430 Shares 3132 views

Wszystko Czarnogóry dla turystów: wskazówek, porad i opinii na temat reszty

Niewielki kraj Montenegro (Czarnogóra) znajduje się na Półwyspie Bałkańskim, na wybrzeżu Adriatyku. Przylega do Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Kosowie.

Dziś wielu z naszych rodaków planuje spędzić wakacje w tym bałkańskim kraju. I oczywiście, że są zainteresowani, czy chcesz wizy do Czarnogóry dla Rosjan. Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź zadowoli wielu bo nie jest wymagana wiza krótkoterminowa podróży. Konieczne jest jedynie, aby się zarejestrować, jeśli planujesz pobyt w kraju przez okres dłuższy niż trzy miesiące.

W tym artykule powiemy o Czarnogórze. Dla turystów jest to ważny charakter, zwłaszcza wypoczynek, możemy przedstawić Wam radą doświadczonych podróżników.

klimat

Od Montenegro usytuowany jest na wybrzeżu Adriatyku, klimat w kraju śródziemnomorskim, ale w jego północnych regionach – umiarkowanie kontynentalnym. W miesiącach letnich, średnia temperatura jest dość wygodne dla wypoczynku (+ 23- +25 ° C). Zimą temperatura rzadko spada poniżej -7 ° C

Turyści z doświadczeniem uważają, że najlepszy czas na wakacje w tym kraju – środek i koniec lata. Pogoda w Czarnogórze w sierpniu jest gorąco i słonecznie. Na przykład, w Podgoricy, które zwykle wywołania w turystów co najmniej jeden dzień, aby średnia temperatura + 32 ° C, to jest znacznie obniżona w nocy do + 19 ° C Miasta resort Tivat, Budva i Kotor dnia około +30,3 ° C, podczas gdy średnia dobę nie jest powyżej +17 ° C.

Temperatura wody w sierpniu +26 ° C Pogoda w Czarnogórze w sierpniu zależy od ośrodka ciebie. Na przykład, bardzo popularne bar City dni powietrze nie ogrzewa się powyżej +25,8 ° C i w nocy nie spadnie poniżej +21,6 ° C Temperatura wody w Montenegro paska praktycznie nie różni się od innych ośrodkach.

Czarnogóra znany czyste powietrze o dużej zawartości olejków eterycznych, jonów czystej wody morskiej Adriatyku, który zawiera 38 mg do 1 g wody morskiej, leczniczego piasek na plaży również wyposażone. W tym kraju co roku tysiące turystów przyjeżdżają z całego świata do leczenia poważnych chorób: układu oddechowego, bezpłodność, choroby naczyń krwionośnych i serca.

morze

Na wielu plażach przejrzystość wody sięga 60 metrów. Ma niezwykłą błękitną barwę. Wynika to z dużej liczby rozpuszczone minerały i sole. Temperatura wody w Czarnogórze w lecie jest +26 ° C Czasami zimne prądy przynieść zimną wodę do plaż morskich głębinach, a następnie musimy poczekać kilka dni, dopóki nie jest dobrze rozgrzany.

Gdzie się udać w Czarnogórze?

Na wybrzeżu kraju kilka popularnych ośrodków znajdują. Jednym z najbardziej znanym z nich jest Budva. Miasto charakteryzuje się pięknymi plażami. Szczególnie dobre Mogren i słowiańskich. Ponadto ośrodek oferuje spektakularny charakter. Turystów do przeprowadzenia szeregu niedociągnięć Budva wyższych cen żywności i pamiątek.

Rafilovich, Becici, Wyspa Świętego Szczepana również nie można nazwać tanie kurorty. Ale tutaj są same zadbane plaże i bardzo ładny architektury śródziemnomorskiej.

Petrovac – popularny kurort w Czarnogórze, który ma ogromne i wygodne plaża i mała przystań dla łodzi i małego statku.

Sutomore – ośrodek, który zainteresuje tych, którzy myślą o tym, gdzie pójść w Czarnogórze przy najniższym koszcie. Sutomore – chyba najtańszy ośrodek. Miejscowi joke „Turyści z pieniędzy idzie do morza, a bez nich – w Sutomore” Wczasowicze tutaj są zazwyczaj trochę.

