762 Shares 7784 views

Astragalus sherstistotsvetkovy: Właściwości lecznicze i rosnące na terenie ogrodu

Które rosną na ich działkach ogrodników? Wydawałoby się, że wszystko jest proste: warzywa, owoce i kwiaty w kwietniki. Ponadto, wartość i rośliny, które mają właściwości lecznicze. Są one pozyskane w naturze, stały się uprawia, osiedlili się na łóżkach, a także mają swoje własne wymagania dotyczące właściwej pielęgnacji.

Opis rośliny

Ciekawy trawa – Astragalus sherstistotsvetkovy. Rośnie obficie w polanach leśnych, kopców. Spełnia i stare cmentarze. Bylina należy do rodziny motylkowatych. To nie jest wysoka, sięga tylko czterdzieści centymetrów. Otrzymał swoją nazwę ze względu na jedwabiście owłosione liście. Trawiasta krzew ma liczne wyprostowany łodygi i żółte kwiaty, które tworzą gęsty kwiatostan. Kwitnie od maja do czerwca. Owoce – fasola, pojawiają się w środku lata. pozornie skromna roślina – Astragalus sherstistotsvetkovy. Zdjęcie pokazuje, jak wygląda tępo i sprawiedliwe. Ale ma wiele pozytywnych cech, które przyciągnęły uwagę ogrodników.

właściwości lecznicze

W medycynie ludowej roślina została uznana. Lecznicze właściwości są prawie wszystkie jego części: łodygi, nasiona, korzenie. Wywar z niej wytwarzane są stosowane w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, tak jak środek moczopędny. Astragalus pomaga sherstistotsvetkovy normalizować ciśnienie krwi. Zaopatrzenie w surowce powinny być rozpatrywane w okresie kwitnienia roślin. Trawa powinna być pocięta na kawałki o wysokości od pięciu do siedmiu centymetrów od podłoża, należy uważać, aby nie uszkodzić korzeni. Cięte łodygi suszy w dobrze wentylowanych.

rośliny rosnące

Jako ogrodnicy byli w stanie zapoznać się z przydatnych właściwościach roślin, są zainteresowani w jaki sposób możliwe jest posadzenie Astragalus sherstistotsvetkovy na miejscu. Propagowane przez nasiona nim. Aby poprawić zdolność kiełkowania przed przesadzania im wcześniej narażony wertykulacji papierem ściernym. Obróbka cieplna również przyspieszyć kiełkowanie. W tym celu konieczne jest, w celu obniżenia nasiona w torbie gazy dwadzieścia sekund w gorącej wodzie, a następnie na zimno.

Nawet przy spadku powinien dbać o wyborze miejsca, gdzie rosną sherstistotsvetkovy Astragalus, gleby do lepiej jest wybrać płodne, o średnim składzie substancji mineralnych. Do sadzenia roślin leczniczych trzeba kopać ziemię. Następnie na metr kwadratowy dodanie jej odchodów (2 kg), azotan amonu (20 g), sól potasu (10 g) i superfosfat (30 g). Sprężyste utworzone otwory lub występy, głębokość nasion do układania i pół dwa lub trzy centymetry. Sadzenie Astragalus sherstistotsvetkovy Należy zauważyć odległości między roślinami 10 do 20 cm. Rzędy powinny znajdować się w odstępach nie mniej niż czterdzieści pięć centymetrów. Roślina jest wymagający dobrej opieki. Rozwija się powoli. Jako karmienia, począwszy od drugiego roku życia, przez co jeden metr azotan amonu (10 g) i granuluje superfosfat (20 g). Nadaje się rozcieńczoną zawiesinę.