231 Shares 8076 views

Mogren Plaża, Budva: jak dostać zdjęcia i recenzje

Adriatyk – to doskonałe miejsce na relaks. Jeśli mówimy konkretnie o Budva – ośrodek ten jest najbardziej zróżnicowane obszary, ten wspaniały, stylowy, a ty jak to bardzo romantyczne miejsce z turkusowych wodach ciepłych dla miłośników plaży.

Poniżej pokrótce dostarczyć przydatnych informacji na temat atrakcji turystycznych w tej wspaniałej i niezwykle pięknym zakątku Ziemi: Budva plaże, opinie, funkcje, itp tym bardziej że Budva to najlepszy ośrodek w całej Czarnogórze …

Dynamiczny ośrodek nadaje się do prawie wszystkich kategorii podróżnych. I jedna z tajemnic jest jego doskonała kuchnia narodowa.

Ośrodek Budva jest odpowiednia dla młodzieży i dla rodzin. I jeden z najpopularniejszych i najbardziej godne uwagi jest plaża Mogren.

Budva

Był to główny kurort wód nadbrzeżne Morza Adriatyckiego w Czarnogórze. Populacja jest 10 000 osób, a za kulisami miasto jest uważane za kapitał turystyczny Republiki. Ze stolicy Podgoricy Budva lotnisko znajduje się w odległości 65 km, a od Tivat – 21 km.

Sama ośrodek jest dość tłoczno, głośno, ale bardzo piękne i dobrze utrzymane. Interesującą rzeczą jest to średniowieczna starówka. W zachodniej części jest górzysty teren, w porównaniu z płaską wschodzie.

Większość dobry sezon – od maja do października. Świeża morska bryza z zaskakująco spokojny wypoczynek na plaży z ciekawych sportów wodnych przyciąga wielu turystów nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów.

Tu świetny czas i miłośników nurkowania. Hotele w tych obszarach nigdy nie są puste, ponieważ w Budva dość wygodne i przytulne na wakacje przez cały rok. Średnia roczna temperatura wody w Budwa zawsze utrzymywane w temperaturze około 15 ° C latem i Chłodne łagodnych zim nadają się do wielu przyjemności.

Wspaniałych plaż Budva

Istnieje wiele plaż w tym pięknym kurorcie. Oto nazwiska najbardziej popularne:

• Plaża "Budva".

• plaża słowiańska (żwirowa).

• «Richardova głowa” o długości 150 metrów, pokryte kamykami (w najbardziej warownych murów Starego Miasta).

• Jaz (piasek), posiadające wielką wybrzeża, podzielonych na 3 plaży (w odległości 3 km od centrum Budvy).

• Pisana żwiru (o porcie Budva).

• Plaże St .. Nicholas Island.

• Guvantse (w Becici tunelu).

• Ploce.

Jednym z najbardziej popularnych i najlepiej – Plaża Mogren. Budva posiada wiele plaż i dzikich. Ale teraz więcej o jednym z najbardziej komfortowych i ulubionych z wczasowiczów.

plaża Mogren

Jest to jeden z najbardziej znanych plaż na miasto, położone u podnóża bardzo stromych klifów (500 metrów od zabytkowego centrum Budvy). Obok niego na Avala Hotel jest elegancki pomnik „Tancerzy” ( „gimnastyczka”) – wykonana z brązu i wdzięku kobiecej figury.

Sama plaża składa się z dwóch części: Mogren-I (długość 140 metrów) Mogren III (200 m). Od ośrodka, zostaną one usunięte w 1500 metrów.

Te plaże pokryte są bardzo małe kamyczki. Trzymał tu ścieżkę wzdłuż klifów warstwami łupków i między dużymi głazami. Plaże oddzielone między sobą skała jaskini przez mały most dla pieszych. Plaża Mogren (Budva) został wybrany przez wielu miłośników nadmorskich wakacji.

