438 Shares 8886 views

Trzy fazy: obliczanie schematem zasilania

Nie każdy człowiek na ulicy, jest oczywiste, że takich układów. Mieszkania są 99% jednofazowy, przy czym prąd jest dostarczany do konsumenta za pośrednictwem jednego przewodu i jest zwrócony w drugim (zero). Sieć trójfazowa jest system transmisji prądu elektrycznego, który przepływa na trzech przewodów do powrotu pierwszego. Tutaj, przewód powrotny nie jest przeciążony z powodu aktualnego przesunięcia fazowego. Energia elektryczna jest generator napędzany przez obrót napędu zewnętrznego.

Zwiększenie ciśnienia w układzie powoduje zwiększenie prądu przepływającego przez cewki generatora. W rezultacie, pole magnetyczne coraz opór obrotowi wału napędowego. Liczba obrotów zaczyna maleć i regulator prędkości obrotowej nakazuje zwiększenie mocy napędowej, na przykład poprzez dostarczanie większej ilości paliwa do silnika spalinowego. Liczba obrotów zostaje zmniejszona i generuje więcej energii elektrycznej.

sieć trójfazowa jest łańcuch 3 z siły elektromotorycznej o tej samej częstotliwości i przesunięcia fazowego 120 °.

Podłączenie zasilania do szczególnych cech domu

Wielu wierzy, że sieć trójfazowa w domu zwiększa zużycie energii. W rzeczywistości, limit jest firma zestaw dostaw energii elektrycznej i jest określana przez czynniki:

  • możliwości dostawcy;
  • liczba konsumentów;
  • linie i urządzenia państwowe.

Aby zapobiec skokami napięcia i asymetrii faz należy załadować równomiernie. Obliczenia układu trójfazowego dostaje około, ponieważ niemożliwe jest dokładnie, które urządzenia są obecnie podłączone ustalenia. Dostępność urządzeń impulsowych aktualnie prowadzi do wzrostu zużycia energii w ich rozruchu.

Dystrybucja elektryczna płyta do podłączenia trójfazowego pochodzi większa niż moc jednofazowego. Warianty z instalacją małej otwarciu panelu, a reszta – z tworzywa sztucznego na każdym etapie i oficyn.

do podłączenia sieci szkieletowej jest realizowane przez sposób i napowietrznych linii metra. Korzystne są te ostatnie ze względu na małą ilość pracy, niskie koszty połączeń i łatwość naprawy.

Teraz przyłącza powietrza można łatwo zrobić za pomocą samonośnego drutu izolowanego (SIW). Minimalny przekrój przewodów aluminiowych wynosi 16 mm 2, który będzie na tyle z dużym marginesem do prywatnego domu.

SIP jest zamontowany na podporach i ściany domu ze wsporników kotwiących z zaciskami. Podłącz główny przewód powietrza i wlot przewodu w domu rozdzielnica wykonanych złączy przebijających równoległy rowek. Kabel jest pobierana z niepalnego izolacji (VVGng) i jest prowadzona za pomocą metalowej rury włożonej do ściany.

Przyłącze powietrza zasilania trójfazowego w domu

Gdy odległość od najbliższego wsparcia ponad 15 m wymaga zainstalowania innej kolumnie. Jest to niezbędne, w celu zmniejszenia obciążenia, w wyniku ugięcia lub uszkodzenia przewodu.

Wysokość punktu przyłączenia stanowi 2,75 m lub powyżej.

Szafa rozdzielcza

do sieci trójfazowych połączenie jest wykonane w ramach projektu, który jest produkowany w domu podziału na grupy konsumentów:

  • oświetlenie;
  • gniazda;
  • niektóre potężne narzędzia.

Niektóre stres może być wyłączona do prac konserwacyjnych przy drugiej.

odbiorników energii obliczone dla każdej z grup, w których wymagane jest dobierana odcinek drutu: 1,5 mm 2 – oświetleniu, do 2,5 mm2 – z wylotem i od 2 do 4 mm, – potężnym narzędziem.

Okablowanie jest zabezpieczony przed zwarciem i przeciążeniem wyłączników ochrona.

licznik energii elektrycznej

Jeśli dowolny schemat połączeń urządzenia wymaga pomiaru zużycia energii elektrycznej. Licznik 3-faza może być bezpośrednio podłączony do sieci (na żywo) lub poprzez transformator napięcia (polukosvennoe), przy czym odczyty są mnożone przez współczynnik.

Ważne jest przestrzeganie kolejności podłączenia, gdzie nieparzyste numery – to jedzenie, a nawet – obciążenie. Kolory przewodów wskazano w opisie, a obwód jest umieszczony w tylnej części urządzenia. Sygnał wyjściowy wejściowych i przeciw trójfazowy oznaczono jeden kolor. Najczęstszym procedura łączenia kiedy nadchodzi faza pierwsza i ostatnia – przewód zerowy.

