524 Shares 1788 views

Chłodziarka bagażowa własnymi rękami – szybko, sprawnie i niepowtarzalnie!

Bardzo często w codziennym życiu wymagane jest urządzenie takie jak butelka termosu. Stosuje się do przechowywania żywności na gorąco lub na zimno. Wszakże termosy są przeznaczone głównie do płynów, a czasami trzeba przynieść gorące ciasta lub pieczone kurczaki. Latem, wręcz przeciwnie, należy dbać o świeżość mięsa lub produktów mleczarskich. Jak mogę bez worka na lodówkę!

Torebka na lodówkę z własnymi rękami

Oczywiście kupisz tę małą rzecz w sklepie. Może to jednak nie być możliwe dla innych. Ale jest wyjście! Automatyczna torba na szyję jest niemal gorsza od funkcjonalności produktu fabrycznego. W końcu głównym elementem tego urządzenia jest izolacja wnętrza obiektu przed wpływem temperatur zewnętrznych. Doskonały materiał do osiągnięcia tych celów może służyć jako plastikowa pianka, która tworzy zwykłą skrzynkę na buty z pokrywką lub kartonową obudową z laptopa. Jest to taka torba-lodówka z własnymi rękami dość szybko i bez kosztów finansowych. Jedną wadą tej małej rzeczy jest mała wewnętrzna objętość.

Lodówka bagażowa na piknik

Aby móc wydobyć więcej produktów na przyrodę, możesz użyć innego sposobu jego przygotowania. Mistrz potrzebuje pojemnej torby, możesz wziąć normalny sport lub plecak. Następnie, od starej kurtki lub koce, izolacyjny izolator termiczny jest wycinany i szyty, co powinno łatwo dopasować się.

Jak zrobić torbę z lodówką własnymi rękami

W celu uzyskania większej estetyki i poprawy jakości rzeczy należy kupić piankowy polietylen z klejoną folią. Z wyciętego "krzyża", składającego się z czterech połączonych prostokątów. Dolna część worka jest ułożona w podstawie, boki przylegają do jej boków. Wzór jest nieco mniejszy niż objętość samej torby, dzięki czemu można łatwo wejść do wnętrza skrzynki grzejnika. Pokrycie najlepiej wyciąć pojedynczo, wklejając go na końcu, ponieważ spieniony polietylen źle się zgina. Pozostałe prostokąty są złożone na pół i umieszczone na narożach-stawach tworząc drugą warstwę izolacji.

Najszybszy i najprostszy sposób na "termopren"

Nasze babcie oferują w starych książkach doradztwo dla młodych gospodyni domowych swoją własną wersję jak torba na lodówkę jest przez siebie. W torbie są włożone dwa pojemniki, można nawet zwykłych garnków. Trzeba łatwo wejść w drugą w taki sposób, aby pozostała pusta przestrzeń pomiędzy murami. Między dnem a ścianami wewnętrznego zbiornika i na zewnątrz, uszczelka wykonana jest z materiałów izolacyjnych: drewna, styropianu, puszystego. Wcześniej powszechnie stosowano zwykłe trociny lub wióry, siano lub słoma, zmięty papier. Produkty są już zamrożone lub podgrzewane do żądanej temperatury (jednej lub drugiej). Dla lepszego efektu zaleca się umieszczenie wewnątrz "urządzenia chłodniczego" – kawałka lodu w gęstym opakowaniu. Najlepiej używać metalowych puszek spod piwa lub Coca-Coli, w których są wstępnie umieszczone metalowe elementy: gwoździe, śruby, nakrętki. Woda jest wylana i cała struktura jest zamrożona. Takie urządzenie będzie dawało zimno przez długi czas, a nawet jeśli rozmrażanie nie płynie.