241 Shares 8698 views

Lek „Tamsulosyna”: instrukcję obsługi, ceny, opinie i analogów

„Tamsulozyny” antidizuricescoe jest działanie leku i służy jako objawowego moczu procesu modulatora w chorobach spowodowanych urologicznych komórek złośliwych nowotworów prostaty postaci. Mechanizm reakcji wyraża się stopniowy spadek intensywności w mięśniach gładkich prostaty, jak również złagodzenie szyi pęcherza. Ponadto, nie jest selektywne blokowanie cewki alfa 1A-adrenretseptorov, powodując zmniejszenie do minimum skutków zaobserwowanych niedrożności – naturalną konsekwencją rozwoju gruczolaka.

Farmakologiczne cech „tamsulozyny”

Wchłanianie leku składników czynnych w przewodzie pokarmowym, może wynosić do 100%. Eksperymentalnie potwierdzone, że absorpcja jest zwiększana podczas wykonywania kapsułek zaraz po posiłku. Stopień asymilacji proporcjonalnym do czasu, jaki upłynął od zużycia leku (to znaczy, nie jest liniową kinetykę). Maksymalne stężenie reagentów w osoczu uzyskuje się po sześciu godzinach (pojedyncza dawka 400 mg). Jednak okres ten może się różnić w zależności od wieku pacjenta.

Należy zauważyć, że przyjęcie w ciągu pięciu dni, stężenie składników w osoczu zwiększa się o 60-70%. chlorowodorek tamsulozyny wystarczająco powoli, przechodzi procesy metaboliczne: wychwyt towarzyszy powstawanie stabilnych metabolitów, które mają wysoką selektywność wobec alfa 1A-adrenergicznego.

wskazania

Lek „tamsulozyny” Instrukcja klasyfikuje się jako środek do leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego, ciężką objawowego (gruczolak, bolesne oddawanie moczu oraz inne choroby dolnych narządów moczowych).

Ponieważ badania kliniczne nie wykazały żadnych krytycznych reakcji z innymi substancjami wspomnianej grupy farmaceutycznej, to nie ma ograniczeń w zastosowaniu „tamsulozyny” jako katalizatora pomocniczego z Medical selektywne blokowanie receptora alfa-adrenergicznego 1a.

Dawkowanie i sposób podawania

Brak efektu hipotensyjnego – charakterystyczną cechą leku „tamsulozyny”. Instrukcje stosowania stanach, w których potrzeba tylko wyboru dawki nie jest wystarczająco doustnie – 400 mikrogramów leku po śniadaniu, (2 kapsułki / tabletki o wadze 200 mg każda, lub 1 kapsułkę / tabletkę o masie 400 mg). Co więcej, to dzienna szybkość nie muszą być skorygowane, nawet jeśli pacjent nie zaobserwowano niewielkie odchylenia w nerkach i wątrobie. Niemniej jednak, początek kursu terapeutycznej powinno być poprzedzone dokładnym rozpoznaniem aby wykluczyć możliwość wystąpienia raka prostaty. Również w ogóle w trakcie zabiegu są obowiązkowe badanie odbytnicy.

Kapsułki i tabletki „tamsulozyna” nie powinien żucia – naruszenie koperty może niekorzystnie wpływać na szybkość uwalniania substancji czynnej do reagentów. Natychmiast po zażyciu leku zaleca się pić wodę. Zabrania się korzystania z „tamsulozynę” w pozycji leżącej.

Istniejące ograniczenia i przeciwwskazania

Lek „Tamsulosyna”, których cena, w zależności od producenta i formatów opakowań, w zakresie 400-1700 rubli, przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Dlatego badania jej wpływu na płód nie zostały przeprowadzone w okresie ciąży. Recepta jest tylko dla danych typu tablet, czyli diagnoza „łagodnego rozrostu gruczołu krokowego” należy umieścić w badaniu (z obowiązkowym pre-test na raka).

Wśród przeciwwskazań – Nadwrażliwość na lek „tamsulozyny” (aplikacji użytkownika zawiera szczegółowy wykaz wszystkich odczynników pomocniczych). Niepożądane jest zastosowanie wymienionego środka do niedociśnienia ortostatycznego i przewlekłych chorób wątroby lub nerek (w takich przypadkach, lekarz musi oszacować potencjalne korzyści stosowania „tamsulozyny” oraz określenie zakresu możliwych ujemnych skutków wyzdrowienia).

Przy regularnym recepcji dopuszczalny lekki zawrót głowy, czasami zastępuje stan półprzytomny. Kierowcy pojazdów i pracowników, których obowiązki zawodowe zaangażowanie zagrożenie zranienia, należy przestrzegać szczególną ostrożność w stosowaniu substancji.

skutki uboczne

Podobnie jak każdy inny lek, istnieją skutki uboczne i narkotyków „Tamsulosyna” (cena zdrowia mężczyzn jest wysoka, a reakcje alergiczne są niewielkie, dzięki czemu niepożądane uznane jako istotny brak nie jest to konieczne).

Równolegle z mocą uzdrawiania może nastąpić:

 • bóle głowy;
 • podrażnienia skóry;
 • Czas trwania biegunki;
 • arytmia serca;
 • ból w obrębie miednicy.

„Tamsulosyna” Czasami, analogi, które są powszechnie dostępne na rynku, powodując pacjenci bezsenność lub odwrotnie, nadmierna senność. W rzadkich przypadkach – czasowe naruszenie krzesła i osłabienie potencji.

