201 Shares 1877 views

TTX AK-47 (Kałasznikow) celem, wielkość

AK-47 (Kałasznikow Karabin próbka 1947) – Broń wojskowa, które zostały dostarczone przez radzieckiego wojska w 1949th roku. Zaprojektowany w 1947 Mihailom Timofeevichem Kalashnikovym, po którym został nazwany.

Krótka informacja o maszynie

Walka AK-47 (a także jego modyfikacja przez całego świata w różnych wersjach) jest zdecydowanie najbardziej powszechne i popularne w wielu stanach. Według typu AK-47 (czyli do samego siebie, a także do podobnych struktur) jest jedna piąta wszystkich broni strzeleckiej na naszej planecie. Minęły prawie sześćdziesiąt lat od stworzenia maszyny, a to już recytuje ponad siedemdziesiąt milionów egzemplarzy w różnych wersjach.

Obecnie około pięćdziesiąt obce wojska używając karabinu Kałasznikow próbki 1947 jako oficjalny broni broni połączone. Konkurencja to tylko amerykański robione karabin szturmowy pod nazwą M16. Niemniej jednak poczyniono w stosunkowo niewielką skalę: tylko osiem milionów egzemplarzy. I tylko 27 Armie świata używają tej broni.

Wielu ekspertów zgadza się, że AK-47 – standard jak być prosta obsługa broni ręcznej, a także wskazanie, w jaki powinien być niezawodny w walce. TTX AK-47 można powiedzieć, że jako wkłady amunicji kalibru 7,62 używany, obecnie w użyciu, na przykład, snajper Dragunov karabinu. Karabin Kałasznikow próbka 1947 tworzą podstawę do rozwoju takich modyfikacji jak AKM (zmodernizowany) i AK-74 (wzór 1974). Ponadto, jednostka pracy była podstawą Kałasznikowa karabiny maszynowe i strzelby z „Saiga”.

Jak to wszystko się zaczęło

W 1943 roku, w dniu 15 lipca, z inicjatywy radzieckich sił zbrojnych zostało zwołane. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Rady Technicznej, składający się z Ludowego Komisariatu Obrony ZSRR. Następnie czołowi eksperci po raz pierwszy mówił o potrzebie, aby utworzyć nowy małe ramiona oparte na pewnej bazie. Przedstawiła przechwycony niemiecką maszynę, która stała się prototypem StG-44. Należy również pamiętać, został przekazany lekką samozaładowcza karabinek produkcji US M1. Oba pistolety używane naboje kaliber 7,92 i 7,62, odpowiednio. Zatem inżynierowie ustawić zadania: opracowanie broni, które byłyby ważne analogowy niemieckich konkurentów, ale byłoby użyć mniejszego kalibru.

Pierwsze próbki

Powstały one w dość krótkim czasie. Następnie, ponieważ spotkanie odbyło się tylko jeden miesiąc. produkcja pilotażowa urządzenia została ustalona dopiero w marcu 1944 roku. Były pewne założenia, które przyczyniły się do budowy spełniania charakterystyk, AK-47. O nich nie możemy nie wspomnieć.

Mówimy o wydarzeniach 1943rd roku. Następnie były pierwsze rysunki, które są zaplanowane do realizacji w połączeniu z użyciem pośredniej naboju 7,62 kalibru. Zostały one przeprowadzone wspólnie przez inżynierów i Semin Elizarov. Ich advance wysłana do organizacji, które brały udział w rozwoju nowych rodzajów broni. Potem było tylko około 7,62 do 41. Jednak w trakcie transakcji nie została zmieniona na 7.62 do 39, które również dotkniętych właściwości działania AK-47.

SKS i Kałasznikow

Pod pośredniego wkładu w tych dniach, inżynierowie starali się stworzyć nie tylko z broni automatycznej. Kompleks obejmuje rozwój samodzielnego załadunku i automatycznie ładowanej strzelby i karabinu maszynowego. Następnie oszacowano, że charakterystyka wydajności AK-47 miały umożliwić tłumienie sił wroga w odległości nie mniejszej niż czterystu metrów. Takie cechy były osobliwe broni, które były wykorzystywane amunicji karabin. Ale był zbyt silny, ciężki, a co za tym idzie, drogie. W tym samym czasie dane te przekraczają odpowiednie parametry prawie wszystkich pistoletów maszynowych, a przede wszystkim, do wniosku, korzystne znaczenia.

Rezultat był taki, że rozwój nowych broni strzeleckiej pozwoliło ponownie wyposażyć całą armię, aby zmienić (całkowicie!) Indywidualne arsenał każdego żołnierza. Aż do tego momentu to obejmuje również takie bronie jak pistolet maszynowy Szpagin, karabin Mosin, karabin samopowtarzalny Tokarev. I karabiny maszynowe zostały zbudowane na projektowaniu różnych systemów, w tym zagranicznych.

