582 Shares 1524 views

Międzynarodowy Dzień Starszych Osób

W życiu każdej osoby pojawia się wiek, który nazywa się starszymi, jest o wiele ciekawszy, ale najważniejsze – dużo wolnego czasu, dzięki któremu można sobie sprawę, co wcześniej brakowało czasu. Decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ 1 października cały świat obchodzi Dzień Starszych Osób.

Początkowo zaczęła się celebrować w Europie, a pod koniec lat 90-tych – już na całym świecie. To święto ma już swoje tradycje. Na przykład w krajach skandynawskich wakacje to jeden z najbardziej ambitnych, szczególnie uhonorowanych tych, którzy pracują niestrudzenie w poprzednich latach, a teraz jest na wakacjach.

W Dniu Starszych Osób, w mediach, zwłaszcza w telewizji, znajdują się programy i filmy, które ludzie kochają starość. Zwykle są to programy z udziałem rówieśników, dobrze znanych polityków i aktorów, a także filmy z ich młodości. To święto, oczywiście, jest wyjątkowym dniem dla każdego. Starsi ludzie, to nie tajne, na planecie rośnie, aw tych krajach, które dbają o ludzi w tym wieku, skutecznie wykorzystują swój intelektualny potencjał, ten okres życia jest szczęśliwie i szczęśliwie.

Zgromadzenie Ogólne ONZ podkreśla, że ochrona praw starszych osób jest najważniejszym zadaniem współczesnego społeczeństwa. W Dniu Osoby w podeszłym wieku wielokrotnie powiedziano, że konieczne jest stworzenie cywilizowanego społeczeństwa we wszystkich wiekach. Wszyscy powinni czuć się dobrze: dzieci, młodzież, a zwłaszcza osoby w podeszłym wieku. W tym dniu wiele organizacji organizuje imprezy charytatywne, konferencje na temat długowieczności i jakości życia.

Obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w różnych krajach. To nie jest tajemnica, że Japończycy żyją najdłużej, wysoki poziom życia i troski państwa przyczynia się do tego. Dzisiejsze starzeń sze japoń czyki raz wzbudziły gospodarkę kraju po katastrofalnych konsekwencjach II wojny ś wiatowej. W Japonii ludzie nie są nazywani starymi ani starymi, są powiedziane, że są ludźmi, którzy osiągnęli "wiek srebrny". Ministerstwo Pracy Japonii w 2005 r. Opublikowało dane, że średni wiek japońskich mężczyzn ma 78 lat, a jedynie przedstawiciele silniejszej płci w Islandii. Posiadacze rekordów w oczekiwaniu na życie to słodkie japońskie kobiety, które doskonale żyją do 85 lat.

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych, połączenie pokoleń w Japonii jest bardziej widoczne i bliskie niż kiedykolwiek, a kult starszego pokolenia w kraju jest oczywisty. Niewątpliwie kraj ten jest przykładem trzymania jasnych i ukochanych wakacji.

Jako prezent w tym dniu ludzie w wieku zapraszają słynne centra fitness całkowicie bezpłatnie, pójdą do basenu, do sauny lub do fryzjera. W tym kraju ludzie "srebrnego wieku" dbają o każdy dzień, a nie tylko na wakacje.

Obecnie w Rosji mieszka 20,5% osób starszych. Tego dnia odbywają się bezpłatne koncerty z udziałem popularnych piosenkarzy i aktorów. Retro filmowe pokazy, wystawy sztuki i oryginalne konkursy samooceny, w których osoby starsze biorą najbardziej aktywną rolę. Poza tym serdecznie gratulujemy w Dniu Osoby w podeszłym wieku.

Głównymi problemami tej kategorii obywateli są zatrudnienie i poprawa wsparcia medycznego. Dochód w tej kategorii wiekowej jest w zasadzie rentą, a więc ubezpieczenie społeczne jest nadal bardziej niż istotne. Oczywiście, w tym święcie, po pierwsze, powinniśmy pogratulować większości krewnych: babci z dziadkiem, rodzicami. Nie zapomnij dać prezentów, nawet jeśli nie mogą być najdrożsi, ale od dołu serca i zebrać się ponownie przy dużym stole, czują się jak dzieci obok mądrych i kosztownych starców. To takie dobre wakacje rodzinne, które powstały bardzo szybko, przypomina, że są ludzie, którzy kochają cię tylko dlatego, że jesteś. To dlatego gratulujemy Dnia Osób Starszych od rana do wieczora.