439 Shares 5215 views

Rzemieślnicze: odbiciem nowoczesności

Jedną z cech charakterystycznych każdego narodu jest jego kultura życia codziennego lub historia życia codziennego. Jest to w życiu codziennym jest rozwój człowieka i jego uzależnienie od działalności, ujawnienie talentów, preferencji, upodobań. Rzeczy, które są wykonane rzemieślnicy ujawniają cechy mentalności i kulturze narodu. Takie obiekty są nazywane rękodzieła.

Odzwierciedleniem kulturę i sposób życia

Od wieku do wieku ludzie odzwierciedlone poprzez kreatywność swoich poglądów na temat obecnej. Jeśli raz rzemieślnicze znalazło odzwierciedlenie głównie w szycia, stolarki i metaloplastyki, sztuki i ceramiki, nowoczesne rzemiosło stały się bardziej skomplikowane i zróżnicowane.

Co to służyć?

W dekoracyjny Sztuki Użytkowej obejmuje prace, które spełniają wymagania estetyczne, obliczone na efekt końcowy, który jest produkowany przez efekt. Służą one nie tylko na estetykę, ale również do dekoracji wnętrz i życia ludzkiego. Co to jest rzemieślnicze w dłuższej perspektywie? IT odzież, tkaniny (dla odzieży i dekoracji), dywanów, mebli, szkła, porcelany, ceramiki, biżuterii i innych.

Nowoczesny rozwój sztuki i rzemiosła odbywa się na podstawie ideologicznych, politycznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych cech ludzi, a także postępy w nauce. Przejawia się w szerokim zakresie, a pojedyncze lub zespoły obiektów, które wchodzą w połączeniu z innymi rodzajami sztuki. Dekoracyjne stosowane sztuka zawiera starożytną sztukę chłopską klasycznej, folku i kreatywności. Główne rodzaje:

  • Batik – malowanie na tkaninie ręcznie.
  • Tapestry – dywan szmatki na ścianie, który utkany dłoniach cross-way splot.
  • Drewniana – rodzaj obróbki drewniane podstawy.
  • Ceramika – Sposób wytwarzania produktów z materiałów niemetalicznych i nieorganicznych materiałów o wysokiej temperaturze; termoprotsessa następuje po ochłodzeniu.
  • Haft – szycia do tkanin i materiałów o różnych rozstawach ozdobione różnych wzorów.
  • Knitting – proces ten może być zarówno ręczne i mechaniczne. Opiera się ona na wytwarzaniu wyrobów przez ciągłego zginania włókien w pętlach i połączyć je ze sobą.
  • Frędzla – artystyczne tkactwo węzłów liny, sznurka, żyłki, nici, taśmy.
  • produkcja sztuki biżuterii z metali szlachetnych i kamieni, biżuteria – rzemiosło jubilera.
  • przetwarzanie Skóra – wytwarzanie oryginalnych elementów skóry domowych i biżuterii.
  • Mosaic – tworząc wzór z zestawu linii, a następnie montażu na płytkach płaskich kamieni i innych materiałów.

Najbardziej znanym rzemiosło rzemiosło – to Khokhloma, Gorodets i Zhostovo malowanie, Gzhel ceramika, Palekh, Mstiora Kholuy i miniatury.