649 Shares 4764 views

Łańcuchy byków: diagnoza i leczenie

Uważa się, że tasiemca bydlęca jest największą pomiotem odrzutowym, składającym się z oddzielonych segmentów, zdolnych do samodzielnego poruszania się wzdłuż ciała. Łańcuchy byka mogą żyć w jelitach ludzkich do 18 lat i rosnąć do długości ponad 10 metrów. Z reguły infekcja łańcuchem bydła manifestuje się zaburzeniem funkcjonowania układu nerwowego, reakcjami alergicznymi, niestabilnym stolcem, żołądkiem i bólem brzucha.


Diagnostyka

Nie jest trudne do rozpoznania tasiemca bydlęcego , ponieważ w fragmentach z nieuzbrojonymi oczami fragmenty pasożyta są widoczne. W badaniu mikroskopowym wyraźnie widać liczne dojrzałe jaja z tawerny bydlęcej . Przy pierwszym podejrzeniu obecności w ciele takich nieproszonych gości trzeba niezwłocznie skontaktować się z specjalisty od chorób zakaźnych lub z pasożytnictwa, a jeśli nie, terapeuta.

Leczenie

Jeśli diagnoza polega na "pasożytnym zarażeniu", zaleca się leczenie "Proziquanten" lub "Nichlosamide", które ma zdolność do zmniejszenia stabilności tasiemca bydlęcego w stosunku do soku żołądkowego, po którym on i jego larwy zginą. Leczenie powinno być prowadzone do czasu usunięcia z organizmu wszystkich tasiemców, larwy i jaj.

Chirurgiczne metody leczenia

Torby bydlęce są leczone za pomocą zabiegu chirurgicznego, jeśli:

• Nie jest możliwe stosowanie leków przeciw łuszczycowych u osób zakażonych, które zakażają ważnymi narządami, a istnieje ryzyko zapalenia i martwicy.

• Robaki lub ich części są utknięte w trzustkach lub kanałach żółciowych.

• Zakażenie tasiemcom było związane z zapaleniem wyrostka robaczkowego.

• W przypadkach neurocysticercosis i kanceroguzji.

• Są larwy w oczach.

Ostatnio korzystanie z terapii biorezonansowej było bardzo popularne . W tym przypadku niszczenie pasożytów następuje przez działanie fal elektromagnetycznych. Ta technika jest również popularna wśród wszystkich, ponieważ po niej nie ma ani nieprzyjemnych wrażeń ani efektów ubocznych.

Zapobieganie i symptomatologia

Każdy powinien wiedzieć, że łańcuchy bydlęce szybko dostają się do organizmu, a następnie wycofują je później są dość trudne: możesz spędzić kilka lat w tym. Należy pamiętać o regularnym myciu rąk io prażeniu mięsa.
Głównymi objawami choroby, które należy zwrócić na to ból w dolnej części brzucha, nieregularne stołki, stałą bezsenność i pogwałcenie apetytu. Chorzy natychmiast zaczynają schudnąć bez wyraźnego powodu, cierpią z powodu ataków nudności i wymiotów.

Grupa ryzyka

Grupa ryzyka obejmuje miłośników stroganiny, surowego mięsa mielonego, stek z krwią, a także osób, które nie przestrzegają podstawowych zasad higieny i mają bezpośredni kontakt z surowym mięsem.

Konsekwencje

Łańcuchy bydlęce mogą istnieć w organizmie człowieka od ponad dziesięciu lat, ponieważ ich larwy rozwijają się we wszystkich możliwych organach, które często stają się przyczyną ataków zapalenia na doliczkę, zapalenia trzustki, zapalenia pęcherzyka żółciowego i innych chorób jamy brzusznej. Występuje pogwałcenie integralności ściany jamy brzusznej, ponieważ tasiemca ssała ich ssakami, wydziela toksyny, co negatywnie wpływa na pracę wszystkich narządów i układów.