641 Shares 2568 views

Land Cruiser 105 – kolejna restyling Toyota

Land Cruiser 105 – modyfikacja legendarnego samochodu Toyota Land Cruiser, popularnie określane jako „kukurydza” ze względu na współbrzmienie słów. Został on wyprodukowany w 1998 roku.

W przeciwieństwie do poprzednich wariantach

Zewnętrznie modyfikacja ta nie różni się zbytnio od poprzednich – to był pomysł projektantów. Starali się zachować charakterystyczny wygląd, jednocześnie zwiększając zgodność z filozofią tej linii samochodu, którego istotą – wyższości nad prostotą luksusu.

architektura wnętrz

Wnętrze Land Cruiser 105 zmieniła się znacząco. Wewnątrz, samochód stał się trochę dłużej, a teraz wygląda bardziej rygorystyczne i nowoczesny.

Koło, uchwyt i przedni panel ACP pojawiła się elementy drewniane, a konsola środkowa – pasta metali i węgla. Twórcy starali się zachować ogólny styl modelu.

kupujący domowe czekają na mały, ale nadal miła niespodzianka: system nawigacji z samochodu został dostosowany do rosyjskich drogach.

Komfort w Land Cruiser 105 pozostał na tym samym poziomie, ponieważ pomimo wielu zmian, to jeszcze SUV. Salon przeznaczony jest dla osób o średniej wysokości, więc koszykówki w tym samochodzie będzie trochę niewygodne. Drugi rząd siedzeń dla dwóch pasażerów. Jest jeszcze trzeci rząd siedzeń, ale nie siedzieć tak wygodne, jak dwóch pierwszych.

Ogólnie rzecz biorąc, główne japońskie nie koncentrują się na wygody i niezawodności, trwałości i wytrzymałości – i udało się.

Toyota Land Cruiser 105. Specyfikacja

pierwszy sprzęt

Pojazd wyposażony w nowy silnik, którego objętość wynosi 4,5 litra. Jego właściwości są znacznie lepsze niż w poprzednim silniku – pojemność wzrosła o czterdzieści procent (235 KM) i moment obrotowy – na pięćdziesiąt (615 Nm). Do niego i zaproponował sześć-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Połączenie tych dwóch jednostek napędowych do rozproszenia Toyota Land Krąćownik 105 do dwustu dziesięciu kilometrów na godzinę, a przyspieszenie od zera do stu występuje w 8,3 sekundy.

Drugi sprzęt

W tej aktualizacji i innych flagowym silnikiem o pojemności 4,7 l – jego pojemność wzrosła do dwieście osiemdziesiąt osiem koni mechanicznych, a zużycie paliwa zmniejsza się. Aby oferował automatycznej skrzyni biegów z pięcioma biegami. Jednak zmiana biegu w nim jest niewielkie opóźnienie, co jest szczególnie widoczne w trybie sportowym.

Zachowanie na drodze

Samochód nie jest bardzo dobrze zachowywał się w zakrętach – to jest zupełnie obojętny i nie reaguje na kierownicy. Ale na prostym odcinku toru wszystko jest w porządku. Zawieszenie jest bardzo gładka i izolacja akustyczna – po prostu doskonałe: silnik nie słychać nawet przy dużych prędkościach.

Bardzo wysokiej jakości wykonane i hamulce, które są wyposażone w samodostosowującego systemu uznawania i jakość powłoki.

technologii

Wszystkie te cechy mają na celu poprawę zachowania pojazdów na drogach. Ale to nie wszystko! Land Cruiser jest wyposażony w 105 automatycznie dostosowuje bary stabilizator, które poprawiają jej przepuszczalność.

Ponadto, nie jest to najnowszy system, który jest rodzajem tempomatem. Pozwala to samochód, aby przejść do „Pieszy” prędkościach – jednego, trzech lub pięciu kilometrów na godzinę. Więcej może on kontrolować moc silnika i hamulce holowanie w razie potrzeby. W ten sposób kierowca może jedynie sterować.