Celowniki

Wygląda świetnie Adriatyk i niesamowite piękno miasta Budva z górskich serpentyn, przez które przechodzi drogę od lotniska Tivat. Fantastyczny szmaragd powierzchni morza i inne naturalne krajobrazy przyciągają i kuszą do niego.

To małe miasteczko w Czarnogórze – jeden z najstarszych na Adriatyku. Jego wiek wynosi ponad 2520 lat. Ale doskonale łączy swoją wieloaspektową historię i nowoczesność. Tak, jest coś zobaczyć turystów, którzy spoczęła na plażach Budva.

opinie

Według licznych opinii, plaża Mogren (Budva) – jeden z najbardziej ukochany i popularne. Jego główne zalety – fakt, że jest to bardzo piękne miejsce z czystym wybrzeżu.

To znaczy, że jedyną wadą jest to – niezbyt długi i drogi prowadzącej do niego wzdłuż klifów, czasem nie ma ogrodzenia.

Zgodnie z odpowiedziami turystów, to miejsce jest prawie najlepszy w Budva Riviera. Na wysokości wakacji letnich, ze względu na popularność, jest tam dużo ludzi, więc wiele osób nie może dostać się do plaży. Dopiero po zakończeniu sezonu można spędzić relaksujące wakacje, ciesząc się delikatny powiew morskiej i blask otwierając oczy krajobrazy. Jest to najlepsze miejsce pod względem braku wiatru. Wygodne i temperatury wody. Budva jest najlepszym miejscem na romantyczny wypad.

Coś z historii

Wszystko po to zaczęło się od małej starożytnej wyspy (Cape), później połączony z lądem.

Według jednej z legend, miasto zostało założone przez Kadmosa fenickiego – syna króla Agenora. Wiele przeszedł Budva w rzeczywistości. Oto krótki przegląd etapów historii miasta.

Pierwszy należał do Rzymian, a potem Bizancjum, aw średniowieczu stał się częścią Księstwa Diokletiya (Serbia). I było pod władzą Rzeczypospolitej Wenecji do XVIII wieku. Austro-Węgrzy własnością miasta w XIX wieku, po którym stał się częścią Jugosławii.

Ciężkie czasy dla Budva były lata II wojny światowej, kiedy zabił połowę populacji. Spa stolica Czarnogóry, stało się od 2006 roku.

Droga do plaży

Jak dostać się na plażę Mogren Budva? Okazje przybrzeżnych i centralny do Mogren odległości krótkiego spaceru, a odległość jest krótki. Z terenu starego miasta do brzegu jest wąska ścieżka, która biegnie obok hotelu Avala, która może służyć jako punkt odniesienia.

Jeśli pójdziesz na prawo od starych murów miejskich, nie odwracając się na lewo od niego, można dostać się do plaży Mogren-1 przez wąskie przejście biegnącej wzdłuż brzegu i skał (było opisane powyżej). Po figurą baletnicy i malowniczych klifach można osiągnąć cel. Różni się od innych terenów rekreacyjnych więcej plaża czysta woda i drobne kamyki z powłoką, która przyciąga wielu turystów.

W nieobecności burz mogą przechodzić i Mogren-2. Jeśli istnieje silne emocje od morza, to lepiej iść w strojach kąpielowych, a po przejściu na torze pomiędzy morzem a skale (w szerokości zaledwie 1 metr) w znacznym stopniu może wlać fali.

Te plaże – to idealne miejsce na wakacje, zwłaszcza w okresie letnim. Uroczy i fantastycznie piękne Budva. Jak iść na plażę Mogren, stało się jasne. Witamy!

To miasto jest piękne nie tylko z pięknych plaż i pięknych naturalnych krajobrazów, ale także rozrywki. Tutaj można zobaczyć wiele festiwali muzycznych, koncertów rockowych, występy folklorystyczne, emocjonujących turniejów potyczki rycerskie i więcej. i in.