391 Shares 1437 views

W jaki sposób instalacji oprogramowania na Androida?

System operacyjny Android jest szybko zyskuje popularność wśród użytkowników. Zdaniem ekspertów, to szybkość rozprzestrzeniania pomoże jej wkrótce wyprzedzić nawet opakowanie z firmy Billa Gatesa, od dawna posiada wiodącą pozycję. Taka sytuacja stwarza potrzebę, aby wiedzieć, jak pracować w środowisku systemu operacyjnego i jak instalacja oprogramowania na Androida.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że Android został opracowany w oparciu o Linux, więc ma swoje unikalne cechy i specyficzne algorytmy pracy. Pliki, które są odpowiedzialne za instalację aplikacji, są nazywane «apk». Instalacja programów na Androida może być realizowane na kilka sposobów.

Najbardziej oczywistym i najprostszym z nich jest skorzystanie z „rynku”. Po wybraniu aplikacji, konieczne jest jedynie, aby potwierdzić chęć. W rezultacie, program zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana w urządzeniu. Do tej czynności należy upewnić się stabilne połączenie z Internetem. Jeżeli instalacja oprogramowania na Androida jest przez „Rynek”, użytkownik będzie „nagradzane” inną ważną i użyteczną funkcję. To polega na tym, że po wydaniu nowej wersji aplikacji użytkownik natychmiast otrzyma zaktualizowaną wersję, lub zawiadomienie o jego przybyciu.

Jeśli „apk” plik nie pochodzi od «rynku» i w jakikolwiek inny sposób, musi ręcznie uruchomić instalację. W tym przypadku, instalacja oprogramowania na Androida można przeprowadzić na dwa sposoby. W pierwszym z nich korzystać ze standardowego systemu operacyjnego, przeglądarki, przepisując w pasku adresu ścieżkę do pliku wykonywalnego. Wpis powinien wyglądać następująco: zawartość: //com.android.htmlfileprovider/sdcard/tochnoe nazwa nazwa katalogu / pliku z rozszerzeniem apk «». Zwróć uwagę na fragment «sdcard», który reprezentuje plik na karcie pamięci.

W szczególności w celu ułatwienia tej procedury, jak instalowanie oprogramowania na Androida, wygodne zarządzanie plikami zostały opracowane. Są one dość dużo, są one rozpowszechniane za darmo, a użytkownik może łatwo wyłowić z opcji, na podstawie osobistych preferencji. Tak więc system operacyjny będzie zawsze pod ręką poręczne narzędzie, które pozwala szybko wykonywać żadnych operacji na plikach.

Należy również zwrócić uwagę na instalację gier. Byłoby to bardzo wygodne, jeśli tam był program do instalowania gier na Androida. Tym bardziej, że najlepsze gry 3D wymagają dodatkowej instalacji pamięci podręcznej, a to jest trudne w użyciu popularnych aplikacji dla początkujących użytkowników. W międzyczasie należy użyć standardowych możliwości systemu operacyjnego.

Zasady instalacji gry są takie same jak w przypadku każdego programu. Jeśli chcesz buforować i mają połączenie z Internetem, proces uruchamiania aplikacji grę przejdzie łatwo, jak to sama wyodrębnić potrzebne pliki. Jednak nie zawsze mają połączenie z siecią. W takich przypadkach, należy pobrać i zainstalować niezbędne zasoby dla normalnego działania jednostki i wskazać adres grę, do której to prawo treści.