699 Shares 6701 views

Życie po śmierci: co się dzieje z duszą, gdy ktoś umiera?

Biblia mówi, że "pył powróci na ziemię od miejsca, w którym się pojawił, i ducha – do Stwórcy, który go dał". Wybacz, że pun, ale dziś tylko zmarli nie próbują dowiedzieć się, co się dzieje z duszą, kiedy Osoba umiera. Więc byłem zaintrygowany tym pytaniem.

Śmierć mężczyzny – co to jest?

Z biologicznego i fizycznego punktu widzenia śmierć osoby jest całkowitym zatrzymaniem wszystkich procesów jego aktywności życiowej. Jest to nieodwracalne zjawisko, którego nikt nie może uniknąć. W chwili śmierci osoby występują procesy, które są odwrotnie proporcjonalne do jego stworzenia. Mózg jest nieodwracalnie zniszczony, tracąc jego funkcjonalność. Świat emocjonalny zostaje wymazany.

Gdzie jest twarz bytu?

Biblia mówi, że "pył powróci do ziemi z miejsca, w którym się pojawił, i ducha – do Stwórcy, który go dał". Zgodnie z tym dziś niektórzy naukowcy wywodzili formę ludzkiej egzystencji. Na liście ma dwie następujące opcje:

  • Ziemski kurz + oddech życia = żywą duszą człowieka;
  • Ciało martwe + oddech Stwórcy = żywy człowiek.

Z formuły jasne jest, że każdy z nas ma ciało i myślący umysł. I tak długo, jak oddychamy (w nas jest oddech Boga), żyjemy istotami. Nasza dusza żyje. Śmierć jest wszelkim zaprzeczeniem życia, to jest nicość. Ciało ludzkie staje się pyłem, oddychanie (duch życia) powraca do Stwórcy – do Boga. Kiedy wychodzimy, nasza dusza powoli umiera, a potem degeneruje. W ziemi pozostaje zwiędły trup. O tym – dalej.

Co się dzieje z duszą, gdy ktoś umiera?

Nasza dusza jest uwolniona od ciała przez kilka dni, po kilku etapach oczyszczania:

  • Trzeci dzień po śmierci ciało eteryczne umiera. Jednocześnie zwykle organizuje się pierwszą kolację pogrzebową.
  • Sześć dni później następuje śmierć ciała astralnego. Ponownie obudź się.
  • W czterdziestym dniu po tym, jak człowiek jest posłuszny, jego umysłowe ciało umiera. I znowu, jakiś ślad. Ponadto w tym samym dniu następuje śmierć ciała dorywczego – dusza człowieka staje się czysta, jak biała kartka papieru i jest gotowa wejść w okrąg odrodzenia.

Więc co się dzieje z duszą, gdy ktoś umiera? Z powyższych rozważań możemy stwierdzić, że powraca do Stwórcy i nie idzie do nieba lub do piekła. Jednak pozwól! A co z Biblią, mówiąc, że nasza dusza po śmierci spada zarówno do nieba, jak i do piekła? O tym – dalej.

Gdzie dusze zmarłych idą?

Dziś naukowcy próbują udowodnić istnienie nieba i piekła, gromadząc zeznania ludzi, którzy powrócili "z innego świata". Kto nie rozumie – mówię o ocalałych z powodu śmierci klinicznej. Ich świadectwa pokrywają się z najmniejszym szczegółem! Niewierni mówią, że widzieli piekło własnymi oczami: otaczali je węże, demony i straszliwy smród. Ci, którzy "odwiedzili" w raju mówią o świetle, zapachu i lekkości.

Gdzie są dusze zmarłych?

Duchowni i lekarze, którzy komunikowali się z takimi ludźmi zauważyli interesującą cechę: ci, którzy "odwiedzili" w raju powrócili do swego fizycznego ciała oświeconego i spokojnego, a ci, którzy "widzieli" piekła, przez długi czas próbowali dotrzeć do zmysłów z koszmaru. Eksperci podsumowali wszystkie dowody i wspomnienia z "zmarłych" ludzi, po czym stwierdzili, że niebo i piekło naprawdę istnieją, pierwsza jest na górze, a druga na dole. Wszystko jest dokładnie takie samo jak w opisie życia pozagrobowego w Biblii i Koranie. Jak widzimy, nie ma wspólnej opinii. I to jest absolutnie prawdziwe. Ponadto Biblia mówi, że "nadejdzie dzień sądu, a zmarli powstaną z ich grobów". Przyjaciele, należy mieć nadzieję, że w naszym wieku nie będziecie mieli apokalipsy zombie! To jest ważne!

Przyjaciele, zbadaliśmy niektóre aspekty życia pozagrobowego człowieka. Próbowałem dokładnie przedstawić opinie współczesnych naukowców na ten temat. I teraz poważnie. Czy wiesz, co się dzieje z duszą, gdy ktoś umiera? Więc nie wiem! Co ukryć grzech, nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie: ani ja, ani ty, przyjaciele, ani naukowcy … Możemy tylko założyć, opierając się na niedozwolonych faktach klinicznej śmierci ludzi. Bezpośrednim dowodem życia po śmierci lub śmierci po śmierci nie jest, więc możemy działać tylko z nieuzasadnionymi argumentami, które dostarcza nam nauka. Jak mówią, wszyscy zmarli niosą tajemnicę z nimi do grobu …