300 Shares 8273 views

Drukarka LaserJet M1132 MFP: instrukcja obsługi, funkcje i opinie

Drukarka HP LaserJet M1132 MFP – najlepszym przykładem solidnego, wysokiej jakości, a jednocześnie wystarczająco prosty wielofunkcyjne (MFP) do użytku domowego lub biurowego. Twórcy stwierdzili dość imponujące maksymalne obciążenie dla tej drukarki – 8000 stron miesięcznie.

Gwarantowana przez producenta dla średniej wydajności urządzenia – około 2000 arkuszy, a to w przeciwieństwie do odpowiedników atramentowych, kto opanuje nie więcej niż tysiąc stron miesięcznie do podłączenia dodatkowego CISS i innych urządzeń.

Rozmieszczenie

Wielofunkcyjne HP LaserJet M1132 MFP zgodnie z zaleceniem producenta, powinien być umieszczony jako sprzętu biurowego, ale w rzeczywistości, że drukarka jest bardziej nadaje się do użytku domowego niż do rutynowej pracy. Praktyczność urządzenia w środowisku biurowym jest pytanie z powodu braku niektórych przydatnych modułów i funkcjonalności wymaganych dla otoczenia sekretarza lub rachunkowości: Faks duplex wielostronicowego ADF, interfejsów komunikacyjnych i pojemności zasobnika.

W obronie drukarki jako „pracownik biurowy” Można powiedzieć, że wady to rekompensuje dużą szybkość drukowania i przystępne ceny w regionie 6000 rubli. Ale jeśli trzeba poważny „pracowity” przy wsparciu powyższej funkcjonalności, należy zwrócić uwagę na bardziej produktywne modelu serii takiego M1212NF z analogicznym cenie (8000-10 000).

kontrola jakości

Urządzenie jest zatwierdzone przez wszelkiego rodzaju zastrzeżonych technologii, potwierdzając wiarygodność LaserJet M1132 MFP. Przewodnik pełen znaków laboratorium dla nowych technologii, w tym takich przydatnych rzeczy jak HP Auto-Off i Auto-On, aby automatycznie wyłączyć drukarkę w czasie przestojów i intuicyjny, aby uwzględnić go w przygotowaniu nowego zadania. Funkcja ta pozwala znacznie zaoszczędzić na urządzeniach zużycia energii. Może to również obejmować standardy Energy Star i Instant-on Copy zmniejszyć zużycie energii podczas kopiowania i oczekiwania.

Liczne recenzje modelu jako „domu” i użytkownikach biurowych pozwala nam z całą pewnością powiedzieć, że producent nie oszukiwał swoich klientów w zakresie efektywności energetycznej oraz wprowadzenie nowych, przyjaznych dla użytkownika technologii, które znacznie ułatwiają obsługę urządzenia.

Ponadto drukarka HP LaserJet M1132 MFP posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi „windose”, „Linux” i „Mac OS”. Urządzenie firmware jest zmontowane w taki sposób, że użytkownik nie musi włożyć płytę, aby zainstalować sterowniki i aplikacje – drukarka automatycznie wykonuje „wiązanie” do pracy w czasie połączenia.

projekt

Projekt LaserJet M1132 MFP nie można nazwać chwytliwe i stylowy, to raczej miara oryginalne i, jak wszystkie produkty „Hewlett Pakkart” jest łatwo rozpoznawalny. Projektanci nie pasuje do modelu do nowoczesnych trendów, takich jak narożniki owalne lub błyszczącej powierzchni, więc jest w wyglądzie i wygląda urządzenia biurowego, a jako drukarki domowej.

LaserJet drukarki M1132 MFP przykładu wykonania jest utworzona w bloku i nieco różni się od skrzynki, w której jest podawana. Urządzenie jest w ciemnych odcieniach matowych, co jest bardzo praktyczne – plastik nie będzie zbierać kurz i odciski palców na nim będzie ledwo zauważalne.

