236 Shares 5575 views

Elektroniczny przynęta na ryby z rękami – o wiele bardziej ekonomiczne

Obecnie przynęta do połowu elektroniczny, działający na zasadzie wibracji dźwiękowych, nie są już rzadkością. Używam ich sporo fanów „cichej polowania”. Wiadomym jest, że ryby są zawsze pokazując pewną uwagę do wszystkich rodzajów sygnałów emitowanych w stawie.

Zasada działania

Nowoczesne elektroniczne przynęty są o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne różnych przynęt, ponieważ przyciągają ryby podczas czterech oddziaływań: zarówno wizualnych i akustycznych, elektromagnetycznych i mechanicznych. wibracje dźwiękowe w wodzie z zastrzeżeniem odpowiedniej odległości – do tysiąca lub więcej metrów. Raz w strefie działania tego instrumentu, ryby instynktownie próbuje zbliżyć się do źródła „przyjemne” dla sygnałów nich oraz natychmiast łapie na haku. W tym przypadku duża ryba reaguje nawet przy niskich częstotliwościach, które emitują dźwięki w wodzie małych skorupiaków. Kiedy stado małych ryb w żywieniu tworzy wibracje o wysokiej częstotliwości, sygnał ten będzie większy staw mieszkańca. Zakres dźwięków w zbiorniku – od dwieście trzynaście tysięcy herców. Każdy gatunek ryb publikuje swoje wahania częstotliwości. Z reguły ta sama częstotliwość jest przyciągany do niej. Dlatego rybacy zależy od częstotliwości dźwięku, opublikowanym stada, rodzaj ryb i ich ilości.

urządzenie

Elektroniczny przynęta do połowu wykonane tak, że samo urządzenie automatycznie włącza się i wyłącza po zanurzeniu w wodzie, a po wyjęciu z wody. Są one wyposażone w zworki do stosowania w zbiornikach o niskiej przewodności elektrolitycznej. Źródłem energii dla tego samego, w którym pracuje jako zakupione w specjalistycznych sklepach, a domowej roboty elektroniczny ryby przynęta jest akumulator wewnętrzny akumulator. Zwykle wystarcza pojemność do dwustu godzin ciągłej pracy.

Elektroniczny przynęta na ryby, wykonany własnymi rękami

Konstrukcja tego urządzenia przyciąga rybacka ekstrakcja jest elektroniczny generator dźwięku. Może ona znajdować się w małym pudełku o odpowiedniej postaci, na przykład w konwencjonalnym naczyniu mydła. Generator mającą część dźwięku jest zanurzona w wodzie, zbiera się w dwóch tranzystorów. W tym obciążenia dynamiczne głośniki mogą służyć do niego od impedancji cewki siedemdziesięciu pięciu omów. Z istniejącej aparatury dwóch rezystorów zmiennych można zmienić częstotliwość wibracji dźwiękowych. Więc e- przynęta dla ryb z rękami zrobić, można wybrać najbardziej atrakcyjny dla określonego rodzaju dźwięków rybnych. To, co się ten produkt atrakcyjny dla fanów danego biegu.

projekt

Schematy Honeypoty obejmować zastosowanie FISH niskiej częstotliwości tranzystorów półprzewodników małej mocy MP111 i MP113 i wszelkich dużych KT315. Dla głośnika dźwięku, można użyć dowolnego kapsułkę telefonu, na przykład, DEM-4M. Membrana może być wodoodpornej powłoki uszczelniającej lub uszczelki, lub żywicy silikonowej epoksydowej.

Głośników należy podłączyć do układu głównego za pomocą przewodów na długość do podczas połowów zanurzyć grubości do wymaganej głębokości do skutecznego wędkowania. Ogólnie rzecz biorąc, projekt jest bardzo proste, tanie i przystępne. Dlatego elektroniczny przynęty łowić własnymi rękami dokonał wielu rybaków, zwłaszcza, że koszt tego są dość małe w porównaniu ze stosunkowo drogich fabryki.

Wewnątrz pudełka chcesz umieścić i baterią i rezystor z dziobem, dla których można stosować etykiety, w przypadku pomyślnego ukąszenia przy określonej częstotliwości, następnym razem, aby móc dostosować go ponownie. Elektroniczny przynęta na ryby, wykonany własnymi rękami, choć i zużywa mało prądu (tak bateria trzyma długo), ale ma jedną wadę: wielkość stopniowo maleje. Częstotliwość wybór powinien zaczynać się dolna: silnik opornik musi najpierw zostać umieszczone w pozycji końcowej. Następnie metoda eksperymentalna musi powoli dodać wartość dynamiczną głowicą promieniowania. Jeśli ręka nie nadaje się do wyłącznika zasilania, można złapać tuż po wyjęciu baterii.

Zalety honeypot

Wielu rybaków, dla których przynęta dla ryb elektroniczny, wykonany własnymi rękami, to okazja, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy i nie tracić czasu na szkolenia pre-usług. Zamiast gotowania owsianki lub zmielić chleb, po prostu wypełnić w plecaku to kompaktowe urządzenie i wysyłane do stawu.

Poza tym, nawet domowej roboty przynęta elektroniczny posiada dużą powierzchnię ekspozycji w porównaniu z innymi sposobami, aby przyciągnąć zdobycz. Jeśli biologiczne ryby karmienia zapach z maksymalnie pięciu, oscylacje generatora oni „słyszeć” setki metrów, nawet żeglowania na dźwięk z drugiej strony małego stawu.

Większość Honeypoty, w tym domowe przyciąga drapieżnych kilka rodzajów sygnałów, takich jak światło i akustycznych itd. E., podczas gdy zwykle przynęty wpływa jedynie na kubki smakowe.