Problemy w rozwoju i zakończenie procesu

Jak wspomniano wcześniej, niektóre wysiłki zmierzały do opracowania karabinu Magazine. Jednakże, w stosunkowo krótkim czasie proces został zakończony. Powodem tego było widoczne starzenie koncepcji i jej wymiana na nową, co odpowiada rzeczywistości i potrzebę odpowiedniego okresu. Niedługo kontynuował swoją drogą, a produkcja SKS. Dokładniej, to już na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku pracy na jej utworzenia w fabrykach zostały zatrzymane, a siły wytwórcze są rozdzielone. Powody były proste: był niski przetwórcze. Przynajmniej, znacznie niższe niż w przypadku nowo opracowanego urządzenia. Poniższa walczyli cechy. Podobną sytuację można prześledzić w przypadku karabinu maszynowego Degtyarev. W 1961 roku jego produkcja została wstrzymana, a przenośnik włączony tworzenia RPK. Było powszechnie jednolity model.

Konkursy i wybór modelu

TTX AK-47 stał się jednym z najważniejszych parametrów wpływających na wybór tego typu broni małokalibrowej. Ale jakie są alternatywy i co pistolet prawie udało się odbywać zamiast historycznego rozwoju Michaił Kałasznikow?

Wyniki badań zostały zaprezentowane w 1944th roku, okazało się, że najlepsze jest automatyczne pod nazwą AC-44. Został on opracowany przez rusznikarza Sudaevym. Później, kiedy model jest sfinalizowana, zdecydowano się zwolnić małe ramiona w niewielkiej limitowanej edycji. Wiosną i latem przyszłego roku na składowiskach prowadzonych badań wojskowych, które ujawniły pewne braki. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie roszczenia do pistoletu jako środek do pokonania siły wroga nie był naładowany. Ale kierownictwo armia zdecydowała, że żołnierze potrzebują większej mobilności spadł ciężar maszyny, więc inżynierowie musieli znaleźć rozwiązanie w tym kierunku. Jednak Sudan nagle zmarł.

Test AK-47

Wyszukiwanie przez AS-44 decyzji została wstrzymana, a w 1946 roku dowództwo jednostek wojskowych ogłosiła trzymać kolejną rundę testów. Tym razem udział legendarny rusznikarz Mihail Timofeevich Kałasznikow, który już udało się osiągnąć sukces w odpowiednim kierunku. Udało mu się stworzyć całkiem ciekawe wzory broni. Dokładniej, opracowała dwa Kałasznikow pistolet maszynowy. Jeden z tych broni zostały zaprojektowane przy użyciu systemu brama hamowania. Samozyadny karabinek zaprojektowany Mihailom Timofeevichem, a wiązki sondę. Nawiasem mówiąc, był najbliższy konkurent karabinek Simonow, ale konkurencja jest jeszcze stracił do niego.

Charakterystyka montaż, demontaż i podstawowe

Częściowy demontaż AK-47 o następującej sekwencji. Aby rozpocząć z wolnostojącego sklepu. Usunięto sprawę wycior, ołówek z kolbą. Konieczne jest, aby przeciągnąć migawkę i zrobić zdjęcie sterowania. Następnie, zostaną usunięte bramę usunięto sprężyny powrotnej, mechanizm migawki i samej śruby. Ostatnim krokiem jest odłączenie mechanizmu gazu obsługiwane. Odwrotna kolejność montażu.

AK-47 funkcja może powiedzieć, że maszyna jest przeznaczona do strzelectwa sportowego na różnych dystansach. Zakres obserwacji – 800 metrów. Maksymalny zasięg pocisku – 3 km. Kaliber AK-47 – 7,62 mm. Początkowa prędkość lotu z amunicji było 715 metrów na sekundę. AK-47 Odpowiedź może wskazywać, że maszyna w prowadzeniu zważony 4,8 kilogramów. Zasilacz był sklep box-type do 30 rund.

Ile jest AK-47?

Należy rozumieć, że takie pytanie jest błędne. Kup wersję postrzałową maszyny, oczywiście, możliwe, ale należy zrozumieć, że ta sprawa jest przestępstwem. Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany, ile wynosi-47 typu non-lethal AK, to jest zupełnie inna sprawa. W rzeczywistości, dokładne modele tych broni są teraz sprzedawane w sklepach z pamiątkami na kilka tysięcy. Możesz też kupić AK-47 pneumatycznego. To będzie kosztować nieco droższe – 7-10 tysięcy rubli. Można jednak stosować automatyczny AK-47 strzelanie do celów na strzelnicy, a także do gry airsoft.