695 Shares 2920 views

Jeep „Lamborghini”: samochody wojsko do użytku cywilnego

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, wojsko USA ogłosił przetarg na SUV na własny użytek. Z tego celu, a jeep został stworzony „Lamborghini”. Model nazwano LM002. Jest to lekki i jednocześnie pojemny samochód, który charakteryzował się dużym natężeniu ruchu oraz możliwości zakładu zbrojeniowego. Pomimo tego, że nie było możliwe, aby stać się zwycięzcami Włochów, ponieważ wygrał lokalny „Hammer”. To z tego powodu, że został zwolniony tylko 300 egzemplarzy tego modelu z „Lamborghini”. Zdjęcie LM002 SUV widać poniżej.

elektrownia

Mimo, że oferta została utracona, przedstawiciele włoskiej grupy motoryzacyjnej zasugerował, że samochód może być stosowany również do celów cywilnych. W rezultacie, w 1986 roku, podczas salonu motoryzacyjnego w belgijskim mieście Bruksela, oficjalnej prezentacji pierwszego modelu, który jest następnie wykonana przez kolejne siedem lat. Jeep „Lamborghini” był wyposażony w 450 KM gaźnika silnika objętości 5,2 litra. Miał w kształcie litery V i składał się z dwunastu cylindrów. Jednostka napędowa jest stosowany w połączeniu z pięciostopniową „mechanizm”. Maksymalna możliwa szybkość SUV wynosi 200 km / h, a zużycie paliwa w tych warunkach – 53 litrów na sto kilometrów. Jedną z głównych korzyści jest to, że w samochodach jeep „Lamborghini” ma wysoką przepuszczalność i stabilności, co z powodzeniem łączyć z miękkiej jazdę nawet w warunkach drogowych z luźnym powłoki. Producent ten osiągnięto głównie dzięki szerszych opon.

Podwozie i wnętrze

Teraz kilka słów o podwoziu. Projektanci Ustaliliśmy SUV przednie wentylowane hamulce. Ponadto, każda z tarcz może oferują obecność dwóch wagonów. W tylnej części używane bębna hamulcowego układu. Decyzja ta była podyktowana przede wszystkim dużej masie samochodu, ponieważ Jeep „Lamborghini” ważył około trzech ton. Włączenie z napędem przednim było możliwe do przeprowadzenia tylko za pomocą specjalnego klucza. Spowodowało to pewien dyskomfort, ponieważ sterownik trzeba było wychodzić z kabiny. Zdaniem ekspertów, to był główny powód, że armia USA odmówił LM002 i dokonała wyboru na rzecz „Hammer”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w warunkach bojowych, funkcja ta była zagrażająca życiu. Salon SUV ledwie przestronne. Wzrokowo podzielona na dwie części wałka śrubowego, co znacznie utrudnia przepływ z tyłu do przodu. W odniesieniu do regulacji, ruch jest tylko fotel z przodu.

Zakończenie produkcji

Pomimo wysiłków projektantów „Lamborghini”, maszyna nadal pozostała czysto wojskowych. Nieuzasadnione i oczekiwania dotyczące zainteresowanie arabskich szejków, do którego był bardzo skromny. To było powodem, że samochód został zniesiony z linii montażowej w 1993 roku. Jakiś czas samochód był używany przez siły zbrojne Arabii Saudyjskiej, Libii i Libanu. Jeśli mówimy o kosztach takiego niezwykłego samochodu jako „Lamborghini” jeep – cena jest teraz średnio 120 tysięcy dolarów, co stanowi równowartość 4 mln rubli.