Jeśli mówimy o wielkości, a następnie model nie jest tak solidny jak starsze rodzeństwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jest to urządzenie laserowe. Szerokość drukarka nie przekracza 42 cm, a głębokość i wysokość – 26 cm.

montaż

Jakość wykonania LaserJet M1132 MFP wykonywane na odpowiednim poziomie i nie stwarza żadnych problemów. Model może pomieścić w odbiorniku do 100 arkuszy zwykłego papieru offsetowego, i korytka – około 200 jednostek. Obliczona gęstość nośnik, zgodnie z instrukcjami producenta w zakresie 60-163 g / m2. Otrzymując tacy znajduje się drukarka LaserJet M1132 MFP Cartridge, zawsze dostępne i łatwe do wymiany.

Wielu użytkowników w swoich opiniach choć narzekają niezdarny i kanciasty design modelu, ale na jakość wykonania i „wypychania” jednogłośnie umieścić pięć punktów.

Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania zrozumiałe z regulowanym kątem nachylenia. W obecności cyfrowym wyświetlaczem LCD, kilku przycisków i diod LED. Podczas pracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi może zawsze zobaczyć aktualny stan i przełączyć się na kontraście lub skalowania.

Interfejs do podłączenia do komputera z drukarką jest tylko jeden – USB, chociaż istnieją możliwości do samodzielnego wykonania / pomocniczych połączeń Zasilacz Do LaserJet M1132 MFP (usługa Podręcznik obejmuje jedynie interwencję w punktach serwisowych firmy).

możliwości techniczne

Według producenta wykazywały cechy modelu M1132 został zaprojektowany dla maksymalnej rozdzielczości druku przy 600×600 dpi. Ale marka wprowadziła specjalne wsparcie dla swoich urządzeń, co pozwala na rozszerzenie możliwości urządzenia podczas drukowania osiągnięcia maksymalnej rozdzielczości 1200×1200 dpi. Technologia ta jest realizowana przez oprogramowanie HP FastRes 1200 i może być instalowany w dowolnym warsztacie.

Wybierając się do pracy biurowej LaserJet M1132 MFP, powinno uwzględniać cechy technologiczne drukarce laserowej. Wszystkie urządzenia tego typu zaczynają drukować tylko po krótkiej rozgrzewce. Ze względu na własnych technologiach obsługuje funkcji Auto-On i Auto-Off, podczas ogrzewania przygotowawcza została zmniejszona do 8,5 sekundy. Prędkość druku, według twórców, jest około 20 stron na minutę, ale to ma się drukować więcej niż 17 arkuszy nie działa.

nadzienie

Urządzenie wyposażone jest w matrycę styku, połączony za pomocą odpowiedniego skanerze, gdzie maksymalna rozdzielczość osadzonych optyką nie przekracza 1200 dpi. Podkreślając arkusze tutaj są diody LED, które ponownie oszczędza na zużycie energii w trybie czuwania i stanu operacyjnego.

Urządzenie jest wyposażone w standardowych modelach tych procesora taktowania przy 400 MHz. dostępna jest również niewielka ilość wewnętrznej pamięci 8 MB. Wkłady dla całego zakresu wyposażone są tego samego typu – z modelu zasobów SE285A 1.600 stron. Niż odpowiedniki atramentowych jest bardzo imponująca postać, zwłaszcza że drukarka LaserJet M1132 MFP (instrukcja interwencja pozwolenie) może być uaktualniony do druku bardziej pojemny.

Ogólnie rzecz biorąc, system urządzenie drukujące można nazwać standardowym dla tej klasy drukarki. Istotne zalety model – niską szybkością ogrzewania i drukowanie z wysoką prędkością zgrywania. Ale szybki powinien być znany i zmorą wszystkich urządzeń laserowych – częsta wymiana wkładu.

testowanie

Urządzenie LaserJet M1132 MFP w tym samym czasie i jest wyposażony w skaner, kopiarka, i chociaż jest tylko kopiarka, aby uzyskać dostęp do panelu sterowania. Urządzenie kopiuje dość szybko, a jedną kopię zajęło to około 13 sekund czasu.

