236 Shares 3210 views

Grzane piwo: wielki zimowy napój lub użyteczny lek?

W naszym kraju, tradycyjny sposób picia piwa przez wiele lat to klasyczny czat z solonej ryby, krakersów i innych „piwo” przekąsek. Ale trzeba przyznać, fakt, że kultura spożywania napoju wciąż w powijakach. Znacznie większe wykorzystanie wariantów tego smacznego i zdrowego w umiarkowanych ilościach piwo jest znane w krajach takich jak Niemcy, Polska, Republika Czeska.

Na przykład, jest bardzo popularny w pubach te kraje, możemy uznać wyłącznie lek grzane piwo. Polski pivomany, na przykład, jak ogrzanym piwa z przekąski z chleba żytniego i boczku lub słoniny, i Skandynawów i Niemców gotować prawdziwe piwo grzane wino. W tym celu, korzystnie ciemnym piwie, ale jest to raczej kwestia gustu – ciepło może być każda odmiana. W produkcji grzanego wina w gorącym piwa dodać cytryny skórki, cynamon i goździki, dobrze, niektórzy sędziowie mogą ścianka tylna i mleko.

Inna wersja „grzanego piwa wina” może być wykonana z dowolnego różnych lekkiego piwa. W tym litr piwa wylano do naczynia szkliwa głębokich (piany podczas gotowania wzrośnie tak, że zgrubienie na naczynia może być wysoka), dodaje się do niej 4-5 łyżeczki cukru i skórki z cytryny. Jeśli nie ma ochoty się wysilać popić – starta skórka można zastąpić drobno pocięte skórki. Istnieje również dodać trochę cynamonu (szczypta) oraz 4-5 sztuk goździków. Mieszaninę umieścić w nośniku ciepła i pozostawiono, aby ogrzała się do wrzenia. Podczas przygotowywania ciepłej piwa, w osobnym naczyniu dokładnie wcierać kilka żółtka z cukrem. Gdy mieszanina stanie się homogeniczną pianki, piwo, czyraki, żółtka cienkim strumieniem, mieszając ostrożnie wprowadzono do naczynia. Po tym, doprowadzić mieszaninę do wrzenia nie jest konieczne – żółtko będzie curdle i grzane wino nie będzie działać. Po piwo napój zgęstnieje, usuwa się go przed ciepłem i wlać do szklanki. Podawać do stołu powinny być natychmiast, zanim wystygnie.

Te napoje są tradycyjne w północnej Skandynawii, gdzie czasami zastąpić znane nam kawa i herbata. Oni zawsze są karmione na święto zimowego i traktują gościom sposób, aby dać im szansę rozgrzać. Nawiasem mówiąc, właściwości rozgrzewające i grzane piwo stało się podstawą do stosowania go jako leku.

Grzane piwo jest zimno – za i przeciw.

Pomimo faktu, że skuteczność tego leczenia naukowo nie udowodniono, że jest tutaj stosowane od wieków jako skutecznego środka ludowej. Dzięki doskonałym skutkiem napotne, gorące piwo pomaga przeziębienia, obniża się temperaturę, poprawia stan górnych dróg oddechowych. piwo także w dowolnym stanie pomaga przyspieszyć metabolizm, rozszerza naczynia krwionośne i normalizuje ciśnienie krwi.

Ale w tym samym czasie odnoszą się do liczby hot piwa delikatnie działających środków nie jest konieczne, więc przed użyciem go jako lek, ocenić ich możliwości. I, oczywiście, nie dać go do dzieci i ludzi, którzy nie piją w ogóle. W ogóle, jeśli wiesz dokładnie, co będzie można wypić więcej grzane piwo (co jest dość specyficzny smak napoju), można bezpiecznie przeprowadzić taki eksperyment.

Skutecznie grzane piwo kaszel – to ułatwia oddychanie i pomaga łagodzić suchy kaszel. Dla uzyskania maksymalnej wydajności i zmniejszenie nieprzyjemnego smaku gorącego piwa można rozpuścić jedną lub dwie łyżki miodu i dodać do odrobiną cytryny. Natychmiast po wypiciu gorącego piwa powinien iść do łóżka i owinąć sobie – pozwoli to na zwiększenie potliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie środków krajowych na noc – do rana objawy przeziębienia zmniejszyć lub zniknąć całkowicie.