437 Shares 5762 views

Intercooler, co to jest? Instalacja i obsługa. Intercooler do "Nissan" i "Mercedes"

Wszystkie pojazdy – zbiór elementów, mechanizmów, które przy właściwym montażu płynnie i stabilnie. Na przykład, między sprężarką a kolektorem dolotowym jest grzejnik, który określany jest jako doładowującego. Oznacza to, że zna kogoś, kto został naprawy swojego samochodu na własną rękę. Dlaczego trzeba ten element, spróbuj zrozumieć.

Wymiana ciepła musi odbywać się prawidłowo

Głównym celem doładowującego – Ciepło ekstrakt ze strumienia powietrza, który jest w trakcie ściskania w sprężarce jest ogrzewany. Oznacza to, że lepiej jest ciepło jest usuwane, tym lepiej działa wymiennik ciepła. Do turbo system z międzystopniowym jest prawidłowo zmontowane, to jest bardzo ważne, aby maksymalnie wykorzystać korzystne właściwości opisanego urządzenia. Ponadto instalacja właściwy intercooler zapewnia, że podczas eksploatacji pojazdu nie będzie żadnego problemu. Tworząc tę jednostkę, trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów, z których najważniejszym są następujące:

  • maksymalne rozpraszanie ciepła;
  • Minimalne straty ciśnienia doładowania;
  • zwiększa bezwładność przepływu powietrza.

W jaki sposób przepływ powietrza chłodnicy?

W tym usuwania ciepła z systemu właściwie i w odpowiednim czasie reagowania i płyty wymiennika ciepła powłoki. Stanowią one również częścią wymiennika ciepła, z których wydajności pracy międzystopniowa zależne. Jednak nie powinniśmy myśleć, że jeśli teren będzie dwa razy tyle, a sprawność jednostki zostanie podwojona. Ale jeśli powierzchnia wymiennika ciepła jest większy o dziesięć procent, dokładnie taka sama kwota będzie wyższa wydajność. Aby zrozumieć, w jaki sposób intercooler, jakiego rodzaju urządzenia ważne jest, aby znać charakterystykę swoich urządzeń.

Zatem powietrze przechodzi przez niego, a jeśli nie to trudno, wtedy dużo ciepła zostaną utracone. Z drugiej strony, ważne jest, aby uniknąć dużych strat ciśnienia doładowania. Aby zrekompensować skrócenie powietrza przepływającego przez naszego urządzenia potrzebne, aby upewnić się, że wewnętrzny otwór był wielki: to opóźni powietrza w chłodnicy i zmniejszenia przepływu powietrza. W związku z tym ciśnienie zostaną utracone na akceptowalnym poziomie. Tak więc, wybierając urządzenie, należy zadbać o niskich stratach ciśnienia wewnętrznego.

Ważne jest to objętość wewnętrzna

prace intercooler będzie stabilny, jeśli jest prawidłowo wybrany. W ten sposób, ilość środka urządzenia musi być całkowicie wypełniona powietrzem i wcześniej ciśnienia pojawia się w kolektorze dolotowym. Ta ilość jest jednym z parametrów, które powinny być zoptymalizowane, aby utworzyć właściwą układu chłodzenia pośredniego. Stawka ta może być obliczona w następujący sposób:

  • doładowującego wewnętrzna objętość dzieli się przez objętość przepływu powietrza;
  • pomnożyć uzyskaną sumę przez dwa (liczby przyjętej w przybliżeniu, to znaczy, okazuje się, że strumień powietrza przyspiesza do podwójnie).

Przy projektowaniu intercooler jest ważne, aby rozważyć maksymalne możliwości systemu wycofać ciepło z powietrza doładowującego, tak aby nie zmniejszyć ciśnienie doładowania i nie zakłócać ciśnienie powietrza wzrasta.

Moc i wydajność – główne wskaźniki

Układ chłodzenia w samochodzie powinien działać płynnie. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, ile energii jest tracona w utracie ciśnienia doładowującego. Odnosi się do wskaźnika ciśnienia absolutnego z urządzenia bez niego. Należy również pamiętać, że nie jest konieczne, aby odzyskać utracone zasilania, ponieważ w tym przypadku staje się większe, niż ciśnienie w kolektorze wydechowym, co prowadzi do wzrostu spalin zwrotnym komory spalania i zwiększenia w nim temperatury.

Aby obliczyć wydajność chłodnicy Należy dokonać porównania temperatury powietrza, co powoduje, że działanie turbiny, a niższa temperatura, która powoduje, że chłodnica. Dziś można kupić dwa typy urządzeń: „powietrze-powietrze” lub „powietrze-woda”. Prostsze struktura jest pierwszy przykład wykonania, a jednocześnie dysponuje się większą wydajność przy dużej prędkości. Poza tym ma wyższą niezawodność i utrzymanie takiego urządzenia jest znacznie łatwiejsze. Międzystopniowa „powietrze-woda” typ wykazujące dobrą wydajność przy niskich prędkościach i ma skomplikowaną konstrukcję i jest kosztowne. Ale w tym samym czasie intercooler montażu „powietrze-powietrze” dostarczonym bardziej skomplikowane urządzenie potrzebne więcej miejsca, więc to urządzenie nie nadaje się do każdego samochodu.

