732 Shares 7976 views

Jak umieścić dziecko w łóżku – proste i skuteczne porady

Twoje dziecko dorasta i śpi co miesiąc żyło coraz mniej. Gdyby wcześniej obserwował reżym "jedz i spać", wtedy po osiągnięciu wieku sześciu miesięcy wzrasta okres czuwania i badania otaczającego świata.

W przypadku problemów z umieszczeniem dziecka

Dzieci urodziły się już z upragnionym temperamentem. Każda pielęgniarka w szpitalu powie, że każde dziecko śpi na swój sposób. Dlatego rozwiązanie problemu "jak umieścić dziecko w łóżku" zależy przede wszystkim od natury dziecka. Spokojne niemowlęta potrafią zasnąć, nie mając czasu na słuchanie końca kołysanki. Nerwowe, nieśmiałe dziecko zasypia się z trudem i natychmiast obudzi się z najmniejszym szelestem.

Po drugie, zdolność do szybkiego i łatwego zasnąć zależy od stanu i natury matki. Komunikacja między matką a jej dzieckiem jest niewidoczna, ale bardzo namacalna i skuteczna. Trudno oczekiwać szybkiego zasypiania z nerwowym i niespokojnym ruchem. A jeśli nawet przedtem karmiono jedną myślą: "Jedz szybciej!", Spodziewaj się silnego i cichego snu małego człowieka, trudno byłoby. Mimo wszystko, choć jest mały, czuje wszystko …

Przygotowanie się do łóżka – jak umieścić dziecko do spania

Rozważając dwa podstawowe warunki, na których sukces zależy od zasypiania, przejdźmy do technicznej części procesu "roweru". Prawie każdy wie, jak umieścić dziecko do łóżka . Prawda to nie gwarantuje sukcesu. Przynajmniej od pierwszego połączenia.

U niemowląt z reguły wszystkie dzieci to kołdry. Towarzyszy im każdy sen. Dla każdego dziecka, kończy się piosenka kołysanki z chorobą lokomocyjną. Więc rozumiesz, jak umieścić dziecko w łóżku prawidłowo. Oznacza to, że pewien porządek działań jest opracowywany przed snem. Możesz tylko wziąć to za podstawę i stopniowo, jak dziecko dorasta, dodać nowe rytuały do niego. Może to być:

– kąpiel przed snem;

– Iść na świeżym powietrzu przez godzinę – półtora;

– zasypianie zawsze w jednym miejscu i przy tym samym oświetleniu (dostać lampkę nocną z kojącym miękkim światłem);

– głos rodzica (zwykle matka, ale także ojciec musi wziąć udział i wiedzieć, jak umieścić dziecko do spania);

– bajki dla nocy, które można powiedzieć już dorosłym dzieckiem. Zamieniają je z kołysankami czasu i stają się niezbędnym rytuałem dla niego.

W wieku sześciu miesięcy trudniej będzie rozdrobnić ręce. Ale możesz też spać na wózku inwalidzkim. Więc stopniowo sprowadzaj dziecko do zwyczaju zasnąć, nie w ramionach matki. Ponadto, zanim umieścisz dziecko w łóżku, pamiętaj, aby stworzyć atmosferę ciszy i spokoju. Przez pół godziny przed snem wyłącz telewizor i spróbuj usunąć wszystkie irytujące i rozpraszające czynniki. Komunikuj się z dzieckiem w ciepłym i spokojnym głosie. Nie graj z nim w aktywnych i żyjących grach. Powinno to nastąpić nie później niż dwie lub trzy godziny wcześniej.

Po co spać dziecko

Dzieci są różne. Ktoś można położyć na pół godziny, ktoś musi cierpieć półtorej godziny. Ale rodzice i dziecko są całkowicie zależne od ciebie. Reżim dnia i jego znajomość harmonogramu są w Twoich rękach. I od tego w niewielkim stopniu zależy od fizycznego rozwoju dziecka. Dlatego zrozumienie, jak prawidłowo umieścić dziecko w łóżku pomoże Ci wykazać się konsekwentnym wytrwałością w tej kwestii.

Z czasem córka lub syn zasną. Długi i zwyczajowo ukształtowany zwyczaj zasnąć po pewnym rytuale pomoże im zamknąć oczy już w ciągu pierwszych dziesięciu minut bajki mojej matki lub ojca. I z biegiem czasu, o uczęszczaniu do szkoły, bajki znikną. Będzie miał zwyczaj rozmawiać z moją matką przed pójściem spać o najbardziej intymne, co wydarzyło się w ciągu dnia. I to dużo warte …