Przed wyjazdem trudno dowiedzieć się wszystkiego o Czarnogórze. Dla turystów, którzy chcą zrobić okazja i dobry wypoczynek, należy udać się do baru – stolicy gospodarczej kraju. Istnieje dość niskie ceny towarów z Włoch i innych krajów europejskich, ponieważ miasto jest jedynym głównym portem kraju. Ponadto, istnieje wiele ciekawych atrakcji. Plaż korzystnie kamyków. Turyści Pasek znacznie mniej niż w lub Budva.

Ultsyn – ośrodek położony na granicy z Albanią. Miasteczko słynie z pięknych plaż piaszczystych i dużą ilością słońca.

Wnęki Czarnogóry

Istnieją inne popularne kurorty, a podróżni powinni wiedzieć o nich, jeśli są zainteresowani w każdym z Czarnogórą. Dla turystów wszystkie ważne informacje na temat kraju, a więc prawdopodobnie będzie to interesujące wiedzieć, że prawie połowa z najlepszych ośrodków w kraju nie jest na wybrzeżu iw głębi ogromnych zatok. Oto kilka innych morska, która różni się od brzegu.

Kotor – największa zatoka w Czarnogórze. Czasami jest błędnie nazywany południe fiord Europy. Wiele z prowadnicami dla wygody wczasowiczów podzielił go na Herceg Novinsky i Kotor. Nie mamy zamiaru złamać tradycję i powiedzieć o każdej z nich oddzielnie.

Herceg Novinsky Bay

Przylega do morza. Jego główną cechą jest szeroko otwarte przestrzenie, gdzie można ledwo odróżniają przeciwległy brzeg. Woda jest trochę cieplej niż na wybrzeżu, ale to samo krystalicznie czysta. Nie ma wielu piaszczystych plaż, głównie żwir i beton. Najbardziej popularna jest plaża Zanjice, który niedawno jeszcze był zamknięty plaży na prezydenta kraju i jest obecnie dostępna dla wszystkich do odwiedzenia.

Zatoka Kotor

On łączy się z małym przesmyku Herceg Novinsky Bay. W pobliżu znajduje się wieś bełkot. Jego nazwa w języku rosyjskim języku oznacza „miasto pięknych kobiet.” Ośrodków należy przeznaczyć miasto Kotor i Perast.

wycieczki do miłośników zabytków można odwiedzić kościół NMP. Jeśli myślisz o podróży do Zatoki Kotorskiej, będzie pomocne wiedzieć, że jest znacznie lepszy niż na wybrzeżu.

Sport młodzieżowe

Jeśli masz zamiar odpocząć w gejowskich przyjaciół i przyjaciółek społeczności, a następnie przed pewno mam pytanie: „Gdzie lepiej odpocząć w Czarnogórze młodości?” Co do zasady, w tym przypadku polecam ośrodek Budva. I to nie przypadek. Jest to najbardziej ruchliwy i aktywny miasto, gdzie na każdym kroku znajdują się bary, restauracje, nocne kluby. Istnieje wiele sport, muzyka i festiwale teatralne. Oprócz dość intensywnego życia nocnego, Budva oferuje bogaty program zwiedzania, więc nie będą się nudzić nikomu.

Urlop z dziećmi

Częstymi gośćmi w Czarnogórze są rodziny z dziećmi. Ta kategoria turyści powinni być świadomi, że Adriatyk nagrzewa się do najbardziej komfortowej temperatury tylko w sierpniu. Dla rodzin z dziećmi trochę pasuje hałaśliwe miasto. Należy także pamiętać, aby zastanowić się, jak wygodne wejście do wody, dno na plaży.

Na rodzinne wakacje w Czarnogórze jest najbardziej odpowiedni miasto Petrovac. Tutaj na każdym etapie sprzedaży słodyczy, a w hotelach w wakacje młodszych gości dbałością o szczegóły. Czy dzieci mogą iść do Kotor i pobyt w hotelu Hotel Monte Cristo, która koncentruje się na rodzinne wakacje.