Miernik 3-fazowy do bezpośredniego połączenia w domu są zwykle przeznaczone do zasilania aż do 60 kW.

Przed wyborem wielotaryfowe modele powinny uzgodnić przedsiębiorstwa energetycznego. Nowoczesne urządzenia pozwalają obliczyć opłatę rater na energię elektryczną w zależności od pory dnia, aby zarejestrować się i nagrać wartości wyjściowej w czasie.

Parametry instrumentu temperatura wybierane są w jak największym stopniu. Przeciętnie, są w zakresie od -20 do + 50 ° C Instrukcja oprzyrządowanie termin wynosi 40 lat od interwału kalibracji 5-10 lat.

Licznik połączony jest po wstępnym wyłącznika trzy- albo czterobiegunowy.

Obciążenia trójfazowego

Dla konsumentów to kotłów elektrycznych, silników i innych urządzeń elektrycznych. Zaletą ich stosowania jest równomierne rozłożenie obciążenia na każdym etapie. Jeśli trójfazowym zawiera nierównomiernie silny podłączonego obciążenia jednofazowego i może spowodować brak równowagi fazowej. W tym przypadku, urządzenia elektroniczne zaczynają awarii, a lampa oświetlenia przyćmionym świetle.

Okablowanie do silnika trójfazowego prądu trójfazowego

silnik trójfazowy praca ma wysoką wydajność i efektywność. To nie wymaga obecności dodatkowych wyzwalaczy. Do normalnej pracy, ważne jest, aby prawidłowo podłączyć urządzenie i przestrzegać wszystkich zaleceń.

Schemat elektryczny do silników trójfazowych do sieci trójfazowej tworzy obrotowy pola magnetycznego, przy czym trzy zwoje połączone w gwiazdę lub trójkąt.

Każda metoda ma swoje zalety i wady. Schemat gwiazda dopuszcza maszynę płynnie, ale jego pojemność jest ograniczona do 30%. Strata ta nie jest w delcie, ale prąd obciążenia jest znacznie większa na początku.

Silnik posiada pudełko związku, gdzie wyniki są uzwojenia. W przypadku trzech z nich, obwód jest podłączony tylko do gwiazdy. Z sześciu zaciski silnika mogą być połączone w inny sposób.

pobór mocy

Dla właściciela domu jest ważne, aby wiedzieć, ile energii jest zużywana. Łatwo jest policzyć wszystkie urządzenia elektryczne. Dodawanie zasilanie i dzieląc wynik 1000, otrzymujemy całkowite zużycie, na przykład 10 kW. Dla urządzeń elektrycznych domowych, tylko jedna faza. Jednakże pobór prądu wzrasta znacząco w prywatnym domu, gdzie znajduje się potężna technika. Na jednym urządzeniu może liczyć na 4-5 kW.

Ważne jest, aby zaplanować sieci trójfazowej pobór mocy w jego powstania, aby zapewnić symetrię napięć i prądów.

Dom chodzi czteroprzewodowy trójfazowego i neutralnego. Napięcie zasilania z 380/220 V pomiędzy fazą a przewodem zerowym są podłączone do niej urządzenia 220 V. Ponadto, może być jeszcze obciążenia trójfazowego.

Obliczanie sieci elektroenergetycznej trójfazowej jest dokonywana w ratach. Po pierwsze, wskazane jest, aby obliczyć obciążenie czysto trójfazowego taki jak elektryczny parownik 15 silnika Moc indukcyjna 3 kW. Całkowita pojemność p = 15 + 3 = 18 kW. Przewód fazowy prąd płynie w tym I = Px1000 / (√3xUxcosφ). Do zasilania cosφ domowego = 0,95. Podstawiając wartości numeryczne do równania otrzymujemy wartość prądu I = 28,79 A.

Teraz jest to konieczne do określenia obciążeń jednofazowych. Załóżmy, że stanowią one fazę P A = 1,9 kW, Pb = 1,8 kW P C = 2,2 kW. Mieszane obciążenia jest określana przez sumowanie i 23,9 kW. Maksymalny prąd I = 10,53 A (faza C). Wprowadzenie go prądem od obciążenia trójfazowego otrzymujemy I C = 39,32 A. prądu w pozostałych fazach ilości IB = 37,4 kW, że A = 37,88 A.

Obliczenia siłowe trójfazowe jest wygodny w użyciu tabel mocy w zależności od typu połączenia.

Dotykowe wyłączniki wybrać i okablowanie określić przekrój.

wniosek

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i utrzymania sieci trójfazowej jest idealny dla prywatnych domach. To pozwala równomiernie rozłożyć obciążenie drugiej fazy i podłączyć dodatkową nośność elektryczną, umożliwiając sekcję okablowania.