793 Shares 3221 views

Dlaczego psy lubią lizać nasze twarze?

W rzeczywistości, to nie jest taka wielka tajemnica. W większości przypadków psy lizać ludzi jako znak miłości. Tak więc, gdy twoja twarz będzie ponownie pod językiem domowych pistoletu, wiedzą o tym: więc zwierzę nie komplement.

Lizać jako środka komunikacji

Jak szczekanie, lizanie jest wielowymiarowym narzędziem psiego zachowania. Zwierzęta mogą być wykorzystywane w różnych interpretacjach za przejaw pewnych emocji. W ciągu wielu lat badań, naukowcy doszli do wniosku, że lizać – jest to naturalny instynkt u psów. Jednak to przejawia się także w wielu innych zwierząt. Gdy matka liże jej szczenięta, ona opiekuje się potomstwem. W tym przypadku, w celu nawiązania kontaktu pomiędzy nią i dziećmi. Lizanie siebie, pochodzą one u szczeniąt pierwszego kontaktu społecznego.

Szukamy powodów

W rzeczywistości jest to dość prosta czynność jest bardzo skomplikowany. Oto kilka powodów, dlaczego psy wykazują instynkt lizać:

  • Stara się przyciągnąć zasobów. Mówiąc najprościej, w tym przypadku będzie to doskonały przykład szczeniąt, że takie działanie na nutą matki, że są głodne. Wśród dorosłych słabszych może zacząć lizać liderów w nadziei, że część żywności.
  • Interakcja z otoczeniem. W pewnym sensie, język psa działa jako zwiadowca. Jest to potężne narzędzie do oceny dotykowy obiektów w sąsiedztwie.
  • Przyciąga uwagę. Czasami zwierzęta nie mają wystarczającej komunikację z jej właścicielem. Następnie starają się uzyskać jego zagrywek uwagę. Zwierzę zdaje się mówić: „Hej, jestem tutaj. Wyglądają jak słodkie jestem. Może mnie pogłaskać? "
  • Sposób gry. Powód ten jest ściśle związany z poprzednim. Po pierwsze zwierzę może być po prostu stara się przyciągnąć uwagę, a następnie proces przechodzi w rodzaj gry.
  • Wyuczone zachowanie. Być może przypadkowo włączyć ten zwyczaj do ogólnej koncepcji szkolenia psów. Jeśli zwierzę dostaje więcej uwagi niż zwykle, po akcie lizanie, on zaczyna dostrzegać korzyści w tym procesie. Następnie zwierzę powtórzy swoje działania, aby otrzymać porcję uczuciem.

Czy jest jakiś problem?

Ale dlaczego niektóre psy mają tendencję do lizać zbytnio od swoich mistrzów? Zależy to, co do zasady, nie tyle przez zwierzę, jako człowieka, aby go oglądać. Czasami każdy niepożądany objaw uwagi psa można interpretować jego właściciela, jak nadmierna. W tym przypadku nie jest rzeczywiście poważny problem. Jednak nie dotyczy zwierzęcia. Mówimy o problemie relacji między człowiekiem a jego zwierzakiem. W końcu, jeśli pies liże swojego pana – to w porządku. Ten nawyk leży w naturze czworonożnego.

Istnieją, oczywiście, przypadki, w których zwierzę jest bardzo podatne na nadmierne lizanie na poziomie. Takie cechy mogą występować u psów cierpiących na niektóre rodzaje zachowań obsesyjno-kompulsyjne. Jednak większość zwierząt o podobnych zaburzeń są mniej podatne na komunikację. Oznacza to, że praktycznie nie mają zwyczaj lizanie.

Jeśli podejrzewasz, że zaburzenia zachowania w swoim zwierzakiem, właściciele psów powinni skontaktować się z weterynarzem. W większości przypadków, czworonożny przejść skuteczne leczenie.