291 Shares 4079 views

Boks – sportowe damskie

Koniec XX wieku, pełen wydarzeń różnych kategoriach, zarówno dobrych, jak i złych. Były to wiadomości, by zadowolić duży procent ludzi. Międzynarodowa organizacja sportowa uznawane boks – kobieta sztuki walki, na równi z samca. Nie wszystko okazało się od razu, ale stopniowo walczy odbyło się rozpocząć na pół-regularnie, został oficjalnie wpisany na listę programu Igrzysk Olimpijskich.

Historia wystąpienia

Po raz pierwszy naukowcy mają do czynienia z podaniem sportowca boks w dokumentach odnoszących się do początku 18 wieku. Świadkowie w momencie uznała, że walki były szczególnie poziom przemocy. Minęło dwieście lat przed walk między boksorshami zyskały uznanie i zaczął być realizowany na bieżąco, ale tylko do końca ubiegłego wieku, boks, kobiecej postaci sztuk walki, zaczął wygrywać serca pań.

Pierwszy oficjalny turniej

Pierwsze najważniejsze wydarzenia bokserskie odbywa się pod koniec lat 80-tych 20 wieku. Po sześciu latach to wydarzenie tego rodzaju sztuk walki zaczął być uważany za oficjalny sport, a następnie utworzyli federację boks kobiet w Rosji.

Pod koniec lat 90-tych 20 wieku. Ateny odbył się pierwszy turniej bokserski na dużą skalę wśród kobiet. Z każdego kraju uczestniczącego potrzebował zespół, którego skład powinien wynieść nie więcej niż 5 zawodników. Bardzo przydatny w Riazaniu odbyło turnieju mężczyzn, w którym wybór i miejsce boksorsh.

Pierścień odważył się przejść tylko sześć dziewcząt, a następnie trenerów rosyjskiej drużyny czynienia z przeszkodą, ponieważ zespół forma zawodników nie były poważne. Przyszedł na ratunek z trenerów w kickboxingu damskiej, zapewniam współpracowników, że w tej formie sztuki walki mają przyzwoitą boksorshi stanie reprezentować Rosję na turnieju w Atenach. Pieniądze na organizację szkoleń przeznaczonych nie było, zatem wszystko traktowane ze szczególną sceptycyzmem do tego wydarzenia, oprócz zespół wyglądał niewiarygodne, ale trzech rosyjskich sportowców wygrał turniej.

popularność

Wiosna 1996 ma przyjemność fanom boksu wśród kobiet pierwsza walka wśród sportowców, które miały miejsce przed spotkaniem z dwóch gwiazd: Bruno F. i M. Tyson. Widzowie byli zaskoczeni tym, co widział spektakl, choć korespondentów zauważył, że publiczność, boks, kobieta, nie mężczyzna, powodują wzrost sympatii. Te dni minęły od pierwszego odcinka, ma pozytywny wpływ na popularność boksu kobiecego, rosnące zainteresowanie sportem przyczynił się do jego umieszczenia w wykazie programu Igrzysk Olimpijskich. Stało się to w 2009 roku, ale trzy lata później, sportowcy uczestniczący rodzenia kluby bokserskie, dostał szansę rywalizować o tytuł mistrza olimpijskiego.

Lista kategoriach wagowych, w których sportowcy rywalizować:

  • 51 kg – superlogkaya.
  • Od 52 kg do 60 kg – lekkie.
  • Od 61 kg do 75 kg ido – średnią.

Każdy nowy dzień przynosi w skarbcu nowych sportu fanów. W przeciwieństwie do męskiego boksu, w którym każda bitwa jest uważana za ekscytujące, ale okrutna forma żeńska od sztuk walki bardziej pokojowych. Lekarze i sędziów sportowych często przerwał walkę przedwcześnie. Damski boks dla początkujących jest już dostępny w niemal każdym mieście, więc zapisać w sekcji może być dowolna.

Zasady bokserskie damskie

Walki wśród kobiet przez długi czas miało miejsce na podstawie częściowo regularny, a opinia publiczna postrzega je jako niezwykłe, egzotyczne rozrywki. Ale po uznaniu boksu kobiecego jako oficjalnego sportu pochodzi i zestaw reguł, które określają przebieg walk.

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na ubrania dla boksu (żeńskiego). Wszelkie sportowiec, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu w boksie dla kobiety powinny nosić koszulkę, na szczycie którego są przymocowane ochraniacze chroniące klatkę piersiową przed silnymi wstrząsami. Korpus obudowy musi być chronione, ponieważ on jest głównym celem ataków, wraz z szefem, który został zaprojektowany, aby chronić specjalny kask – bez żadnych sportowca nie zostanie wydany na ring.

Długość walce zaczyna i kończy się z sześciu do dziesięciu rund. Zwycięstwo jednej nad drugą sportowca jest czysty, ale większość sędziów zadeklarować TKO. Jeśli tak nie jest, zwycięzca zostanie wybrany przez zliczanie liczby udanych ataków.

Boks – sportowe dla kobiet – i fitness?

Uważa się, że boks kobiet stał się popularny dzięki staraniom hollywoodzkich gwiazd, zauważył kiedyś, że korzystanie z tego rodzaju sztuk walki przynieść lepsze rezultaty niż działalność fitness. Ćwiczenia wykonywane przez zawodników podczas treningów w sekcjach są bardzo podobne do tych stosowanych w zajęciach fitness, ale jeśli kopać głębiej, zdajesz sobie sprawę, że trener bokserski pożyczyć tylko technikę. Głównym zadaniem zawodników – wypracować technikę tego rodzaju pudełka.

Damski boks, szybko zyskał popularność wśród sportowców, a wśród fanów, jak ma wiele podobieństw, ponieważ istnieją różnice w męskim widzenia sztuk walki. Jednakże, zwalcza między kobietami charakteryzujących się niskim ciężkości, który pomógł im zdobyć serca publiczności.

Imponująca lista prac została wykonana przez pracowników damskiej bokserskiej federacji, aby była dostępna dla publiczności i niech publicznej nie zostały jeszcze w pełni pozbyć się uprzedzeń dotyczących kobiet zaangażowanych w sport, wysiłki trenerów i organizatorów nie zostały zmarnowane. Dzisiejsze kobiety są rzadko spotykane przez niezrozumienie ze strony innych ludzi, a jeszcze rzadziej ktoś odważy się ją obrazić, nauka o pasji do boksu.