Oferuje on usługi opiekunki zresztą cały rosyjskojęzycznej pracowników. A teraz prezentujemy najlepsze plaże Czarnogóry dla rodzin z dziećmi.

Mała plaża Ulcinj

Pierwszy na naszej liście jest miejski i bardzo czysta plaża Ulcinj. Ma łagodne wejście do morza, który wydawał się specjalnie zaprojektowane dla rodzin z dziećmi. Głębokość zwiększa się stopniowo. Plaża pokryta jest charakterystyczny dla tego miejsca brązowy bazaltowa piasek, który jest uważany za leczniczy.

Jeśli z jakiegoś powodu ta plaża nie lubisz (na przykład ze względu na bliskość portu), przejdź do plaży Tropicana, który znajduje się dwa kilometry od Ulcinj. Jest wyposażony w atrakcje wodne, a tam jest park rozrywki dla dzieci.

plaża Sutomore

Niemal cała powierzchnia plaży pokrytej złotym piaskiem inwash małe kamyki. Rozciąga się w odległości 1,5 km. Od granicach miasta promenady z kompleksu wypoczynkowego rozrywki.

Porady podróżnych

Prawdopodobnie powiedziano nam prawie wszystko o Czarnogórze. Dla turystów, oczywiście, wszystko jest ważne informacje, ale dlatego, że wydaje nam się, nadal będzie zainteresowany w odpowiedzi na kilka pytań. Pomóż nam w tej rady od doświadczonych turystów. Pierwszym i chyba najbardziej palącym problemem, który dotyka wszystkich bez wyjątku, turystów, i to jest zabezpieczone, a kilka ciasne w mediach: „Ile pieniędzy trzeba Czarnogórze?”

W Czarnogórze najczęstszych euro. Dlatego bardziej opłaca się wziąć danej waluty. Aby czuć się komfortowo, trzeba być 75 euro dziennie za osobę dorosłą. Można żyć do 50 (w przeliczeniu na wycieczki i zakupy), ale w tym przypadku będzie musiał zaoszczędzić trochę. Jeśli jednak będzie wynosić 100 euro dziennie – prawie nie może ograniczyć się.

Jeśli planujesz tanie wakacje, ale nie chce dać się kilka wycieczek i chcesz kupić pamiątki, a potem przez tydzień trzeba będzie 400 euro za osobę. Z tych pieniędzy poczujesz się dość pewny siebie, choć bardzo wędrować niepowodzeniem.

Oczywiście, wszystko zależy od preferencji. Najbardziej ostrożne szacunki, aby jeść tylko w restauracji i kawiarni, a nie ograniczać się też, potrzebne będą:

  • 7 dni – od 600 euro;
  • 10 dni – od 800 euro;
  • 14 dni – od 1100 euro.

Co zabrać do Czarnogóry?

Dla turystów idzie na urlop w kraju, po raz pierwszy, to pytanie jest bardzo istotne. Odpowiedź zależy od wielu czynników: dochód, wybór ośrodka, czas wizyty w kraju. Wielu wczasowiczów, przechodząc do ośrodków Czarnogóry po skoku cen żywności w 2014 roku, zaczął się niepsujących żywności. Uważają, że do tego, że pozwala im zaoszczędzić na żywności, kierując środki na dodatkowe wycieczki.

Idąc do plaży, przynieść wodę, a na wybrzeżu jest droższy, czapki, ręczniki i pieniądze: Poziom przestępczości jest bardzo niska, więc nie można się martwić o ich bezpieczeństwo.

Opinie turystów

Większość turystów jak gościnnej i przyjaznej Czarnogóry. Święta są naprawdę niezwykłe, zwłaszcza w sierpniu. Tę opinię podziela i tych podróżnych, którzy udali się na wycieczkę do kręgu jego przyjaciół i miłośników aktywnego wypoczynku młodzieży. Niektóre skargi są kilka zawyżone ceny żywności w hotelach i supermarketach.