635 Shares 8976 views

choroba świń – Leczenie i profilaktyka

W przypadku wystąpienia choroby u świń nie jest konieczne, aby zaangażować ich w siebie, trzeba skontaktować się z lekarzem weterynarii, który posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Ale to zawsze łatwiej zapobiegać występowaniu choroby niż ich leczyć. Najczęściej świnie choroby wystąpić z powodu słabego stanu sanitarnego i weterynaryjnego w miejscach ich zatrzymania, jak również obecność much, gryzoni, które są nosicielami infekcji oraz, oczywiście, w wyniku niezgodności ze schematem szczepień.

choroba świń i ich leczenie

U świń, tak jak wszystkich innych zwierząt, są obydwie choroby niezakaźne i zakaźny.

choroby niezakaźne

Należą do nich choroby narządów układu pokarmowego, w tym znaków jest brak apetytu, ogólne osłabienie i senność, biegunka, wymioty i drgawki mogą wystąpić u młodych prosiąt. Te choroby świń wynikać z nieprawidłowej diety, jak również z niezgodności z codziennej rutyny. Nie dają paszę skażone i nie pozwalają im na długo w podajników, ponieważ mogą one mieć wpływ na pleśń i gnicie.

Chorób wymienionych są także odnosząc się do chorób dróg oddechowych. Pojawienie pomoru świń, utrata apetytu i opóźnienie wzrostu, a także duszność i kaszel wskazywać na obecność tych chorób. Ich przyczyny są najczęściej sporządza kiedy przechłodzonego zwierzęta również nie dają im mrożonek.

choroba świń związana z zaburzeniami metabolicznymi najczęściej powstają prosiąt. Powodem tego jest ich niewystarczająca zawartość wapnia i fosforu w paszy i witamina B Sprowokuj wymienionego rodzaju chorób i brak chodzenia, ciemne, wilgotne i zamkniętej przestrzeni. Objawy zaburzeń metabolicznych będą pozostawać w rozwoju zwierząt, zaczynają skubać podłogi i podajników, a następnie są one wygięte kończyny. Aby zapobiec powiedział prosięta chorobowe powinny być przechowywane w przestronnych i jasnych pokoi, i jest stale otrzymujących nawóz mineralny.

Zakaźna choroba świń

Takie choroby obejmują zarazę, które są spowodowane przez wirusa odsączenia. Choroba podatnych zwierząt w każdym wieku, a jego pojawienie się objawów będzie wymioty, krwawienie z nosa, gorączka, zaburzenia trawienia i różowo-czerwone plamy na skórze , które nie znikają, gdy ciśnienie jest stosowane do nich. Choroba trwa około 7 dni. Aby temu zapobiec konieczne jest przeprowadzenie szczepienia zwierząt, na sucho lapinizirovannaya szczepionki niezjadliwe wirusy.

Róża u świń jest najczęściej w wieku 8-9 miesięcy, młodych prosiąt i świń dorosłych cierpi z powodu tej choroby jest znacznie mniej powszechne. Kubek może być przenoszone na ludzi, powoduje pojawienie się drobnoustrojów. Oznaki pojawienia się choroby jest pojawienie się czerwonych plam w pobliżu uszu, szyi i brzucha, a także pierwszy może być zaparcie, które przechodzą w biegunce. W celu zapobiegania lub szczepienia szczepionką osadzonego gidrookisalyuminievoy. Szczepienia zaczynają wykazywać zwierzęcia z dwóch miesiącach powtórzono po dwóch tygodniach. Jeżeli istnieje podejrzenie, że zwierzę jest zakażone, po czym podaje się w surowicy w ilości 2 ml na kilogram żywej wagi, i po 12 dniach, wstrzyknięto szczepionkę.

Czynnik pryszczycy jest również filtrować wirusów. Przejawy choroby zostaną zmniejszone łaknienie u zwierzęcia, gorączka i wodnisty wygląd pęcherzyków na skórze i błonach śluzowych, które następnie pękają i na ich miejscu powstają owrzodzenia. Dla prosiąt ss często choroba kończy się śmiercią. W celu zapobiegania zwierząt wstrzykiwano domięśniowo immunolakton.

W każdym razie, jeśli nie ma objawów choroby u zwierząt należy traktować do eksperta.

313 shares 1120 views
532 shares 3096 views