150 Shares 2146 views

Jak pozbyć się Lisp: ćwiczenia, porady ekspertów

wady mowy występują w dość dużej liczby osób. Ktoś nie wymawiać poszczególne litery, ktoś LISP ktoś zacina. Oczywiście, zapewnia pewne niedogodności. Dlatego logopedzi doradzić młodym rodzicom: jak najszybciej zacząć odczuwać, że dziecko ma trudności wymawiania, należy pokazać ją do specjalisty. Burr u dorosłych i dzieci – są to dwa różne stany. Rozwiązać ten problem, w młodym wieku znacznie łatwiejsze.

cecha

Tak więc, w jaki sposób pozbyć się LISP i tym wszystkim chodzi? Termin ten charakteryzuje się złe wymawianie dźwięku „P” (swoją drogą, notacja naukowa – „ROTACYZM” Pojawienie się zadziorów może być spowodowane przez szereg przyczyn przed rozpoczęciem leczenia, należy zainstalować czynnik, który wywołał jego rozwój Według lekarzy, często zadziorów tych .. . dzieci, które nie są zaangażowani rodzice często dorosłych, przeciwnie, starają się dostosować do szczebiot dziecka „LISP” do niego i specjalnie zniekształcać słowa, jednak ten sposób nie jest zalecane :. dziecko zaczyna vosprinimat s nieczyste wymowę, jako norma, a do tego przyzwyczaić Zjawisko to ma nawet specjalną nazwę – „Dyslalia Functional” Oczywiście, w większości przypadków, na pytanie, w jaki sposób pozbyć się Lisp, nie jest to konieczne. – dziecko jest w stanie rozwiązać problemu, jednak. poszczególne dzieci zachowują wadę, a są starsze, tym trudniej jest się pozbyć.

fizjologia

Wśród najczęstszych przyczyn złej wymowy można nazwać obcinane więzadła uzdę lub hyoid. Jak pozbyć się Lisp w tym przypadku? Można zdecydować się na operację i wykończenia uzdę. Chociaż, oczywiście, nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że to może być rozszerzona za pomocą specjalnych ćwiczeń. Lepsze klasy trzymać pod kierunkiem dobrego logopedy. To pokazuje, jak rozwijać mobilność języka i rozwijania mowy oddech. Oto jak to zrobić:

  1. Spłaszczony język i wsunąć go między zębami. Zacznij ostro wydech. zatem język powinien wibrować. Spróbuj to nie męczy wargi. W ustach ma być odczuwany jest strumień zimnego powietrza.
  2. „Stuknął” język – najpierw powoli, potem coraz szybciej. Zachować odległość między górną i dolną szczękę – powinna ona wynosić co najmniej pół palca.
  3. Zgryzienia otworzyć usta i unieść język do podniebienia. Poczuj się jak okiełznać rozciągnięte. Czy to tak długo, jak nabezhit ślina.
  4. Spróbuj lizać górną wargę z góry na dół, przytrzymując dolną szczękę ręcznie.

Jak widać, wszystkie ćwiczenia są bardzo proste. Niemniej jednak, są one bardzo skuteczne. logopeda dla dziecka zamieni je w grze zabawa.

interwencja chirurgiczna

Jeżeli wszystkie powyższe metody nie pomagają operacji pacjent jest pokazany. Pod znieczuleniem miejscowym, ortodonta przecina więzadła gnykowej. Bój procedury nie jest konieczne: to odbywa się za pomocą lasera, a nie zajmuje dużo czasu. Jednak należy zauważyć, że po uwolnieniu nadal trzeba go rozwijać, przynajmniej w domu. Podsumowując wszystko powyższe, można powiedzieć, że każda osoba na pytanie, w jaki sposób pozbyć się Lisp, wybiera odpowiedź, która wydaje się najbardziej odpowiedni dla niego.