561 Shares 2442 views

Gurzufsky park – pomnik sztuki krajobrazu

Krym jest znany ze swojego naturalnego piękna, ciepły klimat i morskich plaż. Jest to niesamowite miejsce, gdzie można nie tylko poprawić swoje zdrowie, ale także świetnie się bawili. Jednym z ornamentami półwyspu jest Gurzufsky Park, położony w miejscowości Gurzuf.

lokalizacja

Park zajmuje powierzchnię 12 hektarów. Ten kawałek natury, położone na wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu ujścia Avundy. Górskie rzeki wspaniały park podzielony na dwie nierówne części. Northeast jest niewielkich rozmiarów, ale za jej piękno i dekoracji ma wiodącą pozycję. Na jej terytorium znajduje się główne struktury architektoniczne i sanatorium „Puszkin” i „Gurzuf”. W dużej części parku ustawione scenie letniej i kina, istnieje ogromna liczba miejsc dla dzieci i wychowania fizycznego.

Roślinność parku

Gurzufsky Park – kulturowym i historycznym dziedzictwem Krymie. To zebrano ponad 100 gatunków drzew i krzewów. Głównym roślinność parku – iglastego wrodzonej subtropikalny klimat i cennych drzew liściastych. Najbardziej unikalne gatunki to:

  • sekwoi ;
  • Magnolia Grandiflora;
  • juki drzewo roślin;
  • evergreen cyprys;
  • kilka gatunków cedrów: Liban, Atlas, Himalaje;
  • pachnącą Osmanthus;
  • dereń rodzina roślin – Aucuba;
  • Krymski Cistus;
  • tupolistnaya pistacjowy;
  • drzewo truskawkowe lub Arbutus.

Ze względu na dużą różnorodność gatunków, w stanie stworzyć niezrównane naturalne krajobrazy z wysoce artystycznego projektu. ziołowych kompozycji, w większości przypadków, są jednorodne grupy plantacji liściaste i drzewa iglaste. One na przemian z łąk kwiatowych i trawnikach zielonych traw.

Olive Grove – atrakcją parku. Rozciąga się ona w pobliżu wybrzeża. Drzewa mają znaczny wiek, ale mimo to, nadal przynosić owoce.

Historia parku

Poznać historię skansenu i cieszyć się pięknem tych miejsc pomoże objazd.

Gurzufsky park został stworzony przez wielkiego wnuka kardynała Richelieu – Arman. W 1808 roku, nabył ziemię, o powierzchni około 40 hektarów. W tym czasie książę Richelieu Armand zajmuje stanowisko mera Odessy (1803-1814), podczas gdy w randze generała-gubernatora Nowej Rosji. Odwiedzenie południowym wybrzeżu i zobaczyć piękną okolicę, w zatoce, on zakochuje się w tym regionie. Duke buduje dom dwupiętrowy, otoczony pięknym zerwaniu Gurzufsky parku.

wybitni goście

Piękna konstrukcja architektoniczna z otwartym przestronny taras oraz piękno otaczającej miejsce tworząc przytulne warunki do dobrego wypoczynku i jedności z naturą. Właścicielka posiadłości rzadko odwiedzane krymskiej zamieszkania, więc budynek od czasu do czasu zostało wynajęte.

Wiele osób chce odpocząć w tak malowniczym zakątku, więc zamieszkać w domu z całym swoim mieniem, urzędników i gości. rodzina Rayevskys osiedlili się tu w 1820 roku. Nieruchomość na zaproszenie przyszedł do niego A. S. Puszkina. Choć na emigracji, spędza dużo czasu na Półwyspie Krymskim, pracy na swojej pracy, „Więzień na Kaukazie”. To właśnie w tych miejscach rodzi się pomysł na napisanie teraz słynną powieść „Eugeniuszu Onieginie” i wiersz „Fontanna Bachczysaraju”.

Teraz w domu księcia Richelieu jest muzeum A. S.Pushkina.

Mała struktura architektoniczna

Oprócz malowniczego parku Gurzufsky urządzić małe formy architektoniczne: fontanny i rzeźby. Jednym z najbardziej popularnych rzeźb – fontanna zbudowana w stylu barokowym, rzeźbiarskie grupa o nazwie „Bogini nocy.” Niektórzy ludzie uważają, że ta piosenka – repliką dzieła niemieckiego rzeźbiarza Berger, który został zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie Wiedeńskiej fontann. Rzeźba ucieleśnia elementy starożytności. Nyukta – to imię bogini nocy, wydaje się w formie naga dziewczyna trzyma pochodnię nad głową. Następnie następuje Hypnos (patrona snu) i greckiego boga Eros (miłość).

W centralnej części kompozycji jest piłka, która jest otoczona znaki zodiaku, że wszechświat jest symbol. W dolnej części umieszczona kariatydy grupy rzeźbiarskiej i Atlantydów, którzy wspierają piłke ramionami. W jednej ręce trzymają na Rybin, z ust których ma fontannę, symbolizujące ciszę.

Inną zauważalną rzeźba uważana jest za pomnik „Bathers”. Uważa się, że wizerunek nagiej dziewczyny pożyczonym od wielkiego obrazu Rembrandta ( „Susanna, złowione off starszy”).

„Rachel” fontanna stworzony przez biblijnego wyjaśnienia. Rzeźba przedstawia kobietę trzyma dzban nad głową.

Jeśli lubisz wakacje kulturowego, powinno się odwiedzić Gurzufsky park.

Jak dostać się do Gurzuf?

Podobnie jak spacer w parku nie będzie działać. Wstęp wolny są jedynymi osobami, wczasowicze w miejscowości, znajdujące się na jego terytorium. Dla innych gości organizowane są wycieczki, które odbywają się w 11-00 i 17-00 dziennie, siedem dni w tygodniu.

Jeśli przyjdziesz do Jałty, a następnie dostać się do Gurzuf jest dość prosta, gdyż wieś znajduje się na obrzeżach miejscowości wypoczynkowej.

Wiele wrażeń i dobrego nastroju dać Gurzufsky park. Adres pomnik sztuki krajobrazu: ulica Leningrad, 10.