166 Shares 4950 views

Jak wybrać nadmuchiwaną łódź? Zalecenia doświadczonych rybaków

Producenci sprzętu i sprzętu do rekreacji na wodzie produkują różnorodne produkty, które mogą zapewnić właścicielom niezapomniane wrażenia. Aby wspomnienia z weekendu pozostały pozytywne, należy dokładnie przemyśleć, jakie urządzenia są najlepsze w tych warunkach, w których planowane jest odpoczynek. Jak wybrać łódź nadmuchiwaną należy rozumieć przed wizytą w wyspecjalizowanym sklepie. Zasady ich wyboru, utrzymania i działania pomogą zorganizować wycieczkę do zbiornika w najlepszy sposób.

Rodzaje łodzi

W zależności od tego, jaki rodzaj rekreacji planowany jest, należy wybrać odpowiedni typ łodzi. Są one przeznaczone do łowienia ryb, łowienia ryb, łowienia i rekreacji rodzinnej.

Właściwy wybór nadmuchiwanej łodzi do połowów pomoże szereg zaleceń. Dla rybaków zaleca się stosowanie kamuflażu lub niepozornego sprzętu kolorowego o długości 2 m. Jeśli potrzebna jest podwójna łódź nadmuchiwana, długość nie może przekraczać 2,8 m. W przypadku dłuższych osób należy wybrać dłuższe próbki. Jak wybrać łódź nadmuchiwaną do połowów, odpowie na zasady organizacji połowów. Aby pokonać duże odległości, należy zwrócić uwagę na odmiany motoryczne. Rowery są odpowiednie do małych odległości.

Dla myśliwców podwodnych odpowiednia jest łódź z balonem, która nie pozwala na odwrócenie się podczas lądowania z wody z pełnym wyposażeniem.

Dla myśliwych odpowiednia jest średnia długość żaglówki do kamuflażu. Powinien mieć balon na stabilność, a także 5-6 hermetyczne sekcje.

Dla odpoczynku rodzinnego, łodzie są wybierane co najmniej trzyosobowa, wystarczająco szeroka i długa. Kolor powinien być lekki, tak że materiał nie nagrzewa się na słońcu. Są to próbki okrągłe o pojemności silnika do 15 l / s.

Produkcja łodzi

Produkcja nadmuchiwanych łodzi polega na wykorzystaniu różnych materiałów i technologii w procesie tworzenia urządzeń.

Najczęstszym materiałem jest PVC. Może być wzmocniony i nie wzmocniony. Im więcej warstw PVC, tym silniejszy staje się materiał. Ale ciężar łodzi również wzrośnie. Z nieuzbrojonych odmian produkuje materace, zabawki. Łodzie z podobnego materiału są delikatne i mogą łatwo przebijać się nawet przez trzciny. Naprawa takiej nadmuchanej łodzi będzie praktycznie bezużyteczna.

PVC z zbrojeniem nadaje się do produkcji nadmuchiwanych łodzi, nie bojąc się przechowywania w stanie mokrym, bardziej sztywnych i wytrzymałych. Nadmuchiwane łodzie motorowe są wykonane wyłącznie z tego materiału.

Wyroby z wzmocnionego PVC są wytwarzane przez spawanie lub klejenie ich elementów. Według opinii, nadmuchiwane łodzie wykonane metodą spawania są trwalsze. Siedzisko szewu jest jednak najbardziej wrażliwym miejscem. Materiał topnieje podczas topienia. Wiązanie zapobiega temu zjawisku.

Parametry łodzi

Przed zakupem łodzi należy określić, ile osób planuje transport. Zastosowanie nadmuchiwanego nie jest na chód, należy wybrać produkt o długości 2,8-3,3 m, pod warunkiem, że jest on używany tylko dla siebie. Zostanie to jedno miejsce dla siebie i resztę miejsca na sprzęt.

Łódka nadmuchiwana 2-osobowa powinna wynosić co najmniej 3,6 m długości, a nawet 4,5 m. W tym przypadku będzie ona komfortowo pomieścić pasażerów z bagażem. Dla trzech osób korzysta się z łodzi od 4,2 m.

W niektórych modelach używany jest wykop. Może być stacjonarny lub zawiasowy. Do nadmuchiwanych łodzi motorowych stosuje się zawiasowy rowek o mocy silnika do 3,5 l / s. Nie można tego zaniedbać.

Aby używać silników wysokoprężnych, należy wybrać produkt z nieruchomą pawężą. Lepiej, jeśli jest przyklejony do łodzi gumą lub specjalną uszczelką. W przypadku wykorzystania materiałów do tego celu nadmuchiwane łodzie motorowe są mniej trwałe. Z wibracji wytwarzanych przez silnik PVC szybko się zużyje. Guma gaszenia tych wahań, ale kawałki materiału nie zapewniają takiej funkcji.

