242 Shares 8311 views

Gdzie i jak sprawdzić wartości katastralnej gruntu?

Każdy z nas ma do czynienia z problemem mieszkaniowym. Jednak nie wszyscy zorientowani w zawiłościach cen i terminów. Dlatego te pytania z pewnością wymaga starannego rozważenia. Skąd mam wiedzieć, wartości katastralnej i do czego służy?

definicja

katastralny wartość jest obliczana na podstawie pewnych zasad dotyczących oceny gruntów. Inicjatywa takiego badania mogą służyć władzom regionalnym. Wartość rynkowa przedmiotu stale się zmienia, gdy katastralny pozostaje dość stabilna. Jednak w miarę upływu czasu liczba ta ma również zdolność do zmiany. A więc eksperci od nieruchomości zaleca się ponowną ocenę co najmniej raz na pięć lat.

Informacje wynikające z przeszacowania wartości katastralnej, są publicznie dostępne. Każdy może je zdobyć, jeśli ma numer katastralny właściciela działki. Skąd mam wiedzieć, wartości katastralnej gruntu? Pierwsze rzeczy pierwsze.

Który wymaga obliczenia wartości ewidencyjnej

Podstawą do korzystania z estymacji danych Object ziemi uważa się:

  • obliczanie ulg podatkowych;
  • identyfikacja racjonalnego wynajęcia na ziemi;
  • Wyliczenie środków płatniczych, przy użyciu obiektu dla celów publicznych;
  • wsparcia rynku informacyjnego.

Okoliczności dotyczące wartości katastralnej

Przydzielić następujące okoliczności, które mogą mieć wpływ na wycenę zapasów:

  • obecna cena na rynku;
  • prawdziwy cel przedmiotu;
  • dostępność oficjalnych zakazów i ograniczeń;
  • oficjalne pozwolenie na wykorzystanie obiektu;
  • cechy terytorialne – środowisko naturalne, położenie geograficzne.

Obliczenie wartości ewidencyjnej gruntów

Definicja ceny obiektu jest regulowane przez ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z Konstytucją, procedura ta powinna odbywać się na zasadzie obowiązkowej, a następnie w regularnych odstępach czasu. Faktem jest, że może się zmienić, co znacznie zmniejszy jego koszty w czasie, obiekt w wyniku wpływów zewnętrznych. Albo jest rozwój infrastruktury w obszarze gruntów znacznie poprawi jej prawdziwy koszt. Jednakże wartość katastralny jest monitorowane rzadziej, aw statystykach nie ma informacji na temat miejsc, które nie zostały ponownie oceny w ciągu najbliższych 10-15 lat. Przed wycena katastralny sporządzać specjalne listy, na podstawie których dalej i prowadzonych badań. Skąd mam wiedzieć, wartości katastralnej gruntu? Odnosząc się do obliczania systemu.

Schemat obliczeń

Analiza koszt w oparciu o klasyfikację, zawierające w sobie główny cel przedmiotu i innych cech pacjenta. Klasyfikacja jest określona w konstytucji i zawiera 17 odmian dopuszczonych do korzystania z gruntu. Zmierz specyficzny wskaźnik wystaje za metr kwadratowy. Ponadto zależność ta jest określona przez analizę pewne dodatkowe cechy przedmiotu. Działki pierwotnie przygotowane do budynku, aby mieć wysoką cenę. Jeśli obiekt należy do kilku kategorii, korzystne są gatunki, które ma największy metraż. Jest to ważna opcja, gdy klasyfikacja jest zbudowany podobnie do istniejących miejsc w danym obszarze. Jeśli witryna nie ma w swoich budynkach terytorium, mógł być przypisany do absolutnie żadnej z 17 gatunków ziemi. Uwzględniać istniejące w wybranym obszarze struktury jest również konieczne, ponieważ każdy z nich będą opodatkowane.

Gdzie mogę znaleźć wartości katastralnej gruntu

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się katastralny cenę obiektu – będzie odwołać oficjalną stronę rosyjską rejestru. Będzie to wymagać: na stronie internetowej organizacji i znaleźć mapy ewidencyjnej publicznego. Następnie w oknie wprowadza specjalny numer indywidualny katastralny właściciela i wyszukiwania, co w rezultacie zapewni wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego obiektu.

Skąd mam wiedzieć, wartości katastralnej gruntu w inny sposób? Można to zrobić kontaktując się z jedną z jednostek rosyjskiej rejestru. Specjaliści Service Number katastralny personel właściciela dostarczy informacji na temat wartości katastralnej nieruchomości, a także w razie potrzeby wyjaśnienia schematu obliczeniowego. Nie zaniedbuj w drugą stronę i dowiedzieć się potrzebnych informacji – zadzwoń na infolinię Rosreestra.

Skąd mam wiedzieć, wartości katastralnej gruntu? Aby to zrobić, trzeba mieć indywidualny numer katastralny właściciela. Można również nauczyć się go przez służby Rosreestra, przeprowadzenie wyszukiwania w lokalizacji zakładu lub w przygotowaniu wyciągu z Unified Państwowego Rejestru.