800 Shares 3393 views

Rzęsistkowica u kobiet: leczenie, diagnostyka, objawy, ciąża

Najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową jest rzęsistkowica u kobiet. Towarzyszy mu nieprzyjemnych objawów, a bez odpowiedniego leczenia może spowodować komplikacje. Wśród nich, niepłodność, ciąża patologii, przewlekłe zapalenie moczowo nowotworu szyjki macicy i zwiększonej podatności na wirusy.

Choroba powoduje Trichomonas vaginalis. Ona dostaje do genitaliów kobiety podczas seksu. Tydzień później objawy. Mogą one jednak być nieobecny. Rzęsistkowica u kobiet objawia się w następujący sposób:

  • wyładowania żółtej o silnym zapachu;
  • obrzęk i zaczerwienienie narządów płciowych;
  • pieczenie i swędzenie;
  • dyskomfort lub nawet ból podczas oddawania moczu i seksu.

Jeśli masz takie objawy, należy natychmiast odwiedzić wenerolog. Pożądane jest, aby być badane w celu pełnego zakresu chorób przenoszonych drogą płciową, takim jak objawy charakterystyczne dla innych chorób. Ponadto, możliwe jest połączenie wielu infekcji, często występuje.

Należy jednak pamiętać, że drobnoustroje, które normalnie żyją w organizmie, może powodować stany zapalne pochwy, sromu i cewki moczowej, pod pewnymi warunkami. Towarzyszą im podobne objawy. Dlatego też badanie można rozpocząć z ginekologiem.

Ponadto często rzęsistkowica w kobiety są bezobjawowe. Pani nawet nie uświadamiają sobie, że są zakażone i zarażać ich partnerów. Bez leczenia, proces staje się przewlekły, a powikłania rozwija się w czasie. Jest zatem pożądane, aby być regularnie badane na choroby przenoszone drogą płciową, nawet jeśli to nie przeszkadza, zwłaszcza po powieściach wypoczynkowych i przypadkowego seksu.

Ważne jest, aby zdać egzamin przed ciążą. Ponieważ jest to najbardziej niebezpieczne choroby w tym okresie po raz pierwszy i może przejawiać się w tle obniżonej odporności i zmiany hormonalne.

Rzęsistkowica Ciąża i połączyć bardzo trudne, o wiele łatwiej ją leczyć przed zapłodnieniem. Ponieważ w tym okresie dozwolona ograniczoną liczbę leków, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, i leczyć choroby jest nadal konieczne. W przeciwnym razie może to doprowadzić do zakażenia płodu, przedwczesnego porodu i innych patologii.

Rozpoznanie rzęsistkowica jest umieszczony na podstawie badań, widać lekarz może jedynie przyjąć założenia. Najczęstsze i dokładne metody – jest zaszczepienie i PCR. Jednakże obecność Trichomonas w pochwie, zwłaszcza w ostrej procesu mogą wykazywać konwencjonalny rozmaz na florę.

Siew jest uważana za najbardziej wartościową i dokładna analiza, ponieważ wynik jest również zdeterminowany i lek do których wrażliwych drobnoustrojów. Jednak to trwa około tygodnia. Znacznie szybciej przygotowany na podstawie analizy PCR. Posiada również wysoką czułość.

Pacjenci do czynienia z tą chorobą, zwykle zainteresowany jak traktować rzęsistkowica u kobiet. Wszystko zależy od tego, czy ostry lub przewlekły proces jest zaniepokojony lekarz. Jeśli choroba jest świeże, łatwiej jest wyleczyć. Jeśli jest przewlekły proces wymaga leczenia bardziej złożone i długoterminowe z obowiązkowego stosowania preparatów immunologicznych.

Tylko leczenie miejscowe nie można zrezygnować. Jednakże, jest aktywnie wykorzystywana w terapii układowej kompleksu zmniejszyć czas jego trwania. Dość często przepisywane leki, które przywracają mikroflorę i chronią wątrobę przed toksycznym działaniem leków.

Kiedy leczenie rzęsistkowica jest obowiązkowe leki, a partnerem. Nawet jeśli testy nie potwierdziły zakażenia było. Często nawet nie robić, ale po prostu człowiek przechodzi terapię.

Absolutnie nie można przerwać kurację lub przypisać je do siebie samego. Może to prowadzić do przewlekłej procesu, a pojawienie się szczepów opornych na leki.

Długi okres utajenia choroby przyczynia się do rozwoju powikłań. To zwiększa prawdopodobieństwo niepłodności, ciąży pozamacicznej, rozwoju przewlekłego zapalenia błony śluzowej macicy, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, salpingoophoritis, szyjki macicy. Ze względu na szkodliwy wpływ na nabłonek zwiększa ryzyko zakażenia HIV, WZW typu B, opryszczka narządów płciowych, HPV poprzez kontakt seksualny.

Tak, rzęsistkowica u kobiet należy traktować z pojawieniem się pierwszych objawów. Brak leczenia prowadzi do poważnych powikłań, szczególnie ze strony układu rozrodczego. Często jednak, że choroba przebiega bezobjawowo, dlatego trzeba poddawane regularnej kontroli, nawet jeśli to nie przeszkadza. Pamiętaj, aby sprawdzić przed ciążą.