Typ dolny

Dno nadmuchiwanych łodzi o jedno- lub dwu- lub trzyosobowych odmianach jest składane lub nadmuchiwane. Pierwsza opcja to ramy składające się ze zmontowanych części. W przypadku takiego dna stosuje się impregnowane specjalną listwą z substancji odstraszających wodę lub aluminium. To dno ma dobrą sztywność, ale jest dość ciężkie.

Dno nadmuchiwane znacznie zmniejsza ciężar łodzi. Aby zastosować łodzie o podobnej podstawie, należy śledzić ich pojedyncze gatunki. Łatwiej go ułożyć. Sztywność nadmuchiwanego dna wystarczy do połowu łodzi nawet wtedy, gdy stoi. Ale aby uniknąć nakłuwania lub spalania, lepiej przykryć dno łodzi kawałkiem linoleum lub innym gęstym materiałem. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a także ułatwi proces mycia produktu.

Nadmuchiwany łódź 2-osobowa często wymaga użycia składanego dna. Łatwiej go rozkładać z przyjacielem.

Dodatkowe elementy łodzi

Podczas eksploatacji łodzi konieczne będzie użycie różnych dodatkowych urządzeń. Należą do nich zawór nadmiarowy ciśnienia, spust wody, pierścień zabezpieczający silnik, kotwica oczkowa i kotwica nadmuchiwanej łodzi itd.

Zawór automatycznego spadku ciśnienia będzie przydatny w gorący, słoneczny dzień, gdy łódź podgrzana na słońcu będzie miała krytyczny stan w obszarze cylindrów. Automatyzacja sama obliczy ilość powietrza potrzebnego do odpowietrzenia ze zbiornika.

Kotwa do nadmuchiwania łodzi powinna ważyć od 4 kg. Lina powinna być wybrana dwukrotnie dłużej niż przewidywana głębokość miejsca połowu. Bardzo przydatna do tych celów jest lina wspinaczkowa o grubości 6 mm. Wygodnie będzie ją przechwycić z ręki do ręki, a siła nie pozwoli na złamanie produktu w niewłaściwym czasie.

Zawór spustowy znajduje się w obszarze pawęży. Pozwala uwolnić łódź od fal wody lub deszczu. Użyj tego zaworu tylko w płytkiej wodzie.

Pierścienie zabezpieczające pomogą nie utracić silnika w przypadku awaryjnego oddzielenia wyposażenia od pawęży. Taki dodatkowy element nie pozwala na utopienie silnika.

Kotwę do nadmuchiwania łodzi należy opuścić przy użyciu plastikowej śruby oczkowej przymocowanej do dziobu produktu. To urządzenie pomoże obliczyć głębokość opadania liny i naprawić w pewnym położeniu.

Obsługa i przechowywanie

Aby łódź nie była porysowana i nie gorsza, należy ją nosić w podniesionym położeniu, nie przeciągając produktu na ziemię. Lepiej jest używać wózka kołowego do tych celów.

W zimie materiał może utwardzać się, więc przy zimnej pogodzie należy zwrócić szczególną uwagę na wyeliminowanie czynników mogących uszkodzić łódź.

Utrzymuj produkt w stanie wstrzymanym, tak aby nie został uszkodzony przez szczury lub myszy.

Jeśli nagle wystąpiła sytuacja awaryjna, na miejscu zaleca się naprawianie łodzi nadmuchiwanych, zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli sytuacja jest poważniejsza, trzeba będzie zwrócić się do warsztatu, aby naprawa została przeprowadzona jak najwyżej.

Brud i piasek, które są zatkane pomiędzy dnem a balonem, powodują przedwczesną awarię łodzi. Dlatego po każdym użyciu łodzi, jego elementy należy dokładnie wymywać wodą. Lepiej zbierać i demontować elementy produktu na gęstym kawałku polietylenu.

Cena za łódź

Cena nadmuchiwanych łodzi wpływa na szereg czynników. W przypadku zagranicznych produktów wskaźnik ten zależy od ceł, kosztów transportu i innych. Dla producentów krajowych wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane.

Łodzie nadmuchiwane gumowe, których ceny są najniższe, mają najmniejszy rozmiar. Jednakże oprócz wartości, rodzaj modyfikacji zależy od kosztów dwóch identycznych wielkości łodzi.

Najbardziej niedroga nadmuchana łódź nie będzie miała nadmuchiwanego dna. Można ją kupić za około 5 tysięcy rubli. Siedzenia będą wykonane z nadmuchiwanych poduszek. Cena wzrasta wraz z zastąpieniem jednego lub obu z sztywnymi siedzeniami.

Droższe jest łódź z nadmuchiwanym dnem. Koszt wynosi od 8 tysięcy rubli. Ich konfiguracja wpływa również na cenę.

W przypadku łodzi wykonanych z PCV koszt jest bezpośrednio zależny od gęstości materiału, jak również od producenta. Niedrogie łodzie nadmuchiwane są wykonane z koreańskiego PVC. Ich cena nie przekracza 5 tysięcy rubli. Materiały europejskie zwiększają koszt produktu końcowego.

