881 Shares 8813 views

23 tydzień ciąży. możliwe niepokój

Rozpoczyna się w 23 tygodniu ciąży, a więc dziecko waży około 600 g, o długości około 30 cm. W tym czasie mama już czując poruszenie dziecka. Jest to szczególnie prawdziwe w dotyku kobiety z cienką ciała. A dziecko reaguje na dotyk na brzuchu i udarów mózgu, można ukryć lub, wręcz przeciwnie, aby pokazać moją matkę każdą część swojego ciała. Nawet zaczyna postrzegać dźwięki zewnętrzne, które są słyszalne w postaci drgań. Owoc na 23 tygodnia ciąży zaczyna rozpoznawać głos matki.

Narządy wewnętrzne nadal aktywnie rozwijać i realizować swoje funkcje. Szczególnie w tym okresie szybkiego tworzenia prishodit mózgu.

W drugiej połowie ciąży, dziecko zaczyna aktywnie rośnie, a wraz z nim zwiększona brzuch matki. Zakłócone poczucie równowagi, przesuwając środek ciężkości znajduje nieporadność. Obciążenie na plecach każdego dnia staje się coraz bardziej, więc 23 tygodni ciąży i późniejsze często towarzyszy ból pleców, ból ten może być podana w dolnej części brzucha i pośladków. To również wywołał fakt, że organizm zaczyna przygotowywać dla dziecka poprzez promowanie narodziny kanał rozchodzą udowej-krzyżowy przeguby. Zmiana postawy występuje, jak kobieta pochyla się do tyłu, a jednocześnie powrotem mięśnie zaczną doświadczać dodatkowego obciążenia.

Całkowicie wyeliminować ból nie działa, ale zmniejszyć wygląd bólu lub nawet zapobiec możliwe jest przestrzegać pewnych zasad:

1. Unikaj silny wzrost wagi. Dodatkowe obciążenie kręgosłupa dodatkowo nasilać ból.

2. Zapomnij o buty z wysokich obcasach, to nie wystarczy wsparcie. W razie potrzeby nosić buty z szerokim obcasem nie więcej niż pięć centymetrów.

3. Należy unikać przedłużoną pozycję. Jeśli nie można całkowicie wykluczyć, stojąc jedną nogą umieścić na specjalnie przystosowanych do tego niskim stołku i zegnij ją w kolanie. Zatem obciążenie spadku sacrum.

4. Za pomocą wagi prawidłowego podnoszenia, zwłaszcza jeśli jest to 23 tydzień ciąży, gdy jest to dość niebezpieczne pod względem zachowania dziecka. Całkowicie zabronione ostro podnosić ciężkie. Trzeba to zrobić stopniowo, z nogami siebie i rozciągnąć mięśnie pośladków. Podczas podnoszenia użycie mięśni nóg i ramion, w każdym razie nie z powrotem! Nosić zaleca kupowanie dwa pakiety.

5. Siedząc też muszą poprawić. Najlepiej, jeśli w pozycji siedzącej – stołek lub krzesło z wyściełane oparcie i wygodne podłokietniki, na podstawie którego jest znacznie łatwiej wstać. Siedzenie powinno mieć solidną i neprovalivayuschuyusya powierzchni. Dla bardziej dogodnej lokalizacji korzystać niski podnóżek.

6. spania na powierzchni ciała stałego.

7. łagodzenia bólu pomoże ciepły prysznic lub lekki masaż.

Jeśli te metody nie działają, a 23 tygodni ciąży jest nadal towarzyszy ból w plecach, trzeba skonsultować się z lekarzem. Może on wyznaczyć nosić specjalny opatrunek dla ciężarnych i fizjoterapii.

Oprócz bólu pleców, nie wyklucza ból w jamie brzusznej. To ze względu na rozciąganie mięśni i węzłów obsługujących macicy. Objawia się ból podczas kaszlu lub wstaje z krzesła lub kanapy. Czując się jak skurcz i dość bolesne.

Podczas wizyty w klinice lekarze antenatal przepisywać te same regularne badania ultrasonograficzne i 23 tygodniach ciąży, który jest obowiązkowy i odbywa się do badania dziecka. Wygląda na prawidłowy rozwój swoich wewnętrznych organów i struktur anatomicznych. To będzie oceniana i łożysko, jego stan oraz możliwość zapewnienia dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych.