610 Shares 4780 views

Drukarka atramentowa: Wymiana i napełnić kartridże

Te dni, drukarka nie jest rzadkością i nie jest wart dużo pieniędzy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do drukarek atramentowych. Każdy urząd może sobie pozwolić drukarki odrzutowych, szczególnie jeśli jest częścią urządzenia wielofunkcyjnego łączącego wyjątkiem drukarki jest również możliwość kopiarki i skanera dokumentów. Tymczasem koszt atramentu drukarki jest nadal wysoki. Naboje zamienne są drogie i wymaga dodatkowego wysiłku. Wymagane pomagają firmom komputer, który może zorganizować fundusz zastępczej lub sama spółka musi być zaniepokojony napełniania wkładów do drukarek.

Mimo, że jest to niemożliwe do uniknięcia, ale możemy dać rady jak obniżyć koszty tuszu i co zrobić, jeśli używana jest kaseta i należy je wymienić. Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć dokładnie, kiedy zaczyna brakować atramentu. Drukarka atramentowa, w niektórych przypadkach, może on rozpoznać poziomy atramentu i terminowe ostrzeżenie o kończącym atramentu. Ale nawet jeśli nie, będziesz w stanie określić, że nadszedł czas, aby zmienić kasetę, dopóki nie jest to atrament pozostało bez pracy. W przypadku drukowania dokumentów kolorowych, zmiana z jednego koloru na inny kolor wskazuje, że przynajmniej jeden z kolorów zabraknie. W przypadku druku monochromatycznego, zadrukowany papier jest mniej jasna, litery mogą wyglądać blado szare.

Pamiętaj, że masz do wyboru dwie opcje: można kupić nową kasetę lub można go wypełnić. Jeśli nowa kaseta z atramentem i zakończeniu pierwszego, w celu zaoszczędzenia pieniędzy, można pomyśleć o to wypełnienie. Jeśli napełniania wkładów siebie, to trzeba zrozumieć, że atrament jest inny i nie wszystkie są odpowiednie dla drukarki. Instrukcje zwykle mówi tylko o oficjalnych naboje, więc nie będzie w stanie znaleźć odpowiednie informacje. Uważnie przeczytać opakowanie tuszu, aby zobaczyć, do jakiego wkładu odpowiedniego tuszu.

Niestety, ponownie napełnianych będzie tylko kilka razy. Później będziemy musieli znaleźć zamienną kasetę. Dokumenty są zapisywane do drukarki odpowiedni model dla niego. Ważne jest również, aby zrozumieć, w jaki sposób należy wymienić kasetę. Niektóre drukarki użyć pojedynczego głowicę drukującą dla czarnego i kolorowego naboju, aw niektórych – oddzielne. Dlatego konieczne jest, aby zrozumieć – ze potrzebuje kaseta ma zostać zmieniony, aby omyłkowo nie kupować niepotrzebne i nie żałuję zmarnowane pieniądze.

Jak można obniżyć koszty drukowania na drukarce?

  • Jeśli nie drukować kasetę koloru i pozwala jechać design – wyjąć i hermetycznie zamknąć dyszę. Zapobiega to wysychaniu tuszu.
  • Użyj czcionek z bardziej subtelnym stylu, a mniej nasycone. Można nawet spróbować zmniejszyć rozmiar nagłówka i zmniejszyć ilość krwawienia pogrubione.
  • W ustawieniach drukowania wybrać ekonomiczny druk.
  • A najbardziej radykalny sposób, aby zaoszczędzić – aby wydrukować tylko naprawdę niezbędne dokumenty lub tylko kilka stron.