Łodzie wiosłowe mają najniższe koszty z powodu używania najtańszych i słabych PVC do ich produkcji. Po nich następuje odmiany motoryzacyjne. Tutaj cena zaczyna się od 10 tysięcy rubli. Są drogie ze względu na dużą gęstość materiału, a także zastosowanie pałąka zawiasowego dla silnika. Najdroższe łodzie mają twarde dno i stacjonarny silnik. Ich koszt wynosi od 20 do 25 tysięcy rubli. I wyżej.

Dodatkowe wartości są dołączone do produktu przez dodatkowe elementy w postaci wioseł, pierścieni zabezpieczających, obręczy kotwiącej itp.

Podczas zakupów pompy muszą towarzyszyć łodzie nadmuchiwane. Ceny podobnych produktów zależą od producenta, jak również objętości powietrza wyładowanego jednym kliknięciem.

Czego szukać w sklepie

Dziś coraz więcej producentów o różnych rozmiarach pojawia się na rynku nadmuchiwanych łodzi. Koszt ich produktów jest inny. W pogoni za swoim nabywcą wielu producentów zapominają o jakości i zwracają uwagę na produkcję dodatkowego, czasami niezbyt niezbędnego wyposażenia.

W obecnych warunkach wysokie koszty nie są jeszcze gwarancją jakości nadmuchanej łodzi. Dlatego zwróć uwagę na cechy wizualne produktu.

Aby zrozumieć, jak wybrać nadmuchaną łódź, należy zapoznać się z zaleceniami doświadczonych profesjonalistów i użytkowników. Twierdzą, że wygląd produktu może wiele powiedzieć o jego jakości.

Pierwszą rzeczą, jaką należy szukać przy wyborze łodzi, jest wygląd materiału. Jeśli wygląda jak papier, wygląda na niechlujny i niewiarygodny, taka łódź na pewno nie powinna być podjęta, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na wodzie. Naprawa nadmuchiwanych łodzi tego rodzaju będzie musiała zostać przeprowadzona w pierwszym podejściu.

Również pojawienie się szwów jest bardzo ważne. Krzywe, z wieloma zmarszczkami i nierównymi stawami, są odznaką niższego standardu produktu, który następnie wypuści powietrze.

Zagraniczne lub krajowe

Wśród krajowych producentów jest wiele produktów wysokiej jakości. Nadmuchiwane łodzie firm "Fregat", "Flagman", "Nasze łodzie", "Mnev i K", Flagship i wiele innych stanowią najbardziej zróżnicowane produkty wartości. Na przykład pośród opinii użytkowników nadmuchiwana łódź "Frigate" charakteryzuje się niejednoznacznością. Niektórzy nazywają to niezrozumiałym, a nie obliczonym projektem. I są zupełnie przeciwstawne opinie.

Kategorie kosztów produktów krajowych producenta są ekonomiczne i bardzo drogie. Są mega-nowoczesne, wykonane zgodnie z najnowszymi kopiami technologii.

Wśród zagranicznych producentów znajdują się nadmuchiwane łodzie Seahawk, SunMarine, Honwave, Bombard i wiele innych. Wykorzystują one do produkcji swoich wyrobów PVC o wysokiej jakości. Koszt takich produktów jest nieco wyższy niż ceny produktów krajowych. Dlatego wielu użytkowników preferuje nadmuchiwaną łódź "Frigate", "Mnev i K", "Flagman" i inne podobne towary.

Opinie użytkowników

Wśród użytkowników nadmuchiwanych łodzi, pozostawiając opinie na temat różnych zasobów, jest opinia, że krajowy producent jest tańszy opcja, która ma dość dobrą jakość.

Jeśli chodzi o małych producentów, łowcy i łowcy entuzjastów są zdania, że nie zwracają uwagi na jakość w dążeniu do osiągnięcia zysku. Nadmuchiwane łodzie, recenzje o negatywnym charakterze, znajdują się także wśród dużych producentów, którzy od dawna produkują żądane modele. Niektórzy twierdzą, że z czasem jakość tych produktów jest niższa ze względu na tańszy proces produkcji. Są jednak pozytywne odpowiedzi na temat krajowych producentów.

Zagraniczni producenci mają żałoby w nieracjonalnie wysokich kosztach. Jednak nadmuchiwana łódź Seahawk firmy Intex odpowiadała wielu naszym rodakom na smak.

Po zapoznaniu się z technologią produkcji i rodzajami nadmuchiwanych łodzi, łatwo jest zrozumieć podstawowe zasady ich wyboru. Każdy typ produktu jest wybierany dla pewnych warunków ich użycia. Przestrzegając zasad działania i składowania podobnych produktów, możliwe jest znaczne wydłużenie ich żywotności.

Wiedząc, jakie punkty należy szukać w sklepie, aby odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać nadmuchaną łódź, będzie to łatwe.