122 Shares 3843 views

Czarne grzyby jadalne – ale nie bardzo popularne grzyby

Czarne grzyby popularnie zwany także Chernushka. grzybiarzy nie jest bardzo przysługę, więc zbierać tylko jeśli rok nie był grzyb lub po prostu nie w pobliżu innych grzybów. W porównaniu z pieczarkami mleka i innych grzybów jadalnych, czarny pieczarkowy nie jest bardzo smaczne, psuje jego gorzki smak. Ponadto, jest on dość dobrze zamaskowane dzięki ciemnym kolorze, więc trudno.

Czarne grzyby rosnące w północnych regionach Rosji, w lesie. Aby zmieszać go z innym grzybem jest po prostu niemożliwe, trujące grzyby-twins on nie ma. To ciekawe, że w innych krajach, to jest uważany za grzyb niejadalny, a nawet trujące, prawdopodobnie z powodu gorzkiego i cierpkiego soku. Lactarius grzyb jest wystarczająco duża średnica głowie – 20 cm lub więcej. Łodyga jest krótki, ale gruby, dlatego on umiejętnie ukryte za opadłych liści.

Kolor kapelusza nie jest zupełnie czarny, może być oliwkowy, brązowy i znacznie ciemniejszy. Wyraźnie widoczne koncentryczne okręgi rozmyte, brzegi nasadki nieznacznie obniżona i silnie odkształcone. W deszczowej pogody są trochę lepkie. Młody cap grzyb prawie płaski, z lekkim wcięciem w środku, z biegiem czasu staje się jak lejek. Płytki nie były częste, przylegająca do nóg są szary biały kolor.

Czarne grzyby mają gęsty, biały miąższ i bardzo kruche. Kiedy wyrwanie się z niej obficie mlecz biały. Smak to jest gorzka, można powiedzieć, nawet palenie. To z tego powodu, czarne grzyby odnosi się do grupy warunkowo grzyby jadalne. Przed użyciem trzeba dobrze namoczyć grzyby w wodzie, bo w przeciwnym razie będzie to niemożliwe, aby je jeść. Gruzdev zapach bardzo ładny, robaczywe grzyby są bardzo mało, jeśli występują one jedynie osobniki dorosłe.

Od drugiej połowy lipca do września można wybrać się do lasu, aby uzupełnić takie jak czarne muchomor grzyby. Zdjęcia zrobione przez doświadczonych grzybiarzy nie będzie mógł popełnić błąd, a gatunek ten jest bardzo trudno z czymś niejasnym. Grzyb tworzy symbiozę z drzewami. Lasy świerkowe można znaleźć, ale bardzo rzadko, ale w lasach mieszanych, gdzie brzozy rosną grzyby mleko jest pełna.

Zazwyczaj takie dużo grzybów, ponieważ one owocować obfity, ale znalezienie ich jest problematyczna. Czarny pieczarkowy jest trzymane na krótkiej nogi, więc całkowicie osłonięte pod miotu zeszłorocznych liści. Widzimy tylko stare grzyby, są trochę wyższe, ale to jest bardzo trudne ze względu na ciemne kolory, łączenie z ziemi. Szukaj potrzebują pobliżu brzozy, stąpając ostrożnie i słuchania śladami. Jeśli nie było charakterystyczny trzask, potem noga złapany pieczarkowy. Rośnie w grupach, więc znalezienie jednego, można zebrać cały kosz.

Czarne grzyby idą głównie na pikle. Mogą również podpiec i gotować, ale warto wcześniej namoczyć, ze względu na gorzki smak nie może tam być. Po trawieniu pieczarki przez 4 dni pod ciężarem moczony w wodzie, woda jest zmieniane codziennie. Ewentualnie i wrzenia. Po trzeba zacząć solenie. Najlepiej jest marynowane grzyby oddzielnie, ponieważ mogą one przemalować inne grzyby w czerni. Marynowane grzyby są wiśni. Są gotowe do użycia w ciągu dwóch miesięcy od solenia.