Zrównoważony intercooler: co to jest?

Do chłodnicy był optymalnie wyważony, ważne jest to, że spełnia określone wymagania:

1. Wewnętrzny otwór powinien być dobry. Że odcinek rdzenia wymiennika ciepła wpływa ile ciśnienie zostaną utracone, gdy przepływa powietrze. Oblicz poprawną przekrój jest prawie niemożliwe, ale można przynajmniej odgadnąć, co powinno być. Na przykład, można użyć generatory wirów, które nie pozwalają powietrze przylgnąć do ścian urządzenia i dać mu ciepło. Z zależnego i lepszego przenoszenia ciepła gęstości wirowe i niskie straty przepływu.

2. Ważną rolę odgrywa wielkość jądra. Im krótszy kanały, przez które powietrze przepływa, dolny otwór.

3. Przednia powierzchnia, która odpowiada ilości powietrza chłodzi nadmuchiwanego powietrza. W związku z powyższym, tym bardziej, powietrze z otoczenia, wagowo, wyższa zdolność chłodzenia doładowującego.

4. Usprawnienie ukształtowany rdzeń. Z tego parametr zależy od swobodnego przepływu powietrza przez urządzenie, podczas gdy lżejsze powietrze, tym większa objętość przechodzi do chłodnicy (który jest bezpośrednio odzwierciedlone na efekt chłodzenia, bez wątpienia).

5. Charakterystyka chłodnica może być poprawiona przez kanały, które dostarczają powietrza chłodzącego. Ekspertów uważa, że dzięki zastosowaniu jako dobry kanał, możliwe jest osiągnięcie większej wydajności wymiennika ciepła o około 20%.

6. ilość i szybkość przepływu powietrza i zależy rozmiar i kształt rurki.

7. wpłynąć międzystopniowa wskaźników stabilności, takich jak krzywe i przejścia odcinków, a także obecność rur. Nawiasem mówiąc, każdy zakręt w systemie – jest to możliwość poniesienia strat przepływu. Jeśli rury nieszczelne są połączone, ciśnienie doładowania zostaną utracone.

Gdzie znajduje się chłodnica intercooler?

Zazwyczaj ta jednostka jest w wolnej przestrzeni, z dużą ilością miejsca. Home-nie zamontować go w komorze silnika lub za chłodzenia chłodnicy, ponieważ ciśnienie doładowania jest niska, powietrze nie ogrzewa. W takich przypadkach działa jako chłodnica typu pośredniego podgrzewacza. Warto pamiętać, że ciepło intercooler od ciepła pod maską może spowodować poważne problemy. W związku z tym konieczne jest izolowanie urządzenia i starannie umieszczone wszystkie rury. Zazwyczaj rodzaj powietrza doładowującego zainstalowany na wolnym miejscu, na przykład, przedni zderzak od środka silnika i pod maską i w skrzydłach bocznych (po obu stronach).

Główne problemy w działaniu

Jednym z głównych problemów – olej w chłodnicy. Takie sytuacje mogą być powodowane przez fakt, że zużycie piasty turbiny, który zresztą może być naprawiony. Ponadto, podobnie Problem może wynikać z faktu, że przy wysokich prędkościach obrotowych nawet w nowym olejem turbiny może przejść do kanału wlotowego. Podczas pracy oleju w chłodnicy może zyskać bardzo wiele, ale ten problem można łatwo rozwiązać – wystarczy do czyszczenia urządzenia.

Każdy pojazd – Twój intercooler

Dziś jest to bardzo powszechne stworzenie konkretnego płynu chłodzącego silnika. Na przykład, intercooler „Nissan” dla każdego modelu tej marki pasuje inna. Dlatego też, wybór chłodnicy, to należy wziąć pod uwagę liczne części: przednią powierzchnię wymiennika ciepła i grubości, przy czym kierunek przepływu, otwór wewnętrzny i więcej. Jednocześnie nowe samochody „Nissan” wyposażonego w „czystych” silników, które nie są przeznaczone ani intercooler lub turbosprężarki.

Doładowującego „Mercedes” oznacza wymiennik ciepła, który obniża temperaturę przezeń przepływającego powietrza. Większość modeli tej marki wymiennika ciepła znajdującego się w przedniej części komory silnika i wdmuchiwane jest w naturalny sposób podczas ruchu pojazdu.

Dlaczego muszę się intercooler?

Co to jest, pytają dużo – raz wodotryski w samochodzie lub naprawdę niezbędne rzeczy? I czy nie, aby go zainstalować? Większość ekspertów zgadza się, że w silnikach z turbodoładowaniem jest to potrzebne. Ponadto, dziś można wybierać różne konfiguracje urządzenia, co jednak nie wpływa na jego wydajność. Oznacza to, że wszelkie rozkosze estetyczne, powiedzmy, jakiś pierwotny kształt lub konstrukcję odbiorników intercoolers, rola odgrywana przez duże dekoracyjne niż funkcjonalne.

Specjaliści zaleca również, aby wybrać jednostki wykonane z cienkiej blachy, ponieważ będzie ona promować maksymalną ochronę ciepła. Wybierz rodzaj doładowującego powinna opierać się na tym, co specyficzne cechy istniejących turbin.