Przedawkowanie, jego przejawy i neutralizacja

Objawy przedawkowania, która stała się konsekwencją leku jest „Tamsulosyna” (instrukcje użytkowania ostrzec o tym), to może być wymawiane ostre niedociśnienie. I choć prawdopodobieństwo tego scenariusza jest bardzo niskie, algorytm wspomagania mimo wykonane:

 • bezpośrednio podać pacjentowi w pozycji poziomej;
 • W razie potrzeby, przeprowadzenie złożonych działań, mających na celu normalizacji układu sercowo-naczyniowego w ciele;
 • w celu weryfikacji funkcji nerek (urządzenie łączące sztucznego oczyszczania krwi niepraktyczne, ponieważ substancja czynna jest całkowicie powiązany ze związkami białkowymi w osoczu);
 • powodować wymioty u pacjenta, w celu zatrzymania dalszej absorpcji reagentów (również to płukanie żołądka równoczesnego stosowania środków przeczyszczających);
 • w przypadku braku dynamiki poprawy stosować leki, które pobudzają krążenie krwi.

interakcje lek: charakter reakcji

„Warfaryna” i „Diklofenak” jakościowo wpływać na prędkość wyjściową organizmu „tamsulozyny” narkotyków (ceny leku znaczne, ale efekt jest tego wart). Jednak długotrwałe obserwacje dotyczące wspólnego korzystania z tych leków w szpitalu nie prowadzi się, w konsekwencji, należy zachować szczególną ostrożność jest zalecana. „Atenolol” i „Enalapryl” nie współdziałają ze wspomnianym materiałem „cymetydyna” promuje koncentracja „tamsulozyny” plazmy, a „Furosemid” daje zupełnie odwrotny skutek.

Proces obniżania ciśnienia krwi wywołanego przez spożycie leku może zostać zwiększona w wyniku jednoczesnego stosowania innego adrenoblokatorovv alfa 1A lub diuretyki i środki znieczulające. Znaczący wpływ na kinetykę farmakologiczne wolnych frakcje „Diazepam” i „chlormadinonu” przygotowaniem „tamsulozyny” Instrukcja obsługi (Cena powyższych środków. – 500-1400 RUB) nie jest określona.

Warunki i czas przechowywania

Od warunków przechowywania leku „Tamsulosyna” przewodnik stwierdza co następuje:

 • bezpieczny zakres temperatury – 15-25 stopni Celsjusza;
 • optymalna wilgotność – 70%.

Warunkiem jest materiał przechowywania w oryginalnym opakowaniu (w miejscu niedostępnym dla dzieci, który jest dobrze chroniony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych).

Kiedy wszystkie punkty instrukcji Producent gwarantuje, że efekt terapeutyczny „Tamsulosyna” nie osłabi w ciągu dwóch lat od jej wydania.

analogi narkotyków „Tamsulosyna”

Lista „sobowtórów” reprezentowana jest przez dwie grupy leków. Pierwsza grupa obejmuje leki, wspólny, drugim – rzadki nazw handlowych.

środki publiczne:

 • „OMNIC” (w oryginale – OMNIC), producent – Holandia, uwalnianiu – Tabletki / kapsułki 10/30 sztuk w opakowaniu, zakres cen – 380-1700 rubli.
 • "Proflosin" (Proflosin), Niemcy, pęcherze 30 kapsułek, szacowany koszt – 500 rubli.
 • „Sonizin” (Sonizin) Kraj pochodzenia – Rumunia, standardowy pakiet 10 lub 30 kapsułek, średnia cena – 450 rubli.

Inne znaki towarowe i nazwy handlowe leku „tamsulozyny” (analogi, które są mniej powszechne lub uwalniające formy zostały już wycofane z produkcji):

 • "Omsulozin" (Omsulosin), Indie, kapsułki 0,4 mg (30 cz.) Wynosi Cena od 350 do 550 rubli.
 • „Tamsulosyna-Teva” (Tamsulosyna-TEVA), „Tamar-Actavis” produkt firmy, Grecja, kształt opakowania, a cena jest taka sama jak w poprzednim przypadku.
 • „Tamsulosyna-Retard” ( „dubler” składnik o przedłużonym uwalnianiu), linia produkcyjna osiadł w Rosji, tabletki 400 mg, koszt – około 300-360 rubli.

„Tamsulosyna”: Opinie lekarzy i pacjentów

Leczenie farmakologiczne tego leku jest zwykle skuteczne i jest wyrażony w wyrażeniach regresji związane z niezłośliwymi nowotworów prostaty.

Po około 90 dniach objawy zmniejszyły się w 2 razy, przy czym pierwsze widoczne zmiany już zaobserwowano w 14-21 dni. Po zakończeniu objawów spadków indeks 75% (w stosunku do fazy rozruchowej), który jest z pewnością wynik akceptowalny.

Piękny tolerancja „Tamsulosyna” (cena orientacyjna i najbardziej popularne leki generyczne są podane wyżej) sprawia, że jest bardzo wygodny w użyciu podczas przypisywania pacjentów do leczenia. Jednak, aby osiągnąć maksymalny potencjalny wpływ tej substancji jest niewystarczające, zaleca się leczenia skojarzonego z innymi metodami i produktów farmaceutycznych.