417 Shares 8105 views

Jak palić mięso i jakie są cechy gorącego i zimnego palenia

Nie, prawdopodobnie nie jedna osoba, która przynajmniej raz w swoim życiu nie spróbowała wędzonego mięsa. Delikatna i delikatna, fascynująca, przyprawiona przyprawami i przyprawami, przyciąga swoim niezrównanym aromatem. Niektórzy uważają, że palenie jest niezwykle skomplikowanym procesem, który może być przeprowadzony tylko w zakładzie przemysłowym, ale tak nie jest. Dziś podkreślimy kwestię sposobu palenia mięsa i jego cech.

Przede wszystkim należy podać, że można palić nie tylko wieprzowinę lub wołowinę, ale również wszelkiego rodzaju mięso, w tym kurczak, kaczkę, mięso królika, jagnięcina, nutria i tak dalej. Ponadto, wędzony boczek jest bardzo popularny , co jest łatwo zrozumiałe przez miłośników narodowej kuchni ukrainskiej. Palenie może być również poddane prawie każdej rybie, co będzie doskonałą przekąską na święto.

Więc jak palić mięso i jakie są główne receptury na to? Przede wszystkim trzeba zdemontować samo pojęcie palenia i jego istotę. Proces ten jest kulinarnym przetwarzaniem mięsa, polegającym na wstępnym pieczeniu tuszy, a następnie przechowywaniu go w dymie podczas spalania gałęzi pewnej rośliny. Najczęściej stosują tutaj wiśniowe gałązki, które dają wspaniały aromat i sprawiają, że mięso jest delikatne i pachnące. W rezultacie można uzyskać wysokiej jakości mięso, które stanie się nieodzownym atrybutem świątecznego stołu.

Istnieją dwie główne metody palenia – gorące i zimne. Zimno jest specjalnym traktowaniem mięsa z zimnym dymem, pod pewnymi warunkami (poziom wilgotności, prędkość dymu, temperatura itp.). Pomimo wszystkich zalet technologicznych i prostoty, na zimno palenie nie ma tak szerokiego gustu smaku, w porównaniu z gorącymi. Jak prawidłowo palić mięso? Cały proces można realizować w domu z zachowaniem pewnej technologii. Zaleca się jednak wszystkim fanom wykorzystanie technologii gorących produktów mięsnych wędzonych, ponieważ jakość gotowania jest na znacznie wyższym poziomie.

Oto proces palenia.

Najczęściej stosuje się przednią i tylną część świń. Najlepszym rozwiązaniem jest gorące wędzone mięso, ugotowane z nich. Rozpoczynamy proces przygotowania solanki, zmieszanej z 1 kilogramem soli, 100 g posiekanego czosnku, 35 gramów cukru i 40 gramów soli kuchennej. Przy pomocy tego roztworu ostrożnie wytrzeć tuszę i położyć ją papierem ściernym w drewnianej beczce, a następnie zakryć i odczekać 5-6 dni, podczas której uwalnia się solankę. Potem wyjmij mięso i moczyć kilka godzin w wodzie, aby usunąć nadmiar soli. Teraz nadszedł czas, aby wysuszyć szynki, na które powinny być zawieszone pod baldachimem przez całą noc. I dopiero po tym możesz przystąpić do natychmiastowego procesu palenia. Cała technologia powinna być dokładnie zbadana, bo jak palić mięso bez studiowania głównej sekwencji działań? Ale jest to klucz do sukcesu.

Proces palenia trwa od 12 do 24 godzin, w temperaturze od 45 do 65 stopni Celsjusza, co skutkuje całkowitym gotowaniem. Jeśli chcesz dostać wędzoną szynkę, proces zastępuje się co 2 godziny przerwy co godzinę, podczas których szynki są składane do lodówki.

Teraz znamy główny proces technologiczny, w wyniku którego ma miejsce gorący palenie mięsa. Wielu samouków rzemieślniczych palili różne domowe szynki, więc prawie każdy może opanować tę umiejętność. Bon appetit!