694 Shares 7300 views

Łańcuchy troficzne przykłady i opis

Jedzenie – to jest coś, bez czego nie może żyć i rozwijać jeden żywy organizm. Rośliny – są to żywe organizmy, które same mogą tworzyć dla siebie posiłek z niczego. Inni żywią się tym, że został stworzony bez ich udziału.

Co to jest łańcuch troficzny?

Biosfera jest ogromny i różnorodny. Obejmuje ona wiele stworzeń. I piękne, i straszne. Ale istoty te są ze sobą powiązane. Czasami te połączenia są subtelne, a czasem od jednego gatunku zależy od istnienia innego. Najbardziej oczywisty związek pomiędzy istot żywych jest jedzenie. łańcuchy pokarmowe są również nazywane troficzny.

Rośliny – to istoty, które są zdolne do fotosyntezy. Oznacza to, że jeżeli dwutlenek węgla, światła słonecznego i wody, mogą przeżyć. Zwierzęta w nie stanie. Ponieważ zdecydowana większość łańcuchu troficznym zaczyna się od roślin.

łańcuchy pokarmowe są różne. Są one podzielone na dwie grupy. Ci, łańcuch pokarmowy, który zaczyna się od producenta o nazwie wypas. Ale są też takie, które zaczynają się odpadów. Na przykład tusze zwierzęce. Łańcuchy te są nazywane detrytyczny.

Wśród organizmów żywych wydzielają producentów, konsumentów i urządzeń do rozkładu.

producenci

Wiele z łańcucha pokarmowego począwszy od producentów. To była tzw wszystkie te organizmy, które produkują niezależnie dla samych składników odżywczych. Najbardziej znani producenci są rośliny zielone, które są zdolne do fotosyntezy. Ale również mogą być przypisane, a bakterie chemoautotrofy że może zrobić nawet bez światła słonecznego.

consuments

Ale nie wszyscy uczestnicy łańcuchów pokarmowych może zrobić minimum. Najbardziej potrzebne do życia, co zostało wyprodukowane przez innych. konsumenci te nazywane są przez konsumentów. Ale nawet wśród nich jest inny rodzaj grup żywności.

Niektóre zwierzęta jedzą rośliny. Dzielą się one również do łańcucha żywnościowego. Poziom troficzny nenamnogim roślin wyższych. Z kolei oni też staną się czyimś obiadem.

Ci, którzy potrzebują mięsa za życia, nazywane są drapieżnikami. Ten nowy poziom. Zmuszeni są iść na polowanie, aby znaleźć własne jedzenie. W celu uzyskania żywności, muszą wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, aby wytropić i złapać zdobycz. Każdy drapieżnik ma długą listę preferencji. Pomaga to różne gatunki, aby przetrwać nawet w najtrudniejszych czasach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wiele gatunków są na krawędzi wyginięcia.

dekompozycję

Łańcucha pokarmowego obejmują takie organizmy jak nietypowe rozkładających. Są to żywe istoty, które są nazywane „grabarze natury.” Pomagają one rozkładają odpady i trupy na prostsze składniki. Dekompozycję żerują na tym, że nikt inny nie jest interesująca.

Zwłoki lub odpady rozkładają się do rozkładu wspomagana nazwie detrytusu. Ponieważ łańcuch żywnościowy, który rozpoczyna się tak niezwykłe jest detrytyczny.

Istnieje wiele różnych dekompozycję. Wśród nich grzyby, bakterie, saprophagous, trupojady i coprophagous.

Saprophagous – to dekompozycję, które żywią się ciałami innych istot żywych. Trupojady również żywią się tusz i padliny. Coprophagous podawania istotom odpadów organicznych. Wszystkie organizmy te pomagają zachować czystość natury, aby zrobić miejsce dla nowego życia i wzrostu organizmów żywych. Pomimo faktu, że niektórzy ludzie uważają te odrażające istoty, bez nich nie da się wyobrazić zdrowego biosferę.

Przykłady łańcuchów troficznych

To nie jest łatwe do zbadania łańcucha troficznego. Przykłady pomogą zrozumieć, kto i kto je. Najczęstszym jest wypas troficznego łańcuch. Zaczyna się od roślin. Tak, można rozpocząć z płatków. Są one umieszczone na liście preferencji zajęcy. Króliki – jest consuments pierwszego rzędu. Króliki jedzą wilki. Wilki – to consuments drugiego rzędu.

Myszy jak również zboża. Myszy w łańcuchu żywności przez konsumentów jako pierwsza kolejność. Czasami ofiary myszy jeże. Jerzy – consuments drugiego rzędu. nie może też być pewni o ich życiu, ponieważ polują na lisy. Ostatnim będzie trzecim zamówienie przez konsumentów.

łańcuchy troficzne można znaleźć w wodzie. Można zacząć od fitoplanktonu, który jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Ale oni żywią się zooplanktonu. Zooplankton – małe ryby żywności. A oni z kolei stał się ulubionym uczta szczupak. Ale ona też może stać się czyimś posiłkiem.

Najdłuższe łańcuchy pokarmowe można znaleźć w oceanie. W takich układach są nawet consuments piąty i szósty zamówienie. Każdy może zrobić trochę badań. Jest to bardzo ciekawy i pozwala lepiej zrozumieć świat wokół nas.

Detrytyczny łańcucha żywnościowego nie obejmują tak wielu uczestników. Zwykle w ich skład – tylko odpady lub zwłok i stworzeniu, które karmi się nimi. Najsłynniejsze dekompozycję są bakterie i grzyby.

wstęgi żywności

łańcuchy pokarmowe nie są w stanie w pełni odzwierciedlić całe życie w biosferze. Po tym wszystkim, jeśli założymy, że wszystkie wymarłe zające, wilki i lisy nie umierają. Oni po prostu jedzą inne zwierzęta, chociaż liczba tych drapieżników zostanie zmniejszona. Ta naturalna równowaga utrzymywana jest przez sieci troficznych.

To samo królik mógł jeść różne rośliny. On może jeść zbóż, owies, mech, koniczynę i więcej. Wilk mogą mieć różne zwierzęta, które różnią się od siebie, nawet w rozmiarze. Łańcuchy i sieci spożywcze pomóc w ustaleniu charakteru tego salda do żywych istot były w stanie przetrwać wydarzenie, które każdy rodzaj zniknąć z powierzchni Ziemi.

łańcucha pokarmowego czasami bardzo, bardzo zmieszany. To nie jest łatwe do zrozumienia, jak wiele zwierząt chcą jeść niektóre rośliny i zwierzęta, z których widać żadnych małe zwierzę. Można dotrzeć do dużej liczby różnych łańcuchów pokarmowych. Są one szczególnie bogate w którym obok siebie przylegających do dużej liczby istot żywych.

Świat otaczający człowieka, utrzymuje wiele tajemnic i ciekawych chwil. Jednym z nich jest łańcuch troficzny i sieci. Do opracowania charakter łańcucha dostaw , aby pomóc szeroka różnorodność roślin i zwierząt żyją razem we względnym spokoju ze sobą, aby znaleźć pożywienie dla siebie i swoich młodych i oczyścić ich siedlisk z tego, co przeżyła swój czas.