530 Shares 7913 views

Ocena smartfonów 2013

Małe telefony z przyciskami idą dalej w przeszłość: smartfony lśniące wszędzie swoimi ekranami dotykowymi . Jednak ich właściciele są łatwi do zrozumienia: biorąc pod uwagę potrzebę korzystania z internetu, telefony są niemal nieodzowne.

Kryteria oceny smartfonów

Aby ocenić smartfony, Konieczne jest wybranie kryteriów oceny aparatury. Większość ludzi, wybierając telefon, najpierw wygląda na wygląd: tutaj trzeba wziąć pod uwagę nie tylko projekt, ale także używane materiały – jak długo trwają i zachowują wygląd. Następnie wyświetlany jest wyświetlacz: pojemnościowy lub rezystancyjny, jego rozmiar i rozdzielczość, typ matrycy. Pytanie, jakie kupujący ma podczas sprawdzania wyświetlacza dotyczy charakterystyki dźwięku urządzenia – jak głośne są głośniki, jak czysty jest dźwięk, jak muzyka brzmi w słuchawkach? Oczywiście, jaki smartphone jest pozbawiony aparatu – dlatego jakość otrzymanych zdjęć i filmów przyciąga zainteresowanie. Następujące kryterium jest nieco uogólnione: jest to funkcjonalność telefonu jako całości: interfejs, przydatne gadżety, łatwość obsługi. I, oczywiście, zainteresowanie jest spowodowane mocą baterii. Ważne jest również system operacyjny, na którym działa smartfon.

Porównanie smartfonów

Po sporządzeniu listy kryteriów oceny, Możesz utworzyć ocenę dla smartfonów. Wiodącymi i najbardziej popularnymi producentami smartfonów są HTC i Samsung, ale niedawno BlackBerry zaczął konkurować z nimi; Mocno trzyma się na swoim miejscu i Nokia. W pierwszej dziesiątce smartfonów w ubiegłym roku trzy modele Nokia Lumia trafiły: działają one w systemie operacyjnym Windows, z wrażliwym wyświetlaczem pojemnościowym, bardzo jasnym projektem i dobrą kamerą. Jeśli chodzi o cenę, nie są tanie. Następny w rankingu smartfonów dostał Samsung Galaxy SIII. Ten smartfon jest uważany za jeden z najbardziej udanych urządzeń we wszystkich cechach. Ciekawy projekt, system operacyjny Androida, ekran 4,8 cala, wydajna bateria, dobry aparat fotograficzny i odpowiednia cena. Samsung Galaxy Note 2 zajmuje miejsce o jeden stopień wyższy – bardzo duży smartfon, który można wybrać na pełnowartościową tabletkę, dzięki doskonałemu "wypchaniu". Jeśli chodzi o cenę, jest to urządzenie premium, dlatego nie oczekuje się niskich cen. A dla tych, którzy zawsze rzucają telefonami, ocena smartfonów oferuje Nexus 4: odporny na wstrząsy przypadek, możliwość Szybka aktualizacja systemu Android, stosunkowo niska cena. Istnieje jednak szereg niedociągnięć: jakość aparatu, daleki od idealnego ekranu, słaba bateria – w skrócie, telefon średniej wielkości we wszystkich aspektach. Dalej w rankingu hit Sony Xperia Z: luksusowy projekt, olbrzymi wyświetlacz, czułość, bardzo dobry czujnik; Jeśli chodzi o zdjęcia i filmy, jakość jest kiepska. Potem następuje najwyższa trójka, a ceny smartfonów nie są bardzo tanie. Apple zadowolił fanów piątego iPhone'a; W rzeczywistości nie różni się znacząco od swojego poprzednika – Iphone 4, więc kiedy go kupisz, możesz z niego pewnie korzystać; Projekt w stylu Iphone, wysoka wydajność. Drugie miejsce jest dumnie lśniące z jego prawie pięć-calowym ekranem Samsung Galaxy S4. Stylowe, spektakularne, funkcjonalne, wygodne – zasługuje na to, pomimo słabości baterii. I szczyty telefonów komórkowych smartfona HTC One – z doskonałym ekranem 4,7 cala, o wysokiej rozdzielczości, doskonałym dźwięku, dobrym zdjęciach, dość przyjazny dla użytkownika interfejs.