Mimo że skaner o wysokiej rozdzielczości nie jest inaczej, tylko 600×400 dpi (mniej niż drukowanie), powstałe kopie kopii były całkiem znośny jakości. Chociaż niektóre z liter i cyfr „pływały” na ścieżce, sam tekst pozostał mniej więcej kontrastu bez zewnątrz szum lub innych nieprzyjemnych artefaktów.

Przed urządzeniem drukującym może być ustawiony na dwa tryby jakości obrazu – 600 i 1200 dpi. Pomimo różnic w DPI, można odczytać nawet pierwszego rozmiaru czcionki w punktach z rozdzielczością 600 punktów. Świadomie technologia laserowa nazywany królem Document Printing. Na oko odróżnić najwyższą rozdzielczość od dolnej niemożliwe, zatem do rutynowej pracy biurowej od wielkości 600 dpi jest więcej niż wystarczająco.

prędkość druku

W trybie FastRes pojedynczej strony dokumentu 600 format A4 został wydrukowany przez około trzy sekundy, a przy wyższej rozdzielczości 1200 punktów, trochę dłużej – 4,5 sekundy.

Rozgrzewka przed zespołem drukującym spędził dziewięć sekund, a wraz z czasem na wyjściu strona jest tylko 12 sekund czasu spędziliśmy. Z ustawienia na 600 punktów na 10 arkuszy drukarki druku spędził dokładnie 40 sekund czasu, to znaczy na minutę, od prostych obliczeń, maszyna produkuje tekst 15 kopii.

Jeśli zaprogramowana została wykorzystana z rozdzielczością 1200 dpi, liczba kopii została zredukowana do 5 egzemplarzach. Cóż, jak widzimy, lub każda znacząca różnica między 600 i 1200 punktów nie ma, to ma sens tylko do pracy w rozdzielczości 600 dpi – szybkość i ekonomia naboju.

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że model M1132 wykazały doskonałe wyniki, a prędkość i jakość druku dokumentu jako całości, pozostawiając sporo podobnych konkurentów.

Reasumując

Przed zainstalowaniem LaserJet M1132 MFP, należy zapoznać się z instrukcją, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i sytuacji niejasnych.

Powyższy model – jest więcej niż udanym przejęciu kategorii urządzeń wielofunkcyjnych monochromatycznych. Mając doskonałą jakość druku, w połączeniu z wysoką szybkością ogrzewania i wydruku, urządzenie posiada kompaktową drukarkę laserową) (wymiary i niezapomniany opatentowaną konstrukcję z „Hewlett Pakkart”.

M1132 jest idealny do użytku domowego: kopiowanie, skanowanie i drukowanie. Ale dla codziennego życia biurowego, model ten jest mało przydatne ze względu na brak auto i dwustronnego obróbki blach. Jeśli sekretariat lub rachunkowości nie są ładowane duże ilości, w celu zaoszczędzenia można polecić ten model, ale w innych przypadkach, aby zwrócić uwagę na lepszych i bardziej wydajnych urządzeń wielofunkcyjnych HP.

Zalety:

  • szybkiego nagrzewania i drukowanie;
  • Jakość wydruku na wysokim poziomie;
  • świetny montaż od znanej marki;
  • Konstrukcja jest ergonomiczny i niebrudząca.

wady:

  • wysokie ceny oryginalnych kasetach;
  • Nie jest konieczne, aby urząd potrzebuje ADF i dupleks;
  • ograniczenia w komunikacji (tylko wejście USB).

Reszta modelu LaserJet M1132 MFP jest doskonałym narzędziem, aby uzasadnić swój wybór jako opłacalny stosunek do właściciela finansów, oraz dokumentów z jakością druku.