dodatkowej energii podczas ruchu.

flowboard

Całkiem udana próba połączenia w jednym jakość projektowania i deskorolka pokładzie surfowania. Te rodzaje deskorolek zawierać więcej niż tuzin małych kołach, które są przymocowane pod pokładem w odpornej na uderzenia łuku specjalny.

Poprzez wdrożenie unikalnych zawodników rozwiązanie projektowe były w stanie wykonać Deski pochyłe do 45, i dokonać ostrych zakrętów swobodne manewrowanie między przeszkodami.

wolna burta

Zwykle cztery kółka umieszczone w konfiguracji standardowej i dwa dodatkowe koła umieszczone pod płytą z przodu i z tyłu. Ruchome elementy mocujące są w stanie obracać się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu kierowca przenieść płytę w kółko bez konieczności oddzielenia od powierzchni.

T-deski

Odrębnym kategoria obejmuje rodzaje deskorolek na dwóch kołach, znany jako T-desek. Stanowią one kolejną próbę symulacji snowboardzie.

Obecność tylko dwóch kołach pozwala kierowcy, aby przenieść, wykonując obrót wokół własnej osi. Podobne projekty są bardzo zwrotny, ale ze względu na brak kontroli nie pozwala jeźdźców wykazać skomplikowane triki i skoki.

snowboards

Jedyną modyfikacją składany deskorolki. Zdemontowanego łatwo zmieścić się w każdej torbie lub plecaku. Długość pokładu równa standardowej deskorolce. Jednakże, ten ostatni jest kosz z metalowej, do której prowadzi stopy podczas ruchu.

snakeboard

Platformy strukturalnie składa się z kilku połączonych ze sobą ruchomych punktów mocowania. Głównym wyróżnikiem – ruch bez konieczności płacić odpychania od powierzchni.

Stritkarvery

Technicznie skomplikowana konstrukcja, gdzie poszczególne koła są w stanie obracać się niezależnie w różnych kierunkach. Mimo stosunkowo wysoki koszt takich deskorolkach wzbudzają duże zainteresowanie zarówno wśród amatorów oraz profesjonalnych jeźdźców.

Motorbordy

W rzeczywistości jest to nic innego niż zmotoryzowany mountainboardzie. Na pokładzie znajduje się przewymiarowane jednocylindrowy silnik, którego moc jest wystarczająca do pokonania niemal nieprzejezdna obszary nierównego terenu i szybkiej jazdy po nawierzchni asfaltowej.

fingerbordy

Zmniejszone kopie konwencjonalnego deskorolka dla wyrafinowanych miłośników sportów ekstremalnych. Kontrolowana przez palce i ręce są wykorzystywane do wykonywania trików. Konstrukcja obejmuje instalację uproszczonej zawieszenia, amortyzatory i śrub do regulowania sztywności.

W rezultacie,

Pomimo szybkiego wzrostu popularności skateboardingu na ludzi z różnych grup wiekowych, którzy są daleko od sportu, to tradycyjnie jak zwykle oszustwo. Podczas gdy ludzie Zachodu rozważyć różne modyfikacje deski na kółkach nie tylko jako dobrą rozrywkę, ale również aktywnie używać deski pod kątem łatwego i niedrogiego transportu. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do samego roweru, deskorolka nie jest konieczne, aby opuścić ulicę i poszukać odpowiedniego miejsca do przechowywania.