92 Shares 9040 views

Reżyseria: Brian De Palma: Filmografia. „Carrie” i inne znane filmy

Brian De Palma – utalentowany amerykański reżyser, który ogłosił się naśladowcą Hitchcocka i udało się uzasadnić to odważne stwierdzenie. Do jego 75 lat w Master udało się usunąć dużą liczbę thrillery, bojowników i komediach, które zdobyły uznanie na całym świecie, a także obrazy, nie na kasie. Niektóre z jego dzieł są wg krytyków do klasyków filmowych. Więc, jakie są najlepsze i najgorsze geniusz taśma?

Brian De Palma: najlepsze thrillery

Przez mistrza gatunku odwrócił się pod wpływem twórczości legendarnego Hitchcocka i bardzo skuteczne w nim. Jaskrawym tego dowodem może służyć jako wzór „Carrie”. Brian De Palma w 1976 roku, zaprezentowana publiczności thriller, zrobił gwiazdę rozmiarów świat Travolta, który go zastrzelił.

Działka taśmy pobranych z tego samego produktu Króla. Odpowiedzi o nim krytycy chwalili delikatny smak twórca „Carrie”. Dramatyczne sceny z filmu skutecznie współistnieć z krwią, był spektakularny i naprawdę przerażające. Należy zauważyć, i utalentowany gry Sisi Speysek, poradził sobie dobrze z roli do szału. Nieśmiały, zamknięty w sobie licealista stale staje się przedmiotem krewnych wyszydzają i kolegów. Znalazł sobie nadprzyrodzony dar, postanawia się zemścić.

„Obsession” – kolejny produkt związany z gatunku thrillera, że Brian De Palma zachwycił również publiczność w 1976 roku. Głównym bohaterem jest przedsiębiorcą, który przeżył śmierć swojej żony i dziecka. Wiele lat później odwiedza Włochy, spotyka piękną obcy, zewnętrznie przypominające swoją martwą żonę.

Ekscytujący thriller gangster

W 1983 roku, kapitan postanawia zmienić ulubiony gatunek, przejście do dynamicznej historii życia gangsterów. Mało koneserem dobrego kina, nie widział takich kultowych filmów jak „Człowiek z blizną”, którego twórcą jest Brian De Palma.

Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, który najechał uchodźców z Kuby. Sytuacja skutecznie wykorzystuje Tony Montana – gruz, bezwzględny mężczyzna. Ta postać jest wciąż wymieniany wśród najlepszych obrazów stworzonych w filmie Al Pacino. Jego bohater udaje się wstać z drobnego oszusta do króla Miami handlarzy narkotyków. Ale czy on może trzymać się na podbój górskich lub spaść w przepaść?

To przyciąga zainteresowanie publiczności i obrazie „Nietykalni”, która odbyła się w 1987 roku Brian De Palma. Koncentruje się na konfrontacji słynnego gangstera Al Capone i FBI. Na temat roli gangstera znakomicie poradził sobie z De Niro. Nawiasem mówiąc, jego sława komik wiele zawdzięcza dyrektora, jako pierwsi fani dali mu zastrzyk w niektórych wczesnych komedii Briana.

"Mission Impossible"

Maestro jest w stanie strzelać nie tylko jakościowo, ale gangster thriller szpiegowski. Jako dowód, dajemy przykład, jak obraz „Misja nie jest możliwe”, wydany w 1996 roku. Reżyseria: Brian De Palma był w stanie stworzyć komercyjną hitem, o wielkim sukcesem w kasie.

Powody, dla których ogromna liczba ludzi, takich jak film „Mission Impossible” Ustaw. Akcja przyciąga rozwiniętą fabułę, mnóstwo zagadek, silną obsadę, wysokiej jakości sztuczek inscenizacji. Ulubione stać Tom Kruz, jego postać – tajny agent CIA stara się poradzić sobie z trudną misję.

Największe porażki

Niestety, poważne opłaty w kasie były w stanie dostarczyć, nie wszystkie obrazy, które miały utalentowany Brian De Palma. Filmy nie zachwyci publiczność i negatywnie odebrany przez krytyków, także wśród dzieł mistrza. Na przykład, ten film "Femme Fatale", opublikowane w 2002 roku. Jego twórca starał się zaciekawić historia miłosna publiczność płynnie w horrorze, ale nie radzą sobie z zadaniem.

Około 12 lat temu, to samo stało się z kłopotów jego dziecko „Fajerwerki próżności”. Taśma nie jest spłacane pomimo strzelając w niej takich wielkich aktorów, takich jak Freeman, Hanks, Willis. Jest to opowieść o nieudanej dziennikarz, przez przypadek stania się gwiazdą, a jednocześnie pozyskiwanie niebezpiecznego wroga, który zamierza ją zniszczyć.

Mi się nie podoba publiczności i thriller sci-fi, którego strzelanie wydano ponad 100 mln $. Mówimy o filmie „Misja na Marsa”, który został wydany w 2000 roku. Ostatnio, w momencie, gdy dyrektor produktu – malarstwo „Passion” odnosi się również do kategorii thriller, brakowało publiczności.

"The Black Dahlia"

"The Black Dahlia" – Detektyw należące do kierunku "neo-noir", która odbyła się w 2006 roku Brian De Palma. Filmografia maestro ma obraz, mówią krytycy, które zostały podzielone. Niektórzy uważają, że jest to parodia filmu noir, drugi nazywa się doskonałe okaz gatunku. Niemniej jednak opłaty w kasie po raz kolejny daleki od oczekiwań założycieli. Akcja rozpoczyna się wraz z odkryciem ciała młodej dziewczyny nieużytki, gdzie przyczyna śmierci być postrzegane detektywów. Odkrycia, które ich czekają, nie przynoszą radość.

Brian De Palma nie usuwa nowych filmów przez około 4 lat, ale mistrz fanów nie przestają nadzieję